כמעט שבת שלום...
עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 74


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

פרס ניהול כספי תקין- 6 שנים ברציפות

משרד הפנים העניק לנו השבוע  פרס ניהול כספי תקין בטקס חגיגי שנערך בבנייני האומה. הפרס ניתן על עמידה בקריטריונים מחמירים כגון: סדרי עבודה ומנהל, העסקת עובדים וניהול ההון האנושי, ניהול התאגידים העירוניים, היערכות לחירום, רישוי עסקים, יעילות כספית, ביצוע התקציב ועוד. פרס ניהול כספי תקין הוא נורמה ערכית ומקצועית ואנו חלק ממנה כבר שש שנים ברציפות. 

נורמה ערכית ומקצועית

 

מתוק האור בעיניים 

העשייה בעיצומה יום יום. הפעם בגברעם.
מכביש 4 לקיבוץ, לאורך 6 ק"מ, אנו עוסקים בהשלמת קו של עמודי תאורה ותוך זמן קצר נרים את השלטר. " אני לא מאמין למראה עיני!", אמר לי אחד מוותיקי גברעם. "כל הדרך תהיה מוארת ? זה ממש חזון אחרית הימים"." גם אני מרגיש כך. גברעם תמיד נחשבה למקום בקצה העולם", עניתי.  הנה, בימים אלו, קבלן עבודות הפיתוח יתחיל בעבודות התשתית להרחבת הקיבוץ ב-48 מגרשים נוספים וקו התאורה יאיר לכם את הדרך החשוכה מאז 1942.

אור לאורך 6 ק"מ.  לראשונה מאז 1942

 

ועדת הפנים בעוטף עזה

לפני כשבוע נערך סיור ועדת הפנים של הכנסת ברשותו של ח"כ דודו אמסלם (ליכוד), עם ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני) וח"כ חיים ילין (יש עתיד), להכרת מרחב עוטף עזה ומעקב אחר יישום החלטות הממשלה משנת 2014 לחיזוק החוסן של האזור .בזמנו החליטה הממשלה על שורה של הטבות ותמיכות במטרה לשקם את יישובי עוטף עזה ולהאיץ את פיתוחם. כשני שליש מהחלטות הממשלה יושמו, אבל חלקן לא, בעיקר בתחומי חידוש ושדרוג תשתיות, תגבור פעילות הרווחה, שיקום דרכים חקלאיות, עידוד תעשייה ועוד. ח"כ אמסלם הבטיח להמשיך לעקוב ולפעול מול פקידות משרדי הממשלה על מנת להבטיח את יישום ההחלטות. 

 

דייגים על חוף זיקים?

בצפון רצועת עזה התגוררו מספר משפחות שהתפרנסו מדיג מול חופי עזה. המדינה הבטיחה למאות המשפחות המפונות מגוש קטיף, כמו גם למשפחות הדייגים,  שיוכלו להמשיך ולעסוק במקור פרנסתם. על פי הידוע לנו, נעשו מאמצים על ידי מנהלת סלע דאז/ תנופה לשכן את הדייגים במרינה באשקלון. מסיבות כאלו ואחרות, חיבור זה לא צלח. מספר דייגים ביקשו להקים את מתחם ההתארגנות ליציאה לדיג בחלקו הדרומי של חוף זיקים. אלא שבמקטע זה, עד 300 מ' מקו המים, חל חוק החופים על מרחב חופי זה (לא ניתן לבנות מתקנים שאינם לצורך הפעלת חוף רחצה ובילוי). יחידת התכנון במועצה הבהירה בעבר לדייגים עובדות אודות חוקים ותקנות אלה ואף יזמה  הצעה לדייגים- להתכנס מזרחה בתחום גבולות מחנה זיקים, שם המרחק מקו הים מגיע לכדי 400 מ' מחד ומאידך המקום מופעל בשטח המחנה הצבאי שאינו בשימוש הצבא ומבחינה סביבתית אינו מופר. על כן אין חשש לפגיעה נוספת בסביבה.  

תודה לאדם מתן, תושב זיקים ולכל התושבים הפעילים שהתגייסו להשמיע את קול האזרחים למען סביבתנו. 

 

תיירות על המפה

לימוד עמיתים היה לנו במחלקת התיירות של המועצה האזורית מטה יהודה. שפע אתרי תיירות משולבים בשטח יפהפה ונרחב שהלכו וטופחו משך שלושה עשורים וזוכים לפופולריות הולכת וגוברת ולא בכדי. ללא ספק הסיור עורר השראה והתלהבות ובכוונתנו לממש את הפוטנציאל של יישובי המועצה כמרכזי תיירות כפרית. 

אסנת משה בעגור. בישול ביתי מתובל בסיפורים מרתקים

 

למען הוותיקים

מרכז היום לקשיש בחוף אשקלון מעניק מגוון מענים לצרכי הגיל השלישי כגון- טיפול אישי, מפגשים חברתיים, פעילויות העשרה ועוד. בימים אלו, העמותה פותחת את מרכז היום מעבר לשעות הפעילות הקבועות בשעות הבוקר, במטרה להעשיר את האזרחים הוותיקים של המועצה באירועי תרבות גם בשעות אחר הצהריים והערב.

ביום שני הקרוב, 26/9 כג' אלול, יתקיים ערב שירה בציבור עם הזמר גבי ברלין, כאירוע ראשון במסגרת סדרת מפגשים לאזרחים הוותיקים. הפעילות נערכת בשיתוף העמותה למען הקשיש והאגף לשירותים חברתיים במועצה. גם אם אינכם חברים במרכז היום, אתם מוזמנים לרכוש כרטיס ולהשתתף בפעילות המהנה (פרטים במרכז היום- 08-6754625). תודה לכל השותפים על הקשב וההיענות לצרכי אוכלוסיית הוותיקים ויציקת תכנים מעשירים עבור התושבים. 

 

מסורת של זמר

זו השנה השמינית שאנו מחדשים את מפעל 'חגיגות הזמר' שנערכו בגוש קטיף.  במשך 17 שנה התקיימו מדי קיץ מופעי זמר בגוש קטיף שנחשבו לאירועי השיא לתושבים והפכו לאחד מסמלי הגוש. לאחר הפינוי פסקו האירועים ואילו אנו הרמנו את הכפפה לפני שמונה שנים ומאז, האירוע הפך למסורת גם אצלנו וצבר פופולאריות רבה בקרב תושבים רבים מהמועצה ומחוצה לה.         

ביום שלישי הקרוב, כד' אלול 27/9/16, החל מהשעה 19:30 באמפי ניצן, יופיעו  קובי אפללו וישי ריבו במופע מיוחד ברוח ימי אלול. במופע הפתיחה, האחים כלטוב, מ'בית הספר למוסיקה'.  הכניסה- חופשית!

אירוע שצבר פופולריות. חגיגות הזמר המסורתיות

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il