כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 81


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


מגיע לך 5 כוכבי יופי!

עבודתנו היומיומית לעיתים לא מאפשרת לנו להביט ולראות את תוצאות העמל. לשמחתנו, גופים חיצוניים ובלתי תלויים, באים מהחוץ ובכלים אובייקטיביים מאבחנים ורואים את מה שאנו לא תמיד רואים באופן טבעי. כך, צוות השופטים של 'המועצה לישראל יפה' ערך ביקורים וסיורים אצלנו במועצה, שאל שאלות, פגש מגוון אנשים ולבסוף- קבע את עמדתו:
המועצה האזורית חוף אשקלון זוכה ב- 5 כוכבי יופי.
קהילות חוף אשקלון- זכיתם, גם השנה!

חוף אשקלון יפה

 

הרחבה בחלץ

יש! בשעה טובה ולאחר שנים ארוכות ששכונת ההרחבה במושב חלץ נעצרה מפיתוח בשל בירוקרטיה מורכבת, הגעתי עם נציג ועד היישוב, רצון בן שלום, למנהל מקרקעי ישראל במטרה לייצג את המושב ולשכנע את כל הנוגעים לעניין, כי יש לאשר ולאפשר לשכונה להתפתח. הצלחנו לשכנע שהשכונה הירוקה בחלץ, תהיה מוקד משיכה לבנים חוזרים ותאפשר את פיתוח היישוב הוותיק. האישור ניתן, המחסומים הוסרו. בזמן הקרוב יצא מכרז ארצי ל-61 מגרשים. ברור שיהיו עוד מהמורות בדרך, אך מי מפחד מעבודה קשה? ברכותיי!!

מוקד משיכה

                                                     

דו"ח תשומת לב

החל מינואר 2017 פרויקט 'מועצה ללא אלימות' בשיתוף השיטור הקהילתי, יוצאים לדרך עם יוזמה חדשה- 'דו"ח תשומת לב'. כחלק מהמאמצים שלנו למנוע אירועי אלימות או וונדליזם ובהמשך לסיירת ההורים וסיורי השיטור הקהילתי במרחב הכפרי, השוטרים הקהילתיים יחלו לחלק דו"חות שמטרתם- תשומת לב. כך למשל לגבי אזעקה הפועלת ללא הרף, רכב מפריע לתנועה, השארת שער פתוח וכן הלאה. כן, עוד מהלך להעניק לכם איכות חיים.

קצת תשומת לב

                                               

עבודה טובה

6 מעובדי המתנ"ס זכו השבוע בתעודת הוקרה על עבודתם המסורה למען תושבי המועצה: בתחום מעונות יום- מרסל שמילה מטפלת במעון מושב ברכיה ותהילה אטיה מטפלת במעון ניצן, בתחום מנהלה- שלמה יהודה,  מנהל אחזקה באתר ניצן, בתחום חוגים- מינה אמיליאנו, מדריך טאקוונדו, בתחום נוער- מיטל סגל, מדבי"ת מושב תלמי יפה. תעודת הוקרה מיוחדת הוענקה למתנדבת מילי זבולון העובדת במעון במושב ברכיה. "ההון האנושי שלנו הוא הבסיס לשלל הפעילויות עבור התושבים", אמר יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס. אכן, העובדים הם המקור להעשרת התושבים.  אני מודה לכם על העבודה הטובה, המסירות והאכפתיות. תודה גדולה שלוחה לשירלי מצוינים- זך על ארגון מופתי, גם בנסיבות של הפסקת חשמל אזורית ונפילת מתח גבוה. למרות שבחברת חשמל המתח נפל והיינו בחושך זמן רב, באולם היתה חמימות אנושית של כל עובדי המתנ"ס והמתח... רק הוסיף לאווירה.

  הון אנושי

                                                     


זהו יום המורה

כן. זה היום. הזדמנות שלנו להוקיר ולהודות לכם, המורים העמלים על חינוך ילדינו. מקצוע ההוראה הוא הבסיס לחינוך דור העתיד. אתם מצמיחים כנפיים, מעניקים ביטחון וחזון, בסיס ויכולת לנסוק קדימה. אנו מעריכים את זה ויודעים שלא תמיד זה פשוט וקל, אך הצלחתכם היא הצלחת הדור. תודה לכם. יום המורה שמח!

 

 

למען אלעד

אלעד רפאל ויס, ילד אהוב מקיבוץ יד מרדכי, רק בן 3 וכבר גילו אצלו את מחלת ה'דושן', מחלת ניוון שרירים. נכון להיום, דושן הינה מחלה חשוכת מרפא המחמירה בהדרגה וכרוכה בסבל רב. המשפחה הבינה שכדי להציל את אלעד עליהם להלחם היות והמדינה לא ממנת מחקרים בשל "חוסר כדאיות כלכלית". עמותת ע.ד.י היא עמותה שהקימו הורים המבקשים תרופה לילדיהם. הם מתמקדים בהתרמת כספים לטובת מחקר ואיתור תרופה מצילת חיים. בזכות העמותה והכספים שנתרמו יש  כיום כ-15 מחקרים פעילים. 
השבוע, במופע המרכזי של רותם כהן ב'פסטיבל האור' בחוף אשקלון, יימכרו נרות חנוכה שכל ההכנסות ממכירתם ילכו לטובת ניסוי חדשני בטמוקסיפן, תרופה שיכולה להאריך את חיי הילדים ולתת תקווה אמיתית. 

יום ד', 28/12 , החל מהשעה 20:00 באולם הפיס ביד מרדכי. כולכם מוזמנים!

אלעד ואודרי

דושן

                                     

 

חג אורים שמח J

שבת שלום!

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת:moked@hof-ashkelon.org.il