דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה- מ.א.חוף אשקלון

 

בס"ד

כ"ט תמוז תשע"ח, 12.7.18

 

 התעניינות רבה בישובי המועצה ביריד החטיבה להתישבות  

על פי תכנית המתאר של המועצה שלנו ולפי התכנית הכוללנית, שנועדה לעצב את התכנון, הבניה ותשתיות המועצה לעשורים הבאים (ועליה עמלים כעת אנשי התכנון) - יישובי המועצה צפויים לגדול ולהתרחב כאשר יתווספו יחידות דיור חדשות, בחלקן מדובר בשלב ההרחבה. למרות שמדובר בתהליכים שייקחו זמן, הרי שכבר עתה יש התעניינות באשר להתיישבות במרחב הכפרי שלנו. נציגות מטעם המועצה השתתפה השבוע ביריד בן יומיים של החטיבה להתיישבות בגני התערוכה, שנועד לחשוף את המועצות האזוריות בישראל לציבור שמחפש איכות חיים קצת אחרת. שיאו של היריד היה כנס לציון 50 שנה לפעילות החטיבה להתיישבות במעמד נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין. במסגרת הדוכן של המועצה שלנו חולקו פלאיירים על המועצה והצמיחה הדמוגרפית המבורכת וכן פלאיירים על פעילות מרכז חוסן. למבקרים הוסבר על אופיים של יישובי המועצה, יתרונות האיזור והתמהיל האנושי המיוחד. נציגינו ידעו לספר כי הדוכן של חוף אשקלון זכה להתעניינות רבה בעיקר מצד זוגות צעירים, אשר רואים את עתידם בהתיישבות אצלנו.

יריד חטיבה להתישבות

הדוכן של המועצה שלנו

 

       תרגיל מכלול אוכלוסיה       

כחלק מתכנית האימונים השנתית שנקבעת מראש, המועצה מקיימת בתיאום הצבא ופיקוד העורף, תרגילים שמטרתם להיערך בצורה מיטבית לעת חירום. השבוע התקיים תרגיל של מכלול אוכלוסיה של אגף רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה). עובדי האגף, בהם עובדים סוציאלים ועובדי מרכז החוסן, לקחו חלק בתרגיל בהשתתפות נציגי משרדי ממשלה, פיקוד דרום ופיקוד העורף. בתרגיל הוצבו אתגרים ותרחישים לא פשוטים כמו פגיעה בתשתיות ובבתים, התמודדות עם חרדת תושבים, ירי רקטות ועוד. חלק חשוב היה לתרגל מתן מענה לאוכלוסייה ולשם כך תורגלו גם צוותי צח"י של הישובים, כולל הפעלת מערך מתנדבים רחב. שיא התרגיל היה פינוי מנוהל של קבוצת תושבים מקיבוץ יד מרדכי בשל מלחמה פתאומית ואת הליך קליטתם בישוב בערבה. גורמי הצבא שיבחו את העובדים על מקצועיותם בתרגיל ואמרו: "הרשות ביצעה את התרגיל בצורה הטובה ביותר תוך ביטוי רמת היערכות גבוהה ומנהיגות איכותית באשר לעמידה מול כל תרחיש". עוד ציינו: "מדובר בכוח אדם איכותי ומקצועי וזה מתבטא בקשרים הדוקים עם משרדי הממשלה והצבא- פיקוד העורף ופיקוד דרום". סמנכ"ל המועצה, מעוזיה סגל, סיכם ואמר: "למרות שמכלול אוכלוסיה מתורגל אחרי 3 מלחמות וצבע אדום, אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאין לנוח על זרי הניסיון והידע וכל הזמן מנסים להתמקצע ולשדרג את היכולות המקצועיות שלנו. עד היום לא התנסינו בפינוי יזום של תושבים וגם שלא נזדקק לכך, אבל אנחנו מחויבים לתרגל כל תרחיש".

תרגיל

"כוח אדם איכותי ומקצועי"

 

  קבוצת תמיכה להתמודדות נאותה  

תחום אזרחים וותיקים באגף רווחה, חברה וקהילה במועצה שלנו פותח קבוצת תמיכה חדשה המיועדת לבני משפחה המטפלים בהורים/ בני זוג הסובלים מדמנציה אלצהיימר. את הקבוצה מנחה מומחית מעמותת עמדא (עמותה לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות) שתיתן למשתתפים בקבוצה את ההכוונה, הידע והכלים הנכונים להתמודדות. הקבוצה תקיים 10 מפגשים במבנה של אגף החינוך במועצה בבת הדר (ליד הספרייה) בתדירות של אחת לשבועיים בשעה 17:00. מנהלת מדור אזרחים ותיקים, העובדת הסוציאלית נורית קדמון, אמרה השבוע: "המפגש השני של קבוצת התמיכה יתקיים ביום א', 15.7.18 במשרד של מנהל אגף רחו"ק (מעוזיה סגל). כמובן שניתן להצטרף בכל עת לקבוצה. לבירורים ניתן לפנות לעובדת הסוציאלית הדר בודיק במספר הטלפון 050-4422564".

2018-07-12 10.07.09

אתם לא לבד

 

 מתיחת פנים למבנה הנוער בנתיב העשרה  

מושב נתיב העשרה זוכה לפריחה מחודשת כאשר לפני למעלה משנה יצא לדרך שלב הרחבה ב', במסגרתו הופשרו ונמכרו 70 מגרשים עבור בנים חוזרים. גם שלב ג' ייכנס לתכנון בקרוב ובינתיים, לקראת ההתרחבות המבורכת ואכלוס המשפחות החדשות, החברה הכלכלית של המועצה החלה בפרויקט חדש: שיפוץ המבנה הישן לנוער. המבנה משתרע על פני 300 מ"ר וישופץ בעלות של 400 אלף שקלים במטרה להפוך אותו למקום עבור מפגשים חברתיים עם מגוון אטרקציות, ביניהם פינות ישיבה, טלויזיה, מקרן, סנוקר ועוד. השיפוץ כולל החלפת קרמיקה, התקנת תקרות אקוסטיות, ריצוף חדש, החלפת אלומיניום, דלתות, שירותים חדשים, חשמל ועוד. החכ"ל תפקח על החברה הקבלנית, "בהוה בניה גבס ועשיה בע"מ", שתבצע את העבודות.

מועדון לנוער

הקהילה מתחדשת - וגם המבנים (המועדון לפני השיפוץ)

 

   תכניות להסדרת התנועה בכבישי המועצה  

המיקום הגיאוגרפי של המועצה שלנו נמצא על צירי תנועה מרכזיים כמו כביש 4, 232 וכביש 35. בתקופה הקרובה חברת נתיבי ישראל ורכבת ישראל יבצעו, בתיאום המועצה שלנו, מספר פרויקטים הקשורים להסדרי תנועה בכבישים אלו במטרה להקל על עומסי התנועה בצירים המרכזיים על מנת לאפשר גישה נוחה ומהירה לישובים.

כביש 4-צומת אשכולות- הסדרת תנועה: מדובר בצומת היציאה והכניסה לישוב ניצן. פרויקט זה הסתיים לאחרונה כאשר התווספה פניה נוספת שמאלה לכביש 4 וכן פניה ימינה.

כביש 4-צומת בת הדר – התקנת רמזור: לאחר מאבק ממושך להתקנת רמזור בצומת בת הדר, ניתן צו להתחלת עבודות. הביצוע מתוכנן להתחיל בשבועות הקרובים.

כביש 232-כניסה לקיבוץ ניצנים- הסדרת מעגל תנועה: תחילת העבודה לביצוע מעגל תנועה על מנת להקל על היוצאים והנכנסים לקיבוץ וכחלק ממתן מענה הולם להרחבה בקיבוץ.

כביש 232- כניסה לביה"ס ניצן בניצנים- בקרוב יחלו העבודות להקמת מעגל תנועה. 

כביש 35-פזכים: שינויים בהסדרי התנועה. בתכנון להרחיב את הנתיבים ליוצאים ולנכנסים למושב ברכיה, כולל הקמת מעגל תנועה והסדרה בטיחותית.

כביש 4-מאשקלון עד צומת עד הלום- הוספת נתיב חדש: בימים אלה תתקיים פגישת תיאום לצורך הצגת הפרויקט, זאת כחלק מתכנון מחלף חדש (בנוסף למחלף  רבין המתוכנן מכביש 4 לעיר אשקלון).

img-20180712-wa0038

מחשבים תשתיות מחדש

 

  צבעים שמחים של חוסן  

בימים אלו פרויקט של מרכז חוסן חוף אשקלון צובע את כל תחנות ההסעה הממוגנות בנתיב העשרה במיגונדלות נהדרות. האמנית שירלי עוקב, בשיתוף כל הקהילה, צובעים ומציירים יחדיו עולם טוב יותר. שירה רייניץ, מנהלת מרכז חוסן סיפרה: "פנתה אליי מעיין יו"ר הועד של המושב וביקשה לייפות את תחנות ההסעה, אשר חייבות להיות ממוגנות אבל מייצרות תחושה קשה של מלחמה תמידית. מיד נרתמתי לפרויקט ויצאנו לדרך. כל 7 תחנות ההסעה במושב ייצבעו למען הילדים שיוכלו לחכות שם בכל בוקר בתחושת גאווה ורוגע. גם בזמן של צבע אדום המיגונית כפי שהיא לאחר הצביעה הקהילתית מייצרת חוויה שונה וטובה יותר מקיר הבטון שהיה שם לפני כן. אנו עומדים כל העת לרשות התושבים, קשובים לצרכיהם ושמחים לתת את המענה המתאים לכל קהילה".

מיגונדלה

העצמה אישית וקהילתית 

 

    כוכב נולד 10      

תחרות "כוכב נולד" במועצה שלנו כבר הפכה למסורת. אחרי 9 שנים של קיום התחרות ותגלית  כישרונות צעירים, השבוע ניתן אות הפתיחה לקראת התחרות כוכב נולד 10. אל המתנ"ס בבת הדר הגיעו עשרות ילדים כדי להיבחן על כישורי השירה שלהם. מדובר כאמור בפרויקט העצמה שנמשך על פני מספר חודשים וכולל לימוד מקצועות אמנויות הבמה, העמדה, הופעה בפני קהל ועוד. בסופו של התהליך יועלה מופע בנוכחות ההורים, משפחה וחברים ובו יתחרו המשתתפים על תואר הכוכב או הכוכבת החדשים שלנו. יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס, אמר השבוע: "הפרויקט המבורך הזה מצליח לשלב ולאחד ילדים מביה"ס שונים ויישובים שונים וברמה האישית מעניקה למשתתפים ביטחון עצמי, העצמה והנאה". באודישנים לקחו חלק דהרי, כרמלה מיכאלי מנהלת תחום התרבות, סשה פרומן המנהל המוסיקלי ועציון בשארי מפיק הפרויקט.

כוכב נולד

הכשרון נמצא בכל אחד

 

 קיץ מטריף לנוער חוף אשקלון  

במחלקת הנוער של המתנ"ס מקיימים לאורך השנה פעילויות מגוונות לצעירים. גם כעת, בימי החופשה הגדולה, מקיימת המחלקה פעילויות קיץ. בשבוע שעבר יצאו 150 בני נוער מכיתות ז' עד י"ב למשחק פיינטבול ביער יד מרדכי. הפעילות כללה משחק מהנה וארוחת המבורגרים. השבוע השתתפו הצעירים בחדרי בריחה בתל אביב. שימו לב, במחלקת הנוער של המתנ"ס קוראים לצעירים להשתתף בעוד שני אירועים מרכזיים של הקיץ בתחילת חודש אוגוסט: ביקור בסינמה סיטי (בראשל"צ) וטקס אות הפעיל המצטיין כולל מופע סטנדאפ של אורי חזקיה (בבת הדר). היכנסו והתעדכנו . ליחצו כאן

תחום נוער

הנוער במשחק הפייטבול 

 

  צפו: סרטון העפיפון   

אז מה עושים כאשר מגלים בלון או עפיפון חשוד ? היכנסו לסרטון של משטרת ישראל, הפנימו ושתפו את המשפחה והסביבה.

לפתיחת הקישור לסרטון ליחצו כאן

 

   פרשת השבוע   

פרשת השבוע היא "מטות -מסעי". מדובר בשתי פרשות מחוברות החותמות את חומש "במדבר" ובהן נקרא על המסעות של עם ישראל מצאתם ממצרים ועד לכניסתם לארץ ישראל. התורה מתארת 42 מסעות ונציינת בכל אחת "ויסעו ויחנו", "ויסעו ויחנו". המטרה היא בנסיעה היא להגיע ליעד אז מדוע הוזכרו החניות? כאן אנו למדים שהחניה היא חלק מהמסע, בו מתמקם האדם ומתכונן לקראת המסע הבא ולכן החניה חשובה לא פחות מהמסע עצמו.

שבת שלום.

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il