בס"ד

א' אייר תשע"ז, 27/4/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 97     

 

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

מסע אל משאת הנפש

השבוע נערכה העצרת המרכזית לנעילת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בקיבוץ יד מרדכי. גם השנה, המופע המרשים, המילים, התמונות והצלילים חדרו לכל נים בנפש. שר הביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, כיבד אותנו בנוכחותו וכן, כלת פרס ישראל, גילה אלמגור. על הבמה, צפו ועלו הזיכרונות והמחשבות שעלו בי, עת ביקרתי במחנות ההשמדה לפני כשנתיים.  "איך ממשיכים?", חשבתי. "נסתכל נא סביבנו, ניישר פנים איש לרעהו, ונאמר:
בכנות 
בנחרצות
בכוונה 
ובשבועה:
לעולם לא עוד."
זו משימתנו.

 

tsafrir nir-5964

לא ניתן את לבנו לשכוח. צילום: צפריר ניר

 אלוף העורף

מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, ביקר אותנו השבוע עם נציגי הפיקוד עימם יש לנו קשרי עבודה שוטפים, במטרה להתרשם מהעשייה שלנו בתחום החירום. ״אני יוצא מהביקור במועצה אזורית חוף אשקלון כשאני מתרשם מעשייה בתחום ההכנות לחירום. ניכרת הבנה של תפיסת אחריות עם ניסיון מצטבר של מצבי חירום וכי הנושא נמצא בראש מעייניכם. העשייה בימי שגרה תוביל למוכנות גבוהה יותר בעת חירום. פיקוד העורף ואוגדת עזה ימשיכו לסייע ולתמוך בכל מה שיידרש לקידום מוכנותכם לחירום״, אמר האלוף ידעי. הודינו לנוכחים על שיתוף הפעולה ההדוק, העבודה היומיומית הטובה והסיוע בכל עת. במעמד מכובד זה, נפרדנו ממפקד היקל"ר (יחידת קישור לרשות) בחוף אשקלון, צביקה אשר, שסיים את תפקידו במועצה. תודה על תרומתך לתושבי המועצה משך שנים רבות.

 

עורף 2

הבנה של תפיסת האחריות וניסיון מצטבר

אלוף הדרום

ערב יום העצמאות, מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, זימן  את מפקדי אוגדות ואת ראשי הרשויות המקומיות, להרמת כוסית חגיגית. "אנו מתמודדים עם שינוי שדה הקרב והלחימה והאתגר הוא לנצח בכל מפגש. שיתוף הפעולה ההדוק עם המנהיגים האזרחיים שחיים באזור, ראשי הרשויות בעוטף עזה, הוא קריטי אל מול האתגר הזה שיבוא לידי מבחן לא ביום יום אלא בשעות הקשות. מאז קום המדינה, הביטחון וההתיישבות שזורים זה בזה. הטנק והמחרשה, הרובה והמגל הולכים יחד". אמר האלוף והוסיף: "בשנתיים וחצי האחרונות אנו נמצאים בתקופה שקטה יחסית אל מול רצועת עזה. האירוע האחרון שקרה הוא דווקא מגזרת סיני, עם נפילת הרקטה בחממה באחד הישובים באשכול. אנחנו מאותגרים בכמה חזיתות ונמשיך לחזק את ההגנה, מעל ומתחת לפני הקרקע ומקדמים את בניית המכשול בכל העוצמה."

 

פיקוד דרום

שיתוף פעולה הדוק

פורום היסעים

מפגש ראשון של פורום היסעים למטרת חשיבה משותפת וגיבוש אסטרטגיה נערך אצלנו לפני כשבוע. רונית ואקנין, מנהלת תכנית 'מועצה ללא אלימות' היתה אמונה על המפגש שכלל שיח ורעיונות לגבי יצירת תחושת מוגנות ובטחון, יצירת אקלים מיטבי במהלך הנסיעה באמצעות שיתופי פעולה של כ-ו-ל-ם. נרשמה נוכחות משמעותית וחשובה של מנהלי בתי הספר מכל מוסדות החינוך במועצה, ועדי הורים, נציגי תלמידים, מלווי הסעות, נציגי מחלקת התחבורה, החינוך, הנוער, השיטור הקהילתי ובעלי תפקידים נוספים.  אנו יוצאים לדרך עם הקמת צוותי עבודה לבניית אמנה, לוגיסטיקה, כוח אדם ופרסום. שנת הלימודים תשע"ח סומנה כיעד לקידום נושא זה. בהצלחה לכולנו!

 

פורום היסעים

נוסעים בדרך ארץ

חיים משותפים בנגב

השבוע נערך מפגש בין ילדי כיתות ט' מהישוב הבדואי לקיה ותלמידי בית ספר 'שקמה' בקיבוץ יד מרדכי. מפגש זה מהווה המשך לביקור קודם של תלמידי 'שקמה' בלקיה. התלמידים ערכו סיור במבנה החדיש והממוגן של בית הספר ואף יצאו לסיור בקיבוץ על טרקטור ועגלה, ביקרו במוזיאון "הדבש והדבורה" ואכלו במשותף ארוחת צהריים בחדר האוכל. במהלך הביקור הכירו האורחים את בית הספר ואת אורח החיים בקיבוץ. הביקורים ההדדיים נערכו במסגרת תוכנית "חיים משותפים בנגב", ביוזמת מכון אג'יק. תכנית זו הינה  תלת-שנתית ומפגישה באופן ישיר ובלתי אמצעי בני נוער מבתי ספר שונים, במטרה לקדם שותפות ערבית - יהודית בישראל. המשתתפים בתוכנית נפגשים בבתי הספר בשני המגזרים, מקיימים שיחות ופעילויות ויוצרים מציאות פתוחה ודמוקרטית המכירה בתרבות האחר ורגישה לצרכיו. הילדים חוו מפגש מרתק ומרגש. מפגשים נוספים מתוכננים גם בעתיד במטרה לחיזוק הקשר בין בתי הספר.

חיים משותפים בנגב1 (1)

מציאות פתוחה ודמוקרטית

עם שמח, טף צוהל

איזה יופי! כמיטב המסורת של מדור גני הילדים בחוף אשקלון, השבוע חגגו מאות ילדי הגנים במועצה, 69 שנות עצמאות למדינת ישראל. 2 טקסים נערכו ביישובים ניצן ותלמי יפה. הרב יעקב אביטן, רב המועצה, ברך את המדינה והילדים שרו ורקדו בהתרגשות. תודה ליישובים המארחים, לגננות שניהלו והפיקו את הטקסים, לאביבה פולד ומיכל פלד ממדור גני הילדים, לעובדי אגף החינוך המסורים, ליואל לוי שלנו ולכל הסייעות והגננות על ההשקעה לכל אורך השנה ובמיוחד בימים אלו.

 

עצמאות

חוגגים עצמאות!

 

חודש טוב smiley

שבת שלום!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובתmoked@hof-ashkelon.org.il