כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר75  

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

"הלאה במעלה המעלות"

ציטוט זה לקוח מתהילים, על משקל 'שיר המעלות', על אותן מעלות שהיו בבית המקדש ודרכן היו העולים לרגל מגיעים למקומות הגבוהים שבהר הבית . תנועת 'בני המושבים' אימצה ביטוי זה לבני הנוער.
מדי שנה אנו מקיימים את הטקס המרגש לילדי התנועה הצעירים המצטרפים למעגלי הפעילות התנועתית שלנו. השנה, קיימנו את חג המעלות ביישוב החדש, באר גנים, שהצטרף לראשונה לתנועת החולצה הכחולה. טקס כתובות האש לעיני כ- 500 חניכים והוריהם היה מרשים- לראות את פני הנוער מביטים בעיניים זוהרות אל להבות כתובות האש המרצדות. 

כל הכבוד לכל המדריכים ביישובים, העמלים כל השנה במטרה להעניק לחניכים פעילות ערכית ומגבשת, ברכות לחבר'ה של גרעין עודד (אשר איתנו כמעט 40 שנה!) על הרוח המיוחדת שהם מביאים עימם מכל רחבי הארץ, למחלקת הנוער והנהלת המתנ"ס על כל הארגון המופתי. 
שאו ברכה. המשיכו לעלות במעלה המעלות.

במעלה המעלות


מורשת גוש קטיף

במהלך ימי חול המועד, מרכז מורשת גוש קטיף בניצן, פתח את שעריו לציבור הרחב.
אמנם, המרכז עדיין ממוקם במבנים זמניים באתר הקראווילות, אך כבר כיום הוא מקיים פעילות עשירה ומגוונת לציבור הרחב. בימי חול המועד פקדו את האתר מעל 2000 מבקרים. לרשות המבקרים העמיד המרכז פעילות חינוכית לילדים, תצוגה אור קולית מרגשת (ומומלצת) וכן טיול על גבי רכב שטח במרחבי המועצה. יישר כוח לצוות המרכז ובראשם מוכי בטר.

מעל 2000 מבקרים

 

מגרמניה לשקמה 

מזה 10 שנים שבית הספר 'שקמה' מקיים חילופי משלחות עם קהילות נוער מגרמניה .השבוע התארחו אצלנו 15 נערים ונערות בכיתות י' ו- יא'  ולכל אורח הוצמד מקביל לו נערי שקמה.
הנערים האורחים ערכו טיולים בהרי ירושלים ובעיר, סיירו ביישובי המועצה ובילו בחוף זיקים.
שמעתי את אחד הנערים מגרמניה "איפה נרשמים כאן לביה"ס שקמה...?". מה עוד צריך?     תודה שלוחה לנאווה גל, המרכזת  פרויקט חברתי וערכי זה ביד רמה מזה עשור.

ביקור גומלין בשקמהאיש רעים, אדם ואדמה

 השבוע ציינו חודש לפטירתו המפתיעה של יעקב בן יעקב ז"ל, תושב נתיב העשרה, פעיל ציבור, אדם מיוחד, איש ואגדה. אספר רק אנקדוטה אחת מני רבות שהיתה לי עימו בעבודתנו המשותפת. במוצאי חג השבועות, קבעתי פגישה דחופה עם שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל ובן יעקב, בבית קפה בירושלים. על הפרק נידונה הסוגיה של גודל המגרשים בנתיב העשרה- 500 מ' ביקש המושב לעומת 400 מ' כפי שביקשו הפקידים.  על שולחן עמוס ערמת תיקים ומפות, בן יעקב פותח במניפסט על חשיבות ההתיישבות, חשיבות הכנת התשתיות לדור ההמשך. חדור משימה עם התלהבות וברק בעיניים. לפתע השתרר שקט ודממה. בן יעקב מישיר מבט אל שר השיכון, עין מול עין, בקול חנוק ובשפתיים קפוצות אמר: "אורי, היינו שם בפתחה וגרשו אותנו מהבית, עתה אנו רוצים לבנות הרחבה לבנים שלנו ויש בירוקרטיה." בן יעקב, הזקוף איתן עם הקול הרועם, ברגע שאמר "לבנות בית לבנים שלנו" החל להזיל דמעה. שר השיכון לא יכול היה לשבת אדיש מול הכנות הגמורה הזו ואישר. 500 מ' למגרשים בנתיב העשרה. איש רעים חדור שליחות היה בינינו, אדם ואדמה. יהי זכרו ברוך. 

מתוך ערב שנערך השבוע לזכרו של יעקב בן יעקב ז"ל

 


בית כנסת חדש בכוכב מיכאל

מאיר ירימי, מנהל מחלקת הדת, מערבב את הבטון, הרב יעקב אביטן, רב המועצה, נושא תפילה וברכה, אמנון ברזין, יו"ר ועד מושב כוכב מיכאל, מנצח על הטקס ו...לפתע רוח עזה ומטח של טיפות יורה החלו מזרזפים ממעל כאילו השמיים שותפים למעמד החגיגי של הנחת אבן הפינה לבית הכנסת החדש של תושבי כוכב מיכאל. מצקות הבטון יורות כף ועוד כף ובתוך המולת העשייה, לפתע נשלף מאי שם שופר ויואל תוקע את תרועותיו כאילו היה זה שופרו של משיח. מודה, התרגשתי. בכוכב מעולם לא נבנה בית כנסת ליעדו זה. לפני שנים, כאשר חלק מחברי המושב חשו את הצורך בקיומו של 'מקדש מעט' במושב, האגודה הקצתה את אחד מבתי 'בעלי המקצוע' וזה שימש כבית כנסת במשך עשורים. עתה, אנו נכנסים לבניית בית הכנסת שישמש את כל קהילת המושב יום יום, בשמחות ובימים טובים.

מניחים אבן פינה לבית הכנסת החדש

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il