קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

אלוף פיקוד העורף

מפקד פיקוד העורף, האלוף יואל סטריק, ביקר אצלנו השבוע במטרה להכיר מקרוב את המועצה ואתגרי הביטחון עימם אנו מתמודדים. הצגנו בפני האלוף את העשייה בתחום החירום,
הצרכים, ההכשרות השונות הנעשות בשטח ואף ציינו לשבח את העבודה הצמודה עם פיקוד העורף.
"אני מתרשם מעשייה רחבה בתחום ההכנות לחירום. ניכרת הבנה עמוקה של תפיסת אחריות עם ניסיון מצטבר של מצבי חירום.
מוכנות היא שם המשחק וניכר כי הנושא נמצא בראש מעייניכם", אמר האלוף. צודק.

מוכנות היא שם המשחק

 

דמי כניסה לחופי הרחצה

השבוע התבשרנו כי שר הפנים, ח"כ אריה דרעי, החליט על ביטול תשלוםדמי הכניסה לחופי הרחצה בכל רחבי הארץ. אי לכך, תתאפשר כניסה בחינם לכל חופי הרחצה בישראל. אני חושב שהמהלך של השר דרעי הוא מהלך נכון. חופי הרחצה הם נכס של כלל הציבור וראוי שיהיופתוחים לציבור כל השנה. בד בבד, עשה נכון שר האוצר שתיקצב את הרשויות בשיפוי כספי עבור מערכת השירותים הניתנת בחוף, שכן עד כה מומנו אלו מקופת הרשות המקומית.

 

צועדים עם לוחמי תש"ח

כ-3000 צועדים השתתפו בצעדה הקהילתית המסורתית שלנו, זו השנה ה-21. לאורך 'שביל האור' צעדנו בתוך שמורה פורחת, למדנו על החי והצומח באזור, על החרגולים לגילוי נפט, על תנועות הנוער ועוד. לצד דוכני פעילות ומשחקי כדור, פגשנו את לוחמי תש"ח, סעדיה גיספןוגרשום קופר, אשר יחד עם חבריהם לחמו על גבעת חוליקאת הצופה על האזור. הלוחמים שיתפו את הנוכחים בסיפורם האישי וסיפור המקום ממקור ראשון. זכינו בחוויה מעצימה שאינה מובנת מאליה.

סיפור חוליקאת ממקור ראשוןעושים טוב

מזה חודשים שעובדי האגף לשירותים חברתיים בראשות מעוזיה סגל ויחידת ההתנדבות במועצה בניהול אלעד בן דוד, נערכים ליום המעשים הטובים, מעבר לפעילויות ההתנדבותיות המגוונות לכל אורך השנה.
ביום שלישי השבוע, הופעלו מספר מוקדים של פעילות המערבים את בני הנוער ביישובים, תושבים ואף קשישים- הוקמו גינות קהילתיות, נצבעו מיגוניות ביישובי עוטף עזה. חברי פרויקט 'חוף מבטחים' צבעו ושיפצו את מבנה 'מרכז היום לקשיש' במושב משען, גםמבנה 'הבית החם'המעניק מסגרת טיפולית לבני נוער שופץ. כמו כן, חברי גרעין 'עודד' המתנדבים במסגרת שנת שירות בפנימיית 'עדן' בקיבוץ כרמיה, הקימו גינה צבעונית לטובת באי המקום. גם עובדי האגף לשירותים חברתיים במועצה צפויים להשתתף באופן פעיל בשיפוץ מבנה הפנימייה.
אשרינו שאלו תושבינו ועובדינו!

מעשים טובים בחוף אשקלון -מתוך העיתון 'ישראל היום'שמח

שיתוף פעולה שנרקם בין מנהלת בית יד לבנים בראשל"צ, שרה אשר ומנהלת מתנ"ס ניצן, מרים בובליל, הוליד מסיבת פורים מוקדמת לחברי מרכז היום לקשיש במועצה. בני נוער מניצן ובאר גנםהעניקו אווירת חג ופעילות פורימית משותפת בין בני הנוער לקשישים. מרחיב לבבות.

היש צוהלת ושמחה?!
בשבוע הבא עלינו לטובה אסע לפולין כראש משלחת של תנועת המושבים.

 

שבת שלום!

לרשותכם,
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il