כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 78


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

פנינת כפר סילבר

השבוע הגעתי לכפר סילבר ונמלאתי גאווה. המועצה לישראל יפה העניקה לכפר הנוער שלנו 5 כוכבי יופי!  בעודי מתקדם לאורך השביל, לפתע, מבין השיחים, בקעה קריאה: "היי, ראש המועצה!". הפניתי ראשי ולא זיהיתי את הקורא. רק כאשר התקרבתי, זיהיתי בתוך השיחים את אחד הנערים, תושב אחד מיישובנו, העוסק במלאכת גינון במסגרת לימודיו. "למיטב ידיעתי, הפריבילגיה לעבוד בענפים שמורה רק לתלמידי הפנימייה", אמרתי.  חייך הנער ואמר בקול שלא הסתיר את שביעות רצונו, "הנהלת הכפר החליטה בתחילת השנה שגם תלמידי האקסטרני יוכלו לעבוד בענפים." אני מודה שגם אני לא הסתרתי את שמחתי למראה נערים חרוצים עובדים בענפי משק שונים. "בסילבר השמים תמיד בתכלת".      

ברכות על הזכייה המשמחת ומרגשת עוד יותר עבור התלמידים, השותפים המלאים! כאן המקום למסור את הערכתי הרבה למנכ"ל  הכפר, שמעון סולומון, אשר עושה בסילבר פלאים ממש.

5 כוכבי יופי

 

יודעים לחגוג

מזה 6 שנים שביה"ס 'מורשה' משתף פעולה עם בית יד לבנים בראשון לציון ומנציח בפעילויות רבות את מורשת הקרב באזורנו. ידידות אמיצה נרקמה עם סעדיה גיספן, לוחם גבעתי שהשתתף בקרבות תש"ח במרחבי חוף אשקלון. השבוע הוא ציין יום הולדת 87. תלמידי כיתות ה' מביה"ס 'מורשה' וצוות ההוראה, לא שכחו את יום הולדתו והגיעו לחגוג עמו בשם כל תלמידי בית הספר. הם הכינו ברכה, בלונים, זר, עוגה ואלבום ברכות, הרעיפו עליו אהבה, שרו וחגגו עימו. סעדיה התרגש, הודה לכולם ואמר: "המשיכו להיות טובים ולתת מעצמכם, כך תקבלו הרבה יותר". מעבר ליום ההולדת, זכה סעדיה גם בהוקרה על סיפורו שלו ושל לוחמי תש"ח האחרים.  תודה לצוות ביה"ס, התלמידים, המורים ומנהל בית הספר, עזרא בלולו, על המחווה המרגשת.  כל הכבוד על הרגישות, על האירוע ועל ההתמדה בפעילות הערכית.

ולסעדיה היקר - מזל טוב! בריאות טובה, שמחה ואריכות ימים.

המשיכו להיות טובים ולתת מעצמכם

 

60 שנה למבצע קדש

מרכז מורשת קטיף בניצן משמר את המורשת הישראלית בדרכים מגוונות ויצירתיות. היום, 60 שנים ליום סיום המלחמה, נערך כינוס מרשים ביוזמת מוכי בטר, מנהל מרכז המורשת. תחת הכותרת 'רצועת עזה במלחמת סיני' סיפרתי על חדירות הפדיון מרצועת עזה בשנות ה-50'. פרופ' מיכאל בר זוהר, הביוגרף של בן גוריון, לימד אותנו שהמלחמה הזו קיבעה את ביטחונה העצמי של ישראל. מקווה שלמדנו להפיק לקחים...

מורשת בדרכים מגוונות

 

הלכו רחוק

עשרות נשים ונערות מיישובי המועצה השתתפו השבוע בצעדת נשים בבאר שבע במסגרת פרויקט לאומי מטעם קרן אתנה, הזרוע המקצועית של המועצה הציבורית לקידום ספורט הנשים בישראל בפיקוח משרד התרבות והספורט. תלמידות מביה"ס שקמה, מורות, צוות המרכז הקהילתי ומשתתפות נוספות צעדו לאורך 3 ק"מ, נחשפו למתחמי ספורט עממי הכוללים: TRX, טרמפולינות, דראמס אלייב, יוגה וקיקבוקס. לקינוח, עדן בן זקן הופיעה בפני המשתתפות הנמרצות. כל הכבוד לנשים ולמנהלת מחלקת הספורט במתנ"ס, סמדר בלדיגה, על קידום ספורט הנשים גם אצלנו במועצה.

ספורט נשים

 

צריך אומ"ץ

מעוזיה סגל, מנהל האגף לשירותים חברתיים במועצה, מכהן בהתנדבות גם כיו"ר תנועת אומ"ץ. תנועה לקידום מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי בישראל. במסגרת זו, ייערך השבוע טקס הענקת 'אות אומ"ץ' לזכרו של מייסד התנועה, העיתונאי אריה אבנרי ז"ל. את האות יקבלו בין השאר השופט אהרון ברק, הרב יחיאל אקשטיין, ח"כ איציק שמולי ועוד רבים וטובים. כל אזרח בישראל יכול לפנות לתנועה ולקבל את מלוא תשומת הלב לפנייתו. ואל תשכחו, הוא משלנו...
 

שיר פרידה

השבוע נפרדנו מרחל אוחנה, מנהלת אגף החינוך, שסיימה את תפקידה. "חוף אשקלון בשבילי זה בית", אמרה בדבריה. " היתה לי זכות שאפשרתם לי לחלום ולהגשים, נתתם לי כוחות.  הרגשתי 'מיפסלום תחיית'  (תופרת חלומות במרוקאית...) ומישהו אפשר לי להפוך עולם", סיימה בדבריה המרגשים. גם אנחנו זכינו. תודה על הובלת המערכת כלפי מעלה למחוזות חדשים. מאחלים הצלחה בהמשך הדרך. יצאנו למכרז.

הובלת המערכת כלפי מעלה למחוזות חדשים

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il