דלג לתוכן העמוד

שולחנו של ראש המועצה – מספר 76

כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר76


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


תרבות בדרום

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, ערכה מפגש עם ראשי הרשויות בדרום. למדנו על מגוון האפשרויות של הרשויות לקבל תמיכה ממשלתית לתחומי הספורט והתרבות. גם אנשי מטה המשרד היו במפגש לטובת יצירת קשרים מקצועיים באופן ישיר וללא תיווך ביניים. אין ספק כי השרה רגב היא בעלת טמפרמנט חיובי במיוחד ואני בטוח שנשתף פעולה.

תרבות בפריפריה

 

מנכ"ל הדת

כן, רק עדכנו על אבן פינה לבית כנסת ומקווה ביישובי המועצה ואנו ממשיכים בעשייה ובפרויקטים נוספים. הבוקר, צוות נרחב מהמשרד לשרותי דת בראשות מנכ"ל המשרד, עודד פלוס, התארחו אצלנו למפגש עבודה במטרה לעקוב אחר צרכי הדת במועצה. הצגנו בפני האורחים את העשייה הרבה שהתעצמה בשנים האחרונות עם הרחבות היישובים. ביקרנו בבית הכנסת הנבנה בתלמי יפה, הצגנו מקוואות חדשים וגם בית הלוויות בניצן. "בהחלט יש לכם במה להתגאות" נאמר, עם זאת אתגרים רבים עוד לפנינו. תודה לחבר מאיר ירימי, על העשייה האינטנסיבית למען הציבור הרחב.

עשייה אינטנסיבית למען הציבור הרחב

 

זה"ב בדרכים

השבוע ערכנו מפגש חשוב- השתלמות לרכזי הזה"ב (זהירות בדרכים) של בתי הספר ומחלקת התחבורה, בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובהנחיית משרד החינוך. בשנה האחרונה נעשתה עבודה מאומצת ומרוכזת בתחום הסעות התלמידים והשתלמות זו הינה חלק מהחשיבות שאנו מייחסים לנושא. אחד הנושאים המרכזיים שעלה, הינו העלאת הזהירות הנדרשת מצד הורים בנסיעות בתוך המושבים.  הסעה על ברכי ההורה, בצמוד להגה, מהווה סכנת חיים של ממש. בקשה אישית ממני- אנא נקטו משנה זהירות, במיוחד בנסיעה עם הילדים. אנו נמשיך ונרחיב את הפעולות בתחום הבטיחות בדרכים ואתם, היו זהירים! 

תודה אישית ליוסף פרחיה מנתיב העשרה, לשעבר קצין בטיחות בכיר במועצת באר טוביה, המתנדב ונרתם למען תושבי חוף אשקלון.

נוקטים משנה זהירות

 

פורום צח"י

פורום ראשי צח"י (צוותי החירום ביישובים) מיישובי המועצה, נפגש מדי חודש למטרת למידה משותפת ויצירת שיתופי פעולה שיסייעו לכלל התושבים בשעת חירום. למפגשים מצטרפים ראשי מכלולים מטעם המועצה המציגים את תחום האחריות שלהם, תוך הידוק העבודה המשותפת וכל זאת בחסות מרכז החוסן. אנו רואים חשיבות גדולה שבכל יישוב יהיה צוות חירום שיידע לנהל אירועים הדורשים התארגנות קהילתית מקומית ואנו מספקים את הכלים לשם כך.

שנזדקק רק בתיאוריה...

למידה משותפת

 

פיסול למען הקהילה

שלל פרויקטים של פיסול סביבתי נערכו לאחרונה במספר יישובים בתחום המועצה. האגף לשירותים חברתיים בראשות מעוזיה סגל, מקדם תכניות יצירתיות לגיבוש קהילות מטעם המחלקה הקהילתית.  

האמנים מירי קולן, רות רון ואילן בר, לימדו את התושבים את חשיבות השימוש בכוחות ובערכים המרכיבים את הקהילה וזאת, תוך הליך הבנייה של פינת נוי חדשה ביישוב והשארת חותם למען הכלל. המשפחות והילדים לקחו חלק פעיל בעשייה ונהנו מכל רגע של פיסול בבטון ומעבודת היצירה. כעת היישובים נהנים מהתוצרים הסופיים- פינות משחק צבעוניות וספסל לשימוש הציבור.

פינת נוי סביבתית- קהילתית

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il