כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 70

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


על פי חוק

חשוב לי ליידע ולשתף אתכם, בכדי למנוע חצאי אמיתות ולהיצמד לעובדות.  בבדיקת בקרה שנערכה לאחרונה ע"י המועצה נחשפה מעילה כספית במחלקת הספורט. עם היוודע הנתונים הראשוניים, המועצה מינתה רו"ח חוקר באופן מיידי. בהתאם לממצאי בדיקתו נעשתה פנייה למשטרה.

אנו מאוכזבים וכואבים באופן אישי את הפגיעה בהנהלת המועצה ובאמון התושבים ודואגים לטיפול מהיר בנושא על פי חוק.

 

אדמה צמאה

לפני מספר חודשים התארחתי בכנס של ארגון אונסק"ו בצרפת כדי לדבר על האחריות המשותפת שלנו ושל שכננו הפלשתינאים והדאגה לשמירת משאבי הטבע למען הדורות הבאים. נכון, השכנות אינה שכנות טובה. האיבה רבה. הגבול סגור. אבל הטבע פתוח, ללא גבולות ולא מתחשב במלחמות. טוב שכך. אנו נערכים להכנת תכנית פעולה שתמנע הזרמת שפכים לשטחינו ותטפל בפסולת מרצועת עזה ברצועת עזה. לא עוד פעולות נקודתיות וזמניות, אלא תכנית לטווח רחוק המערבת את כל הגורמים השותפים לשטח ולאוצרות הטבע שבו.

מתוך עיתון 'הארץ': אינטרס משותף בשמירה על הטבע

 

מערך הסעות יעיל

הבטחנו. מערך הסעות יעיל ואפקטיבי. נעשתה חשיבה, נעשו שינויים, מתוך מגמה להעניק שירות מיטבי בהתאם לשינויים התחבורתיים באזור. כבר השבוע פורסם באתר המועצה לוח הזמנים לאיסוף הילדים למוסדות החינוך, על מנת שתדעו להיערך מבעוד מועד.

לקראת החזרה לשגרת לימודים, נדגיש כי מעורבות מצדכם, ליווי הילד בימים הראשונים ואחריות אישית, יסייעו לכולנו לשמור על נסיעה בטוחה. יש צורך בלימוד והדרכה נכונה של הילדים את כללי הבטיחות, כללי התנהגות נאותים והקפדה על חגורת בטיחות. תודתי שלוחה למחלקת התחבורה, אגף החינוך ורכז התחבורה על תכנית הייעול. לרשותכם, קישור ללוח ההסעות:
http://www.hof-ashkelon.org.il/cgi-webaxy/item?155

 

עבר ועתיד מתחברים בחצר בית הספר

עם תחילת הבניה של בית הספר היסודי בבאר גנים, נחשפה מערכת גתות מהתקופה הביזנטית.
"ואז נעצרה העבודה?", שאל שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל, בדאגה .
"מה פתאום", השבתי. "פשוט ביקשנו מהמתכנן לשנות את תכנית המבנים על מנת שנקבל שתי גתות עתיקות במרכז בית הספר היסודי".
"כך צריך לעבוד", פסק השר. "גם לבנות את בית הספר וגם לשמר את הגת. הכל במקביל ..."

לבנות ולשמר

 

בתום כנס קטיף לאחריות לאומית, נתבקשתי לפרסם לציבור את הדברים שנשאתי בפני באי הכנס. הרי הם בפניכם:

אחריות לאומית מהי?

האם אחריות לאומית היא אחריות של ראש המדינה בלבד? ברור שהוא נושא באחריות כוללת , אך לא עליו הכל.

האם אחריות לאומית היא אחריות של ראש הצבא? ברור שהוא נושא באחריות כוללת, אך לא עליו הכל.

אחריות לאומית, אם כן, היכן היא מתחילה?

בימים בהם האזרח הפרטי רואה עצמו כחלק ממערכת השיטור, הפרקליטות ואף השיפוט – פעם מסנגר ופעם מקטרג, אין אלא שהאזרח  רואה את עצמו כראש וראשון בסולם הפרמידאלי כריבון.  אם כך הם פני הדברים, הרי שאזרח המדינה נושא באחריות הלאומית.

על מנת שזה יהיה ברור יותר, אומר שכל אחת ואחד מאתנו נושא בילקוטו את שרביט האחריות הלאומית.

המשמעות – רגע לפני לחיצה על כפתור, ה-'שלח' בפייסבוק, יהיה עלי לשאול : האם במילות הטקסט הכתוב יש משום פגיעה באחד האזרחים, או בקבוצת אנשים? הרי יש לי אחריות לאומית ואני מתכוון לזה ברצינות.

האם מי מאיתנו יכול לתאר לעצמו כיצד מרגיש חקלאי אשר מעבד את אדמתו עשרות שנים, בונה את עתידו, חולם את חלומותיו ולפתע, ביום בהיר אחד, אותה ממשלה אשר שלחה אותו לעשות מעשה חלוצי, עומסת אותו ואת משפחתו על אוטובוס, משלחת את אחד מנציגי קטרפילר על ביתו, משקו והכל במחי כף הבולדוזר הופך להיות עי חורבות.

גם על זה מצביעה אחריות לאומית?

חברים וחברות יקרים,

כמה ניבאו שחורות ורעות על תהליך פינוי, גירוש והרס ההתיישבות בגוש קטיף. ראו, בתוך הבוקה והמבולקה, בתוך הצער והכאב, איש לא הרים יד. איש לא קיפח את חייו במהלך הפינוי הקשה לעם היושב בציון. 

לא נורתה ירייה אחת,                       

לא מעשבים שוטים

ולא משדה חיטים.

זו אחריות לאומית.

הפרט אינו לוקח את החוק לידיים. זו מורשת שהייתי מאמץ.

כנס קטיף לאחריות לאומית

 

שוק לילה דרומי- אירוע קיץ לכל המשפחה

עשרות אמנים, יזמים ומוזיקאים מהמועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול ושער הנגב, ישתפו פעולה במסגרת יריד הפתוח לקהל הרחב, עם שפע של דוכנים ופעילות לכל המשפחה, ביום רביעי הקרוב במוזיאון המים בניר עם.

במסגרת שיתופי פעולה מרחביים שמקדמת יפעת בן שושן, רכזת התיירות במועצה, תוכלו ליהנות משוק הלילה המציע: מופע קרקס, דוכני מזון ואמנות, עבודות יד ותוצרת חקלאית, כולם על טהרת היצירה והתוצרת המקומית. במתחם  היריד תוצב במה פתוחה למוזיקאים וליוצרים מהאזור כולל המופע המרכזי של להקת Fawa, מופע קאוורים סוחף של להיטים  מכל הזמנים. 

האירוע מופק בשיתוף פעולה של המועצות האזוריות בעוטף עזה ובתמיכת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומערך המעוף, לקידום הכלכלה המקומית, כחלק מיישום החלטת הממשלה לשיקום יישובי עוטף עזה לאחר צוק איתן. 

יום רביעי, 17.8, החל מהשעה 18:00 במוזיאון המים בניר עם . 
הכניסה ללא תשלום.

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il