כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 80


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


תכנית הטבות לעוטף עזה

בראשית השבוע הממשלה אישרה תכנית להטבות כלכליות ליישובי עוטף רצועת עזה בהיקף של 536 מיליון ₪ לכלל הרשויות, לשנים 2017-2018. תקציב זה ייעודי ויינתן עבור תגבור שירותים פסיכולוגיים והפעלת מערכי חירום, סבסוד מעונות יום, מסלולי תעסוקה, שדרוג תשתיות ביוב ואיכות הסביבה ועוד. אישור זה מגיע לאחר עבודה מאומצת של כלל ראשי הרשויות מול משרדי הממשלה והעומד בראשה. מעצם אישור זה בתקציב דו שנתי, יש אמירה ברורה וחד משמעית- הממשלה תומכת ומחזקת את יישובי הפריפריה הנמצאים על הגדר ממש. אין ספק כי הסיוע הממשלתי הינו אחד העוגנים המשמעותיים ביותר לחיזוק החוסן החברתי והכלכלי של היישובים והרשויות בעוטף ועל כל אלה אני רוצה לברך את ראש הממשלה, שר האוצר וכל חברי הממשלה על התמיכה האמיתית ביישובי עוטף עזה.


רק חקלאות ישראלית

השבוע לקחתי חלק בכנס השנתי של כל ראשי המועצות האזוריות בארץ. אחד הנושאים המרכזיים שעלו בכנס היה 'פני החקלאות לאן?'. במסגרת הדיונים נקבע פאנל עם שר החקלאות כחלק ממאבק רחב היקף שמנהלים חקלאי ישראל בשנה האחרונה. לצערנו, שעה לפני המפגש, קיבלנו הודעה כי השר מבטל את פגישתו עם כל ראשי המועצות האמונים על המגזר החקלאי בארץ. התאכזבנו מאוד. באופן ספונטני, יצאנו כל ראשי המועצות, 52 במספר, לצומת צמח. בתיאום עם המשטרה הבענו את מחאתנו על גבי פלטפורמת בננות תוך הנפת דגל ישראל בו מופיע הכיתוב- "רק חקלאות ישראלית". 

ראשי המועצות האזוריות בצומת. צילום: ארז ביט סטודיו לצילום

 

משתלמים 

השבוע, עובדי מכלולי החירום במועצה שהו יומיים בירושלים. יומיים במהלכם  העובדים קיבלו כלים מקצועיים במטרה להעניק מענה מיטבי לתושבים בזמן חירום. ללמידה המשמעותית היו שותפים מקצועיים שנרתמו להצלחת ההכשרה: הקואליציה הישראלית לטראומה, נט"ל, פיקוד העורף ומרכז החוסן באגף לשירותים חברתיים. תודה! וכמובן, נאחל שיהיו לנו תרגולים בלבד.

ערוכים
 

 

קבלני הסעות

השנה, כפי שעדכנתי בעבר, חל שינוי במערך הסעות התלמידים שלנו. האוטובוסים הצהובים שויכו לחלק הדרומי במועצה ובו יישובי עוטף עזה,  משיקולי ביטחון המחייבים נהגים שהוכשרו למצבי חירום. בנוסף, בשל עבודות לאורך כביש 3 וכביש 4 ועומסי התנועה שנוצרו במקום, הוחלט על הפרדת קווי האוטובוס בכדי למנוע עיכובים בלתי צפויים ומיותרים. את החלק הצפוני של המועצה ממלאים קבלני הסעות פרטיים. מתוך מחויבות לשלומם של כל ילדי המועצה, נקבע כי קצין בטיחות בתעבורה ילווה ויוודא כי מערך ההסעות של קבלני ההסעות פועל בצורה בטיחותית ותקנית,  בכלל זה עמידה בזמני ההסעות.  צורפו מלווי הסעות למספר קווים, נוסחה אמנה לתלמידים ובקרוב יצא מכרז חדש לקבלני ההסעות שיחייב מצלמות באוטובוסים ומערכת ניטור התנהגות נהג. בטיחות התלמידים הינה מחויבת בכל מערך ההסעות ואנו פועלים בכל ההיבטים בכדי להבטיח את שלומם ואת בטיחותם של התלמידים.

 

''לזכור ולעולם לא לשכוח'' 

אנו כמועצה מעודדים את בני הנוער שלנו לצאת למסע ערכי בפולין. אין ספק כי מסע  זה ערכי, רגשי וגדוש חוויות שילוו את הילדים שלנו שנים רבות. אני משוכנע כי יציאתם ''למסע פולין'' ונוכחותם באתרים שידעו אכזריות ורוע עד אין גבול, יטמיעו בלבבם מושגים של ערכי כבוד האדם וחירותו, מחד ומאידך: ''אם אין אני לי מי לי''. ההחלטה לקחת חלק בלימוד שושלת הזיכרון של עמנו, קיום הצוואה ומילוי הבקשה 'לזכור ולעולם לא לשכוח' הינה משמעותית וראויה ועל כן אנו מוצאים לנכון להשתתף בסכום צנוע במימון המסע מטעם המועצה. ''לזכור ולעולם לא לשכוח'' .

 

ושימחת...

תלמידי כיתה ד' ו-ה' בביה"ס 'מורשה' החליטו לשמח את תושבי המועצה הותיקים והגיעו למרכז היום לקשיש בבת הדר. התלמידים המחיזו, הקריאו, שרו ורקדו בטקס שכותרתו 'האחר הוא אני'. כל תלמיד ניגש לוותיק או ותיקה ויחד הכינו עבודת יצירה חגיגית- נר סמלי לכבוד החנוכה. גם דבר תורה נאמר לכבוד התלמידים מפי סב חביב. כולם נהנו מהמחווה המרגשת. נראה שזו תחילתה של ידידות מופלאה... יישר כוח!

תחילתה של ידידות מופלאה

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il