כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 77


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


ערוכים

אנו עדים לגל שריפות נרחב באזורים שונים בארץ ומקווים שיסתיים בהקדם וללא נפגעים בנפש. מה שמתברר כמעשה מכוון של מחבלים מחייב אותנו להיות ערניים לסביבתנו. כוחות הביטחון מבצעים עבודתם בנאמנות מעוררת הערכה וגם עלינו, להיות רגישים בהתאם. פתחנו את חמ"ל המועצה במתכונת מצומצמת וכן הכנו את טנדר איכות הסביבה עמוס מיכלים וציוד לכיבוי אש. במידה ומי מכם מזהה מוקד שריפה, יש להתקשר באופן מיידי למוקד כיבוי אש- 102 ולמוקד המועצה 5106*. אנו עומדים לרשותכם בכל עת,  מזדהים עם אחינו ברחבי הארץ ומייחלים שהגל הזה יהיה מאחורינו.

 

התחדשנו

מרכז ההפעלה של המועצה (החמ"ל) התחדש השבוע בציוד חדש ועדכני. לא רק הריהוט שהותאם למכלולים השונים ולתפקודם, גם מנגנון חדש ותוכנה להפעלת המרכז בחירום, בניית מרכז שליטה מותאם והתחדשות המערכות, יאפשרו עבודה יעילה ומסונכרנת בין כל בעלי התפקידים והיישובים. נכון, גם אנחנו מעדיפים שיוותרו ללא שימוש, אבל תמיד טוב שיש. לקב"ט המועצה, גדעון שרעבי ומזכירת מחלקת הביטחון, שרהל'ה סייג, תודה על הובלת הפרויקט החשוב.

מהפך! חמ"ל חדשני


מסחר בעוטף עזה

גייסנו כ- 4 מיליון ש"ח ממשרד הכלכלה. לאחר עבודה ממושכת על תכנית פיתוח אזורי מסחר ותעסוקה ביישובי עוטף עזה, מליאת המועצה אישרה את התכנית המיועדת ליישובי העוטף הנמצאים בטווח של 0-4 ק"מ מהגבול- כרמיה, זיקים, יד מרדכי ונתיב העשרה.  גיבשנו תכנית כך שהיישובים שלנו ייהנו מהקצאת תקציב לשדרוג אזורי המסחר הקיימים, דהיינו שיפוץ כבישים, תשתיות, גדרות וכד'. בימים הקרובים נציגי המועצה ייפגשו עם נציגי היישובים לטובת תיאומים סופיים.

 

על אקולוגיה ופתרון סכסוכים

השבוע השתתפתי בכנס בנושא אקולוגיה בירדן. כ-300 נציגים מכל העולם הגיעו במטרה לחשוב יחדיו על פתרונות לסכסוכים גדולים, באמצעות התמודדות עם נושאים אקולוגיים מקומיים (כאשר לשני הצדדים יש רצון לפתור אותן). בפאנל הראשון הצגתי את האתגר עמו אנו מתמודדים כשכנים של רצועת עזה- ביוב, יתושים, חוף ים משותף. כן, אין ספק, שאנו מודל של אזור הזקוק לשיתוף פעולה אקולוגי לצד רצון לפתור את הסכסוך רב השנים. 

למרות המתח, אנו מוכנים לדבר על שיתוף פעולה לטובת האזרחים החיים במרחב

 

יום זה"ב

רכזי זהירות בדרכים העבירו הדרכה ופעילות חווייתית על בטיחות בדרכים בבתי הספר: תחרות שלטים מצילי חיים, כללי התנהגות לחצייה בטוחה, יצירה, דפי משימה ועוד דרכים מגוונות להנחיל לילדינו כללים חשובים להתנהגות נכונה בהסעות ובדרכים.
תודה לכל המשתתפים, לרכזי הבטיחות, בתי הספר וכמובן, למתנדב הפעיל שלנו, יוסף פרחיה.

התנהגות נכונה בדרכים

 

מוקירים

מופע קומי מוסיקלי המשלב כלי מוסיקה מכל העולם היה במרכז ערב ההוקרה שנערך השבוע למתנדבי המועצה. עשרות מתנדבים במסגרות פעילות מגוונות ביישובי המועצה נהנו ממופע, ארוחת ערב וכמובן, שי הוקרה.
קהילה פעילה שחבריה מוכנים לתרום ולהתנדב אינה דבר מובן מאליו. תודתי וברכתי שלוחה לכל מתנדב ומתנדבת התורמים למען הקהילה בימי שגרה ובימי חירום. תודה כמובן למרכז החוסן והמחלקה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים על הארגון וההשקעה (התמידיים...).

לא מובן מאליו


גננות בכנסת

הן עובדות כל כך קשה ויש להן תפקיד כה מכריע בחיי ילדינו, הגננות. השבוע, מדור גני הילדים במועצה בשיתוף מפקחות משרד החינוך, ארגנו לגננות חוף אשקלון סיור לימודי ומהנה בכנסת ישראל. גם מגבש, גם מלמד וגם המקום לומר- תודה.

תודה!

 

הדברת יתושים

אמש נערך כינוס בנושא הדברת יתושים ובעיקר יתושי הזיקה והנמר האסייתי. אגף איכות הסביבה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים אשקלון, הזמינו את ראשי ועדי היישובים, חצרנים וגננים ללימוד והיערכות נכונה. ההיענות היתה מרשימה. לכל יישוב מונה אחראי מטעם אגף איכות הסביבה במועצה, איש קשר ביישוב וזאת בנוסף לחוברת מידע שחולקה לאחרונה. תודה לישראל מדר, מנהל מחלקת התברואה על הארגון ועל המידע החשוב.

כינוס תברואה

 

גם ארון חשמל?

באחד מיישובינו- ארון החשמל של מגרש הכדורסל נפרץ. לא, זו לא הפעם הראשונה. לצערנו זה מחזה נפוץ. ערנות והקפדה מצדכם יוכל ולסייע רבות.

מחזה נפוץ

 

קרן שפע 

קרן פלס הכישרונית הופיעה אצלנו לפני כשבוע באולם יד מרדכי. האולם היה גדוש בקהל ביתי חם שחיבק את האורחת וזו החזירה לו אהבה. תודה למפעל הפיס על הסיוע המבורך במסגרת פרויקט 'בימות פיס' ולכל אנשי המתנ"ס על הפקה מושקעת.

סיפור אהבה

 

האיש עם המצלמה ביד 

רפי הירשלר מקיבוץ ניצנים, זכה בתחרות צילום של 'ויקיפדיה' ישראל, בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. עם צילום יפיפה של טחנת הקמח בנחל ציפורי, זכה רפי במקום הראשון במסלול ייעודי לגיל השלישי. עשר התמונות המובילות בתחרות יתמודדו בתחרות בינלאומית. שם יוכלו להתרשם מהצלם-

הרגיש כמו מיתר
עקשן כמו קטר 
זריז כמו פרפר
וסבלני כמו איכר....

מקום ראשון! טחנת הקמח בנחל ציפורי

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il