משולחנו של ראש המועצה – מספר 63 

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

גדלנו

השבוע התבשרנו על ידי משרד הפנים  כי על פי נתוני מינהל האוכלוסין, מספר תושבי  מועצה אזורית  חוף אשקלון  נכון  למאי 2016   הינו  16,990  כמפורט להלן:

 
מס''ד שם היישוב מספר תושבים
1   באר-גנים 469
2 בית שקמה 813
3 ברכיה 1,159
4 בת הדר 692
5 גברעם 443
6 גיאה 789
7 הודיה 696
8 זיקים 840
9 חלץ 490
10 יד מרדכי 842
11 כוכב מיכאל 1,072
12 כפר סילבר 126
13 כרמיה 682
14 מבקיעים 420
15 משען 987
16 ניצן 1,869
17 ניצנים 387
18 ניצן ב 1,689
19 ניר ישראל 876
20 נתיב העשרה 948
21 תלמי יפה 701
  סה"כ 16,990

נתונים אלו, המצביעים על צמיחה דמוגרפית ביישובי חוף אשקלון, אינם עניין של מה בכך ומעידים על חוף אשקלון כמקום של איכות חיים ומקור משיכה. אנו עדים לגדילה מבורכת בכל היישובים ונערכים בהתאם בהיבטים מוניציפאליים החל מהגדלת מספר הכיתות בביה"ס ובגני הילדים, שדרוג תשתיות, בינוי ושדרוג מבני ציבור וכיוצא בזה. אז... בשעה טובה, עם הגדלת המשפחה.

 

מקום ראשון בזהירות  בדרכים

תלמידי כיתות ג' ו-ד' בביה"ס 'חופים' יצרו סרט במסגרת שיעורי הקולנוע ומטרתו לקדם את חשיבות הבטיחות בהסעות התלמידים. השבוע הוכרז הסרט כזוכה במקום הראשון במסגרת תחרות סרטי בטיחות בדרכים מטעם עמותת 'אור ירוק'. התלמידים כתבו, הציגו והפיקו את הסרט יחד עם מדריך קרן קר"ב ועם סיוע לוגיסטי של ניסים מחלוף, רכז התחבורה במועצה. כל זאת במטרה להגביר את המודעות לנסיעה בטוחה. יש לנו זכות להעניק את הכלים מהם ניתן ליצור דברים בעלי ערך ומשמעות ועל כך, תבואו על הברכה.

ניתן לצפות בסרט הזוכה באמצעות הקישור:

https://drive.google.com/file/d/0BynZj0g2r5AUdE1GZXdkbUZ6bkk/view?usp=sharing_eid&ts=571e9023

 

תלמידי ביה"ס 'חופים'. יוצרים סרטים בעלי ערך

 

צל"ש בקליטה

ועדת הפרס במינהל לחינוך התיישבותי העניקה "תעודת ציון לשבח" לביה"ס 'שקמה' על פעילות ראויה לטובת  הקליטה המיטבית של המורים בשלב הכניסה להוראה. יו"ר ועדת הפרס, גב' אורלי אביבי, ציינה במכתבה למנהלת ביה"ס, גב' ורד פלמנבאום, כי "אנו מוקירים את מאמציך בתרומה ייחודית להבניית תרבות של קליטה איכותית לטובת מערכת החינוך ברמה המחוזית וברמה הארצית." יישר כוח.

 

תרומה למערכת החינוך

מנהלת אגף החינוך, גב' רחל אוחנה, ביקשה לסיים את תפקידה בסוף השנה בשל נסיבות אישיות. במשך 5 שנים גב' אוחנה תרמה למערכת החינוך שלנו ולפרויקטים שקידמנו בשנים האחרונות וביניהם: בניית בתי הספר החדשים והממוגנים- 'שקמה', 'חופים', בניית ביה"ס 'ניצני קטיף' במשכן קבע, הרחבת ביה"ס 'ניצן', הקמת הישיבה התיכונית 'בני יששכר', בנייה ושיפוץ עשרות (!!!) גני ילדים תוך מתן דגש להיבט העיצובי והאווירה במקום, טיפול במערך החינוך המיוחד, מענה למדיניות ההתכנסות, מיפוי רב שנתי ועוד... ועוד... וכן, גם פרס חינוך יוקרתי. תודה על תרומתך. איחולי הצלחה בהמשך הדרך.

 

מרכז ארצי לחינוך, מצוינות וספורט אולימפי

איגוד הג'ודו יפעיל החל בשנת הלימודים הקרובה פנימיית מצטיינים חדשה לצעירים (13-17) בכפר הנוער 'כפר סילבר'. החתימה על ההסכם הינה הצעד הראשון ביישום אסטרטגיה להפוך את 'כפר סילבר' למרכז ארצי לחינוך, מצוינות וספורט אולימפי. הספורטאים הנבחרים ייהנו מתכנית לימודים מותאמת לשעות האימונים, שיעורי תגבור, מתקנים מתקדמים, אוירה כפרית, חדר אוכל וכמובן מתכנית מקצועית ייחודית, בניהולו של המאמן דני לאופולד, אשר הוביל באולימפיאדת ברצלונה 92' את יעל ארד לזכייה במדליית כסף, המדליה האולימפית הראשונה של ישראל. 'כפר סילבר' הוא חיבור מושלם בין חינוך למצוינות ושילוב ענף הג'ודו כמקור להנחלת ערכים לצד הטכניקות הספורטיביות. הבית החם בכפר יאפשר פיתוח תחום זה לאזור כולו.

כפר הנוער 'כפר סילבר'. מקום להצטיין בו

 

גולשים גלים בנתיב העשרה

מרכז החוסן של חוף אשקלון פתח לאחרונה קורס גלישת גלים עבור בני נוער ממושב נתיב העשרה. בני הנוער הגולשים בים נהנים מהחוויה תוך רכישת כלים לחיזוק משאבי ההתמודדות. במסגרת התכנית, כ-27 בני נוער מתרגלים סיטואציות של מצבי לחץ, ניהול קונפליקטים חברתיים ויכולת מנהיגות, ערכים הנדרשים גם בהתמודדות עם סיטואציות ביטחוניות מורכבות. הערכים שילמדו ויקנו היום, ילוו את בני הנוער גם בעתיד. אני מוצא חשיבות גדולה במתן כלים להתמודדות והעצמה לבני הנוער שלנו, מוטב בימי רגיעה ושלווה.

מתרגלים סיטואציות תוך גלישת גלים. צילום: ביה"ס לגלישה 'גלים'

 

 

בני מצווה בשביל ישראל

קבוצת בני מצווה מניר ישראל יצאו למסע רגלי מגברעם לחוליקאת, כולל שנת לילה , ב'שביל האור מחוף לחוף'. בליווי מדריך קק"ל שמעו הנערים על מורשת הקרב במקום, ניווטו וערכו תצפיות על האזור. בגבעת חוליקאת 138.5 ערכו בשיתוף ההורים ארוחת ערב בשטח  ולנו בשקי שינה במקום. במהלך הלילה, ביקרתי את החבר'ה עם יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס וראיתי את הניצוץ בעיניים של רוח הנעורים. התרגשתי עבורם. בבוקר יצאו החבר'ה לטפח בוסתן במעלה השביל שניטע מבעוד מועד. עבדו קשה. ניקשו, גזמו, וסדרו את השביל. אין ספק שהבחירה בפעילות ערכית שתורמת לסביבה הינה חוויה לכל החיים ומשאירה טעם של עוד.

חוויה לחיים

 

מסורת בניצן

הבוקר הגעתי לביה"ס 'ניצן' והתארחתי בשוק האיכרים המסורתי המשלב את טקס ראש חודש אייר עם חג השבועות. נהנתי לצפות בטקס החגיגי המביא טעימה מכל הכישורים שפיתחו התלמידים לאורך השנה בנגינה, שירה וריקוד. לעונג היה לי לראות את ביכורי התינוקות שאך נולדו השנה והצטרפו למשפחת ניצן. רוויתי נחת מהמפגש עם התלמידים, ההורים וצוות ההוראה  שמשקיע בתלמידים ואנו זוכים לקטוף את פרי העמל- עיתון ביה"ס, צילומים מרהיבים, הרקדה ועוד דוכנים רבים מכל טוב.

שוק האיכרים בניצן. פירות ההשקעה

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il