דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה- מ.א.חוף אשקלון

בס"ד

ט' אדר תשע"ט, 14.2.19

 

 

2019-02-14 16.37.33

 

דבר ראש המועצה

תושבים יקרים,
לפני כחודשיים נכנסתי לתפקיד ראש המועצה. עם כניסתי לתפקיד התחלתי בתהליך למידה והכרה מעמיקה של מנגנון המועצה. כבר מהרגע הראשון (וכפי שידעתי קודם לכן) התוודעתי לכך שבמועצה ישנם עובדים ומנהלי מחלקות מקצועיים ומסורים. ערכנו מספר שינויים על מנת לשפר את התרבות הארגונית במועצה, זאת מתוך הבנה שפעולות אלה יביאו לייעול בתפקוד המועצה ובשירות אותו היא מספקת לתושביה.

 

כמו כן, אנו שוקדים על קידום אזורי תעסוקה על מנת ליצור מקור הכנסה ותעסוקה לתושבי המועצה.
פורום 100 הימים עובד במרץ ומגבש את מסקנותיו יחד עם מנהלי המחלקות, כל קבוצה ומחלקה בתחומה. 
בנוסף, גיליתי שעלינו להתמודד עם גרעון מצטבר בסך של כ- 18 מיליון ש"ח וגרעון מובנה בתקציב של כ- 5 מיליון ש"ח בשנה. בימים אלה אנו שוקדים על תכנית דיפרנציאלית לתקצוב היישובים על מנת להתאים תקצוב הולם וראוי לכל יישוב על פי צרכיו וגודלו , בתחומי הנוער, הגינון, הגיל שלישי, פעילויות תרבות ועוד.
בברכת סוף שבוע נעים ושבת שלום, 
איתמר רביבו ראש המועצה.

איתמר בלשכה

 

דלת פתוחה לראש המועצה

תושבי המועצה מוזמנים להיפגש עם ראש המועצה איתמר רביבו ולהציג בפניו סוגיות הנוגעות לכם. המענה יינתן בשני אופנים: פנייה בדואר האלקטרוני וקבלת תשובה או תיאום פגישה אישית.

מעוניינים להיפגש? ניתן להירשם מראש 08-6775500 או לשלוח דוא"ל לכתובת הבאה: razb@hof-ashkelon.org.il

 

"שיח לוחמים"

ביום ראשון השבוע התקיימה פעילות בנושא "שיח לוחמים" על גבעה 138.5 חוליקאת, העוסקת בהנצחת חללי חטיבת "גבעתי". במסגרת זו תלמידי גימנסיה ראשון לציון נטעו שני עצי קלמנטינה שתרמה ראשון לציון לזכר העולים החדשים שנפלו באיזור זה במערכות ישראל.

ראש המועצה, איתמר רביבו, השתתף באירוע ואמר: "היה לי הכבוד לקחת חלק בנטיעת עצי פרי באתר הקרבות חוליקאת לזכר לוחמי גבעתי במלחמת תש"ח, שבזכותם זכינו להתגורר בחבל ארץ זה. טקס הנטיעה נערך במסגרת פעילות 'בשבילי גבורתם' בהדרכת חניכי המכינה הקדם צבאית 'שחר' מהיישוב ניצן ותלמידי גימנסיה ריאלית ראשל"צ. יישר כח לשרה אשר מנהלת בית יד לבנים ראשון-לציון ולבוסתן פרג'ון על היוזמה הברוכה וכן לנציגי קק"ל משיח מצוינים ממושב גיאה ועמי עסיס ממושב ברכיה".

img-20190210-wa0167
img-20190210-wa0156

ממשיכים בהנצחת המורשת (צילום: שרה אשר)

 

חדש! מועדון "בדמינטון" של חוף אשקלון

מרכז "מטר"ה" באגף לשירותים חברתיים, בשיתוף מחלקת הספורט, יזמו את הקמתו של מועדון בדמינדטון (כדור נוצה) של חוף אשקלון. מדובר ביוזמה שתשלב פעילות פנאי וספורט לכל המשפחה ובקרוב, כאשר ייחנך אולם הספורט בישוב באר גנים, תועבר הפעילות מקיבוץ ניצנים אל הישוב המתפתח. מנכ"ל איגוד הבדמינטון הישראלי, ניר שדה, שותף לתכנית ולהקמת המועדון במועצה ונבחר גם לנהל אותו.המועצה החליטה על הקמת מועדון בענף הבדמינטון מאחר והוא נחשב לספורט הלאומי של קהילת בני המנשה בעולם מתוך כוונה לגבש, להעצים ולגרום לתחושת שייכות ליתר קהילות המועצה. בעתיד, התכנון הוא להרחיב את פעילות המועדון למגוון האוכלוסיות במועצה.

ביום רביעי השבוע התקיים בקיבוץ חצור אירוע הפתיחה החגיגי של המועדון. במסגרת זו, הוצגה הקבוצה החדשה עם המדים והסמליל (לוגו) שעיצב אחד המשתתפים בקבוצה. לאחר מכן התקיים טורניר מרתק בו התארחו קבוצות הבדמינטון מהישובים עופרה, בית אל ועפולה. עו"ס אלעד בן דוד, מנהל מרכז "מטר"ה", אמר השבוע כי האירוע היה מוצלח מאוד ועורר עניין רב. "הקבוצה החדשה מורכבת כולה מקהילת בני המנשה והמטרה היא להרחיב את פעילות המועדון ולשלב בו קבוצות נוספות מקהילות המועצה ומגילאים שונים. חשוב לציין שענף הבדמינטון מחייב אורח חיים בריא והפגנת יכולות גבוהות ואני שמח שגם למועצה יש נציגות ראויה".מנהלת מחלקת הספורט במועצה, סמדר בלדיגה, אמרה: "פעילות ספורט למבוגרים הינה חלק חשוב מחזון הספורט של המתנ"ס והמועצה. אני שמחה בהצלחת קבוצה זו ומתכננת הרחבת הפעילות ופעילויות נוספות".

בני המנשה

הנבחרת שלנו

 

הנהלת המתנ"ס החדשה

השבוע קיימה הנהלת המתנ"ס החדשה, המורכבת מחברי מליאה, עובדי מועצה ונציגי ציבור- את הישיבה הראשונה. מנכ"ל המתנ"ס יוסי דהרי הציג את תחומי העשייה המגוונים, ביניהם הרחבת תחום הספורט עם דגש על ספורט נשים וקבוצות תחרותיות וגם המשך ההצלחה בנתוני אחוז הגיוס המשמעותי לצה"ל, שבאחריות מחלקת הנוער, מד"צים וש"שינים (שנת שירות). 

במפגש זה הוצגו היעדים לשנת הפעילות הקרובה: קידום וטיפוח הנוער, מיצוב המתנ"ס כגורם מוביל בחיי הפנאי של המועצה והשאיפה לעצמאות כלכלית. בישיבה זו מונו ועדות המתנ"ס (שכר, כוח אדם, מכרזים, ביקורת ועוד). ראש המועצה, איתמר רביבו, עמד על חשיבותו של הארגון ועל הצורך לחזק את פעילותו לטובת כלל תושבי המועצה.

20190210_173937

מציבים יעדים חדשים

 

"מופע חורף" של ילדי החוגים

ילדי המועצה משתתפים במגוון רחב של חוגים במסגרת המתנ"ס. ביום שלישי השבוע התקיים "מופע חורף" מחמם ומרגש במיוחד עבור הילדים וכמובן ההורים. על הבמה באולם המתנ"ס עלו ילדי חוגי המחול, הג'אז, הברייקדאנס, ההיפ הופ, הבלט ההתעמלות האומנותית והמוסיקה. כל חוג הפגין את כישוריו ויכולותיו לקול תשואות הקהל. אתי כהן- רכזת החוגים ויוסי דהרי - מנכ"ל המתנ"ס ציינו כי המופע היה מוצלח מאוד כאשר למעלה מ-500 איש גדשו את האולם. "130 הרקדנים וילדי החוגים נתנו 'שואו' מדהים, כולל בנות 3.5 שרקדו בלט וגם תלמידי המוסיקה. אנו מאחלים המשך הצלחה במחצית השנייה של שנת החוגים", סיכמה אתי.

2019-02-14 12.44.51

החוגים כהעצמה אישית 

 

מירוץ הבנים ב"שקמה"

תלמידי תיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי השתתפו ביום חמישי במרוץ המסורתי לזכר בוגרי ביה"ס, אשר נפלו במלחמות ישראל ובפעולות איבה, ממלחמת ששת הימים ועד מלחמת לבנון השנייה. בסיום המרוץ הוענקו תעודות למצטיינים במעמד נציגי המשפחות השכולות.

האירוע התקיים זו השנה השמינית בתיכון וסימל גם את סיום מחצית א' של שנת הלימודים תשע"ט. המרוץ הוא פרי יוזמה של ריכוז החברתי-ערכי בביה"ס והמורים לחינוך גופני, אשר מלמדים מגמת חינוך גופני ברמה של 5 יחידות לבגרות. באירוע השתתפו הורים, מורים ותלמידים בשלושה מקצים: מסלול ריצה באורך 2 ק"מ, מסלול ריצה באורך 4 ק"מ ומסלול הליכה קצר. ברחבת ביה"ס הוצבה פינת הזיכרון, עם תמונות הנופלים ודפי מידע המספר את סיפור חייהם.

המנהלת אופירה גל: "כמנהלת בית ספר קהילתי, גם האירוע הזה מחובר לקהילה ואנו מתייחסים אליו כאירוע חברתי שתורם לשייכות התלמידים למקום ולקשר עם המורים וההורים. האירוע כמובן מלמד על מורשת המקום והבוגרים אשר נפלו ולקראת יום הזיכרון, התלמידים לומדים על מורשתם".

img-20190214-wa0108

מרוץ הזיכרון

 

שומרים על מועצה נקייה !
ראש המועצה איתמר רביבו הודיע השבוע כי המועצה הציבה לה כיעד מרכזי, בין היתר, לשפר באופן משמעותי את נראות היישובים וניקיונם. "כחלק בלתי נפרד מכך, ערכנו ביום ד' פיילוט ניקיון בישוב בת הדר, במסגרתו נערך ניקיון הכולל את שטיפת המדרכות והכבישים ביישוב. בכוונתינו לצאת בקרוב למבצע ניקיון דומה ביתר יישובי המועצה. שומרים על מועצה נקייה".

2019-02-14 15.28.40

רכב הניקיון -השבוע

 

"שרים משוררים"

ביום חמישי השבוע מילאו ילדי הגנים מישובי עוטף עזה את אולם המופעים במתנ"ס המועצה בבת הדר. הסיבה: הצגה של תיאטרון "המטמון" בשם "שרים משוררים". מיכל פלד ממחלקת גני הילדים אמרה כי ההצגה בהחלט עוררה עניין רב  מצד התלמידים הצעירים וסיכמה: "מחלקת הגנים ממשיכה בפעילות תרבות והעשרה לילדי המועצה ושמחתי לראות את התגובות הטובות של הילדים מההצגה".

הצגה

תיאטרון "המטמון"

 

מי צבר 149 שנות וותק במועצה?

השבוע התקיימה במועצה פרידה מרגשת מארבעה עובדי מועצה ותיקים, מסורים ויקרים. מנהלת מחלק גני הילדים-אביבה פולד, מלי עמרם- מהאגף לשירותים חברתיים, אלי ישעיהו- קב"ס באגף החינוך והדס בורשטיין מהמחלקה המוניציפלית. שנות הוותק של הארבעה במועצה מסתכם ב-149 שנים. ראשי המחלקות בירכו את הפורשים, ראש המועצה איתמר רביבו, הודה להם על עבודתם ותרומתם לעבודת המועצה ולקהילות חוף אשקלון וגם העניק להם שי צנוע- מזוודה לטיולים. בסיום, נהנו מארוחה חלבית עשירה על רחבת הדשא, מעשי ידיהן של העובדות אלה אמין, רחלי אקוקה, רחל ביטון וגלית קקון. 

20190213_144623
20190213_144725
20190213_144442
20190213_143359

זה הזמן לומר תודה

 

"דרום אדום" ועוד  

שוק האיכרים והמעצבים במושב כוכב מיכאל חוגג "דרום אדום" לכל אורך חודש פברואר בימי שישי בין השעות 8:00-15:00. בואו בהמוניכם !

שוק יריד ואמנים יתקיים בקיבוץ יד מרדכי במהלך חודש פברואר: ימי שישי-9:00-15:00/ שבת: 10:00-17:00.

פסטיבל "דרום אדום" מתקיים לכבוד מרבדי הכלניות הצובעות את צפון הנגב.

פרטים  בקישור: https://daromadom.habsor.co.il/

img-20190129-wa0080

כלניות בדרום (צילום-סמדר בלדיגה)

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, פרשת "תצווה", פותחת במילים: "ואתה תצווה את בני ישראל ויקחו אליך שמן זית זך כתית למאור". שמן המנורה חייב להיות ללא שמרים. על מנת להפיק שמן זית זך, יש לכתוש את הזיתים ולצורך כך נדרשת עבודה מרובה, כך גם בחינוך ילדינו: על מנת להפיק מהם את האור, עלינו תמיד לעבוד איתם עבודה מתמדת בהקניית חינוך, ערכים ודרך ארץ.

שבת שלום.

 

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il