דלג לתוכן העמוד

שולחנו של ראש המועצה – מספר 65

משולחנו של ראש המועצה – מספר 65


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

נחל חנון

לנו במועצה יש יחסי גומלין מורכבים עם הפלסטינים בעזה. המצב הביטחוני כיום אמנם שקט באופן יחסי, אך מנחל חנון זורם לתחום המועצה כל הביוב של צפון הרצועה. אגף איכות הסביבה מטפל בנושא באופן הדוק ועם זרימת השופכין לנחל, פנינו באופן מיידי לכל הרשויות, כולל מתאם הפעילות בשטחים והמשרד להגנת הסביבה לעצור את המפגע. במקביל, לא המתנו להנחיות ולא לתקצוב מהממשלה, אלא פעלנו מיידית לבלום את המשך הזרמת הביוב לנחל שקמה על מנת למנוע את זיהום מי התהום באזור רגיש זה. בד בבד גייסנו תקציב ראשוני על מנת לשאוב את הביוב הגולמי ולהזרימו למט"ש (מכון טיהור שפכים) לטובת טיהור .ברור לנו שזה רק פתרון זמני. בימים אלה אנו שוקדים על תכנית עבור רשות הביוב והמים להקמת מאגר חירום אופרטיבי בשטחנו על מנת להיות מוכנים לקלוט פריצות של ביוב עתידי מרצועת עזה.

תכנית למאגר חירום אופרטיבי

 

הסעות התלמידים

נושא ההסעות ודיוק בלוח הזמנים של קווים מסוימים עלה השנה כבעיה חוזרת. ערכנו בדיקה פנימית, בדיקה חיצונית עם קבלני ההסעות, ערכנו תזמונים בשעות שונות של היום, הפנמנו את סוגיית פקקי התנועה שהולכים וגדלים בתקופה האחרונה, נפגשנו עמכם ההורים וכל זאת לא אמור לשנות לעצם העובדה שתלמידים ממתינים ארוכות להסעה. הנושא הזה נלקח בתשומת לב מיוחדת על מנת שמצב זה לא יישנה. אנו נכנסים לתכנית מעמיקה להסדרה גורפת של מערך הסעות התלמידים. התחייבנו לתת שירות מיטבי ונמשיך לעמול על כך.

 

ערב עם מסורת

אני זוכר את ישיבת המטה שקבענו במושב משען לפני כארבע שנים. לא בכדי היתה זו ישיבה בבית העם הישן על מנת שנתרשם מהצורך לשפץ את המקום בן עשרות השנים. כך יצאנו לדרך. גייסנו כספים, תכניות יצאו לפועל ולפני כשבועיים חנכנו את בית העם המשופץ. תושבי משען נרתמו לאירוע תחת הכותרת 'ערב חנוכת בית העם המשופץ והוקרה לוותיקי המושב'. לא ציפיתי להתרגש כל כך. בית העם התמלא במייצגים ייחודיים ואותנטיים של ראשוני המתיישבים, כלי בית עתיקים שכבר אינם בשימוש ובגדים מסורתיים.  עמותת 'אעלה בתמר' חברה לפעילות והפיקה סרטון על חייהם של כל הוותיקים וסיפורם האישי, הזמרת גילה בשארי הנעימה בשירה תימנית שלוותה בצעד תימני כמיטב המסורת. רוויתי נחת מהמקום שהפך למקום מפגש חברתי, בין- דורי ומגבש. תודה גדולה לחברי הנהגת המושב, בלעדיכם לא היינו יכולים לעשות דבר.  אשריכם ואשרינו!

מקום מפגש מגבש

 

 

אנרגטיים

רגע לפני סיום, בקרתי את תלמידי כיתות ז'-ח' בבית הספר 'שקמה'. מנהל חטיבת הביניים, מושיק לוי, סיפר על הפעילות המשותפת של עמותת תעשיידע בשיתוף חברת החשמל. התלמידים נהנו מפעילות חווייתית שמטרתה ללמד התייעלות אנרגטית ושימוש מושכל בחשמל במועצה העתידית. התלמידים עבדו בצוותים על פי מחלקות המועצה, ערכו בחירות דמוקרטיות לראש המועצה וקיבלו החלטות משותפות תוך מחקר מעמיק על המועצה שלנו. בתום הפרויקט בנו מודל 'מועצה חכמה' ששמה דגש על נושאים אלו.      

אין ספק, לא פשוט לקבל החלטות על העתיד, אבל הוא כבר כאן... 

מועצה חכמה

 

 

טס למרחקים

כנפי טיס הוענקו היום לבן קהילת חוף אשקלון, א. חמו (כן, כן, השם חסוי...) ממושב תלמי יפה.  ברכותינו להורים הנפלאים שעשו עבודה מצוינת! לקהילה היקרה המטפחת את בניה וכמובן, לטיס שהשקיע והתמיד, הגשים והצליח בקורס הממושך והיוקרתי- שמור על עצמך. גאים בך!

 

מפעל חיים


אמש ניתן לידידי, פרופ' אבי לוי, תושב ניצן, פרס מפעל חיים ומחנך למופת מטעם מכללת הרצוג, ליפשיץ והחמ"ד (חינוך ממלכתי- דתי). מול אולם גדוש היה מרגש לשמוע את פרופ' לוי מכבד את רעייתו שמחה באמירה: "כל מה ששלי- שלך הוא". אכן, אנשי מופת.

מפעל חיים למחנך המצטיין

 

תרומה נשית

בתום מפגש נשי עם אשת התקשורת לוסי אהריש, נפרדנו מיועצת ראש הממשלה למעמד האישה, גב' ורד סוויד, שכיבדה אותנו בנוכחותה ומסיימת את תפקידה בימים אלו. תכניות ופרויקטים רבים יצאו לפועל הודות לתמיכתה בתרבות ובפעילויות הנשים שלנו. תודה לכרמלה מיכאלי ורויטל לביא על תרבות מעשירה ומרגשת ולך ורד- תודה על עשייה ותרומה משמעותית.

תרומה למעמד האישה

 

מסיימים שנה

הרבה סיומים חגיגיים היו לנו לאחרונה. לצד מסיבות הסיום בבתי הספר, המתנ"ס התוסס שלנו הפיק מופעי סיום חוגים, מפגש סיום חוגי הספורט, טורנירים בברצלונה, כנס מתגייסים ואות הפעיל המצטיין... הרבה עשייה, הרבה ערכים והרחבת אופקים. תודה על שנה מוצלחת וברכות למתגייסים ולנוער הפעיל והתורם שלנו.

החבר'ה האלה, עשרות בני נוער, קיבלו תעודת הוקרה על פעילויות כגון: הדרכה, הובלת תחומי אחריות ביישוב ובמועצה, השתתפות פעילה במועצת הנוער, תרומה משמעותית לקהילה ועוד. שמות כל המצטיינים עברו לתחרות מחוזית של פעילים מצטיינים מטעם משרד החינוך. יש לנו הזדמנות לומר לכם תודה על התרומה המשמעותית שלכם לחיי הקהילה, למועצה ולאזור. המשיכו להיות מעורבים ופעילים למען הכלל, למען כולנו.

נוער מצטיין

 

עם סיום שנת הלימודים תשע"ו, אני רוצה להודות לצוותי החינוך וההוראה, הנהלות ביה"ס, הגנים והמעונות, על שנת לימודים פורייה, ערכית ומשמעותית. תודה לכם, ההורים התורמים והפעילים וכמובן, לתלמידים היקרים –קיץ נעים, בטוח ושמח. שמרו על עצמכם. אנו כבר מחכים לכם בקייטנות ובפעילויות הקיץ ונערכים לשנה הבאה.

 

קיץ נעים ובטוח:-)

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il