כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 72

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

"כל ילד זקוק למבוגר אחד שיאמין בו״

כך אמר הרב שלמה קרליבך. אנו אכן מאמינים בך ובך וגם בך. אנו פותחים את שנת הלימודים תשע"ז עם עיטור מכובד שניתן לנו על ידי שר החינוך, עם הכללת שני התיכונים שלנו, 'שקמה' ו-'כפר סילבר'  ברשימת בתי הספר המצטיינים בהישגים חברתיים, ערכיים ולימודיים. זהו המשך ישיר לפרס החינוך שניתן לנו ופועל יוצא של השקעה מתמדת, חשיבה יצירתית ומיקום תחום החינוך בראש סדר העדיפויות שלנו.

תודות לאגף החינוך, לסגל הניהולי, לצוותי המורים, המזכירות והאחזקה, על המאמץ המתמשך למען ילדינו. שנת לימודים טובה ומוצלחת!

ברכת הכהנים לתלמידי כיתה א'

 

מספׇּרים מספְּרים

במהלך חופשת הקיץ ולקראת פתיחת שנת הלימודים, התחדשנו במרחבי למידה,  מגרשי משחקים ומגרשי קט רגל במוסדות החינוך. 7 גני ילדים שופצו מן היסוד עם עיצוב מותאם לכל גן, נפתח גן חדש בנתיב העשרה וכמובן, נפתח בית הספר היסודי החדש, 'שדות סילבר', בכפר סילבר. בנוסף, נפתחו 2 מסגרות חינוך על יסודי- הישיבה התיכונית 'בני יששכר' קיבלה לשורותיה 45 בני כיתות ז' ו- 40 בנות באולפנת 'נווה דקלים', כולם תושבי חוף אשקלון. בי"ס הצומח, 'באר גנים', בהחלט צמח ופתח את שעריו עם 151 ילדים והוא בן 4 בלבד. 810 תלמידים בתיכון 'שקמה' שלנו  (רק לפני 5 שנים מנה 400 תלמידים). ו- 13 כיתות א' נפתחו השנה (לעומת 10 כיתות בשנה שעברה). אין ספק שמערכת החינוך שלנו גדלה בצורה ניכרת ונמצאת בעיצומה של תקופה משמעותית המבססת את מוסדות החינוך שלנו לשנים הבאות.

חנוכת גן חדש בנתיב העשרה

 

מתנ"ס באון ליין

עם פתיחת שנת הפעילות החדשה, פורסמה השבוע חוברת חוגים המפרטת את ההיצע המגוון של החוגים המיועדים עבורכם. שלל פעילויות המיועדות לטווח גילאים רחב, עושר של תחומים ועניין, כאן, אצלנו בבית. כחלק מתהליך ייעול והנגשת השירות, השנה התחדשנו באפשרות רישום אינטרנטי באמצעות כרטיס אשראי. החל מיום א', ניתן לבצע רישום אינטרנטי לחוגים ופעילויות המתנ"ס וכן רכישת כרטיסים למופעים, הצגות וכיוצא באלו, בהליך נגיש, קל ופשוט באמצעות הקישור:  

http://www.hof-ashkelon.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=597427_hof_ashkelon&act=show&dbid=pages&dataid=190

 

על ביטחון וחקלאות

לפני כשבוע נפגשנו, ראשי הרשויות בעוטף עזה, עם חבר הכנסת עומר בר לב (המחנה הציוני), חבר בועדת חוץ וביטחון ופורום השדולה החקלאית בכנסת ועם ידידנו, ח"כ חיים ילין (יש עתיד), במטרה לדון במספר נושאי ביטחון: המשך המאמץ לתקצוב המכשול הביטחוני מול עזה, חקלאות, היערכות היישובים להתמודד עם כוונת האוצר לבחון מחדש החזקת הקרקעות החקלאיות על ידי היישובים ועוד. זה ברור לנו, שעלינו להמשיך להיות ערים ולעמוד על המשמר על מנת לשמר את זכויות היישובים וביטחונם.

שומרים על זכויות היישובים

 

נשיא אזורי

ועוד ממפגשי הביטחון שנערכו בשבוע האחרון. נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ערך סיור ביטחוני באזורנו ונפגש עמנו, ראשי הרשויות בעוטף עזה. במפגש דנו בנושאים ביטחוניים ובמגוון נושאים נוספים הרלוונטיים לשולחנו של הנשיא. נשיא המדינה ציין לשבח את שגשוג האזור כולו, אשר לא נעלם מעיני אזרחי ישראל המבקשים לבוא ולגור בו והבטיח לסייע לאזור ככל שניתן.

שגשוג אזורי

 

שלום כיתה א'

לברך את ילדי כיתה א' זו זכות מיוחדת ומרגשת .לעולם לא אשכח את הימים הראשונים שלי בכיתה א' בבית הספר 'מורשה' בברכיה. אני זוכר ימים בהם ראיתי את כל האותיות ככתם מרוח על נייר, ללא שום משמעות. אני זוכר איך אות הצטרפה לאות והפכה למילה בעלת משמעות. אני זוכר את הלימוד שהפך משמעותי וערכי עבורי, עד עצם היום הזה. הבוקר, עמדתי מול תלמידי בית הספר בו עוצבתי והתחנכתי, וברכתי באופן אישי את התלמידים הצעירים. אתם מבינים ודאי את ההתרגשות שבמעמד זה עבורי.

ילדינו שומעים ומבינים הכול. בשל כך, עלינו להיות להם למודל חיובי בכל רגע נתון. מבחינתנו הבוגרים, זה דורש מאמץ מתמשך שכן, אנו מתעייפים ונרפים ואילו הם, הילדים, קשובים,  מפוקחים וקולטים הכול. גם מה שאינו נאמר.  אם כך עלינו לזכור- כל אחד ואחת מאיתנו הוא המודל לילדים. וואללה, אחריות לא פשוטה ...

מודל ואחריות

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il