דלג לתוכן העמוד

שולחנו של ראש המועצה – מספר 67

משולחנו של ראש המועצה – מספר 67

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

מזל טוב!

בשעה טובה, בית הספר היסודי הממלכתי הצומח "שדות סילבר" בכפר סילבר, קיבל ממשרד החינוך את ברכת הדרך ואת סמל בית הספר לשנת הלימודים הקרובה- תשע"ז. זהו בית הספר היסודי השישי במועצה כחלק ממדיניות החינוך בה אנו מאמינים- כיתות קטנות ויחס אישי לכל תלמיד. לצד בתי הספר- ניצן, חופים, ניצני קטיף, באר גנים ומורשה המהווים מקור העצמה ובית לתלמידים, זיהינו מבעוד מועד את הצרכים המתבקשים בתחום החינוך כתוצאה מהצמיחה הדמוגרפית המבורכת ביישובי המועצה. בית הספר 'שדות סילבר' מיועד לילדי המועצה המתגוררים ביישובים: חלץ, כוכב מיכאל, משען וכפר סילבר והינו בית ספר צומח. כלומר, מדי שנה תצטרף שכבת גיל נוספת לכיתה א' והכיתה 'הבוגרת' תעלה שנתון. לשנה הקרובה מיועדים הגילאים העולים לכיתה ב' ו-א'. ברכת הצלחה לכולנו!

בית ספר יסודי שישי בחוף אשקלון

 

בדרך אל הים

טיילת באורך של 6 ק"מ מבאר גנים לכיכר שושנה (בכניסה ליישוב ניצן) מצטרפת לשביל הטיילת הנמשך ומגיע עד לים.בימים אלה אנו משלימים את התקנת פנסי התאורה. כמובן, פנסי לד חסכוניים כחלק ממהפכת ההתייעלות האנרגטית המתבצעת בשנים האחרונות במועצה תוך חסכון בהוצאות החשמל. זה גם עניין סביבתי וגם חסכוני .

אמש הרמנו את השלטר!

 

הרמנו שלטר! שביל הטיילת מבאר גנים וניצן עד לים

    

על מיילים, פייסבוק, ווטסאפ ומה שאני עושה ביניהם...

לא פעם, תושב אמיץ ניגש אליי ומביע בפניי תרעומת על כך שלא נקבעה לו פגישה עמי כפי שביקש בפייסבוק או לא קיבל תשובה במייל ומלין על כך שאיני עונה. ובכן, פנייה שנשלחת במייל בין מאות המיילים המתקבלים ביום, לא תמיד מקבלת תשובה בו ביום. פגישה שנשלחת אליי לפייסבוק לא יכולה להיות מתואמת ללא מנהלת הלשכה שצריכה לסנכרן עשרות פגישות בשבוע עם משתתפים רבים. חשוב לי להבהיר, אני מאוד משתדל להיות דיגיטלי ובהחלט עונה, מגיב, מטפל ומשיב במייל, בפייסבוק ואף בווטסאפ. אולם, הבה נסכם בינינו- כל הודעה ובקשה שלכם- חשובה לי. לא תמיד אני יכול לענות בו ברגע ולא תמיד ההודעה ששלחתם מגיעה. על ענייני עבודה שוטפים איני עונה בפייסבוק. יש במועצה אגפים, מחלקות, נותני שירות שישמחו לסייע לכם, איש איש בתחומו. לגבי נושאים מהותיים ניתן לפנות אליי בהודעה אישית בפייסבוק, לשלוח מייל אליי וללשכה לצורך תיאום פגישה וכן, גם בווטסאפ. תודה על ההבנה.

 

 

נפגשים

החלה סדרת מפגשים להורים מטעם האגף לשירותים חברתיים ותוכנית 'מועצה ללא אלימות' בכל יישובי המועצה. הפעם, בנושא השפעת 'תרבות המסך' על תהליכי ההתבגרות של ילדים ומתבגרים. נושא חשוב לכל הורה, במיוחד בעידן הטכנולוגי שלנו. המפגשים נערכים ע"י מנחים מקצועיים ומיועדים עבורכם, ההורים.  המפגש הראשון נערך במושב נתיב העשרה וצפוי להגיע לכל יישובי המועצה. חשוב. 

הורים בעידן המסך

 

פועלים למען מתקני ספורט 

מנכ"ל הפועל, יורם אורנשטיין, ידיד ותיק של המועצה. יואל שביט, מנהל קרן המתקנים של הטוטו, עמית ושותף לדרך. הבוקר, נפגשנו עם החברים בכדי ליצור שיתופי פעולה לטובת שדרוג ובניית מתקני הספורט ברחבי המועצה. כחברי אמת, קיבלנו נכונות אמיתית וכנה לסייע. בקרוב תצא תכנית עבודה. תודה לאיציק צבי ויוסי דהרי על הסיוע. 

שיתופי פעולה

 

תש"ח

בית הספר 'מורשה' בניהולו של עזרא בלולו, חבר לבית יד לבנים בעיריית ראשון לציון, שרבים מבניה נפלו בגבעת עיבדיס הסמוכה אלינו. במסגרת שיתוף פעולה פורה עם שרה אשר, מנהלת בית 'יד לבנים' בראשל"צ, תלמידי ביה"ס מקיימים סיורים להכרת אתרי תש''ח במרחב, מבקרים במוזיאון יד לבנים בראשל"צ ומכינים עבודות עשירות בתוכן ורוויות מידע.                          

מדי שנה, ב-10 ליולי,  נערכת האזכרה השנתית לנופלים במערכה יחד עם שרידי הלוחמים בני ה-85 ומעלה. תלמידי 'מורשה' הכינו בחן רב טקס ומסכת מרשימה וכן שרו משירי התקופה להנאת המשתתפים. כל מפגש כזה עם דור תש''ח הוא מרגש ומחכים. בכוונתנו להמשיך ולחזק את לימודי המורשת  לילדנו.

ותיקי גבעתי ושרה אשר על גבעת עיבדיס

 

to shoot

האמן והצלם צפריר ניר, חבר קיבוץ יד מרדכי, זוכה להציג את יצירותיו בתערוכה חגיגית המוצגת בימים אלו בהיכל התרבות באשקלון עד סוף חודש ספטמבר. צפריר, איש ביטחון בעברו, תת ניצב במילואים, החל לצלם עוד בהיותו ילד בביה"ס היסודי ואט אט התחביב תפס מקום מרכזי, עם פרישתו מהחיים הביטחוניים. חלק ניכר מהתמונות צולמו במרחבי חוף אשקלון, בימי 'צוק איתן', בקיבוץ יד מרדכי ובאזור המוכר לנו טוב כל כך. צפריר גם מנחה את תלמידי ביה"ס 'ניצן' בחוגי צילום וניכר כי את אהבתו לצילום ולאזור הוא מצליח להעביר גם לדור הצעיר. מוזמנים להגיע ולהתרשם.

 

אהבה לאזור ולצילום

אהבה לאזור ולצילום
      

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il

הדפס עמודשתף ב-Whatsappשתף בפייסבוקשתף בטוויטרשתף באימייל