משולחנו של ראש המועצה – מספר 59       


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


מתווה 5 שנתי להטבות עוטף עזה

לפני כשבועיים עדכנתי אתכם בדבר הפגישה עם ראש הממשלה ושר האוצר. שם, העלינו מספר דרישות הנוגעות לסוגיות הקשורות ליישובי עוטף עזה .אחת הדרישות מבחינתנו היתה לאשר מתווה 5 שנתי להטבות יישובי העוטף.

ידידנו, ח"כ חיים ילין (יש עתיד), נרתם לעבודה הפרלמנטארית, ראש הממשלה ושר האוצר תמכו ו...בסופו של תהליך, לשמחתנו, הממשלה אישרה אמש את המתווה לשנתיים ועוד שנתיים, עד 2020. בכל התקופה הזו לא יפגעו הטבות המס שנקבעו.
פעולות רבות וקטנות מביאות לתוצאות גדולות ומשמעותיות.

מבעד הטבות המס


 

הוזמן!

עם הגעת סגן נשיא ארה"ב לביקור בארץ, שיגרנו, ראשי הרשויות בעוטף עזה, הזמנה לסגן הנשיא ג'ו ביידן ורעייתו, במטרה שיבקרו באזורנו ויכירו מקרוב את האתגרים וחיי הקהילה של תושבי עוטף עזה. החיים שלנו על הגבול מתבטאים בשאיפה לחיים של שגשוג וצמיחה לצד החשש התמידי מאיום מנהרות הטרור וירי הרקטות.  במסגרת תמיכתה ומחויבותה של ארה"ב כלפי ישראל, אין טוב ממראה עיניים. אמש, נענינו ע"י שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, כי עקב לוח הזמנים העמוס, לא יתאפשר הפעם הביקור באזורנו. עם זאת הדגיש השגריר את חשיבות הקשר בין המדינות וציין לשבח את תושבי האזור עימם נפגש בעבר, את הקהילות המשגשגות ואת החיוניות והדינמיות באזורנו .
 

 

חופי ים משודרגים

עם כניסתו של זכיין חדש להפעלת חופי הרחצה ניצנים וזיקים ולקראת פתיחת עונת הרחצה הקרובה, התחלנו בתהליך שדרוג של מתקני החוף לטובת הנופשים באמצעות החברה הכלכלית. הסככות המיושנות פורקו והשטח נוקה, טווח התצפיות של המציל וכן קו החוף לאורך המים נפתחו לרווחה. ניתן דגש על השירות למגוון האוכלוסיות; יוגדלו שטחי הצל,  יקבעו מקומות המיועדים למתקני משחקים לילדים, תוצב בריכת שחיה לפעוטות וזו תוזן במי ים זורמים בסירקולציה ובהשגחת מציל. בנוסף, יוסדרו מקומות המיועדים למשפחות לצורכי פיקניק ואפשרות ללון בחוף הים. למעוניינים לשדרג את הבילוי בחוף, יגודרו מקומות ייעודיים להצבת קראוונים,  שם יקבלו נקודת חשמל ומים.
אנו רואים בחופי הים שלנו נכס נופי ייחודי ברמה ארצית ויש לנו אתגר כן ואמיתי לשמר ולטפח את שכיות החמדה ולהעניק שירות מיטבי לציבור הרוחצים.

נכס נופי ייחודיאפס סבלנות לאלימות

הבוקר, עובדת הפיקוח של הועדה המקומית ביצעה עבודתה באחד מיישובי המועצה. באחד המשקים, תושב המקום תקף אותה באלימות. עם היוודע המקרה, הוגשה תלונה במשטרת קריית מלאכי. התוקף נעצר ונחקר .
חרטנו על דגלנו - אפס סובלנות לאלימות!
לא נקבל אלימות אנשים ככלל וכלפי עובדי ציבור בפרט
.

 

ערנות בפיקוח

באחת הפינות הירוקות של המועצה, הבחין איש הפיקוח בערמת פסולת בניין מושלכת. 
לא הסס לרגע, ירד לערמת הפסולת והחל 'לחטט בזבל'. תוך כמה רגעים נמצא הממצא-כוסות ומסמכים עם הכיתוב 'בי"ח ברזילי'.  לנו זה ברור שלא בית החולים עשה זאת, אלא הקבלן חסר התרבות, שמצד אחד גבה את הכסף לצורך הפינוי ומצד שני לקח את התשלום לעצמו. עם תוצאות הבדיקה זומנה למקום המשטרה הירוקה. הממצאים נלקחו לבית החולים, שם אותר העבריין. העניין נסגר בקנס של 5000 ₪ במקום ואיסוף כל הפסולת עד הגרם האחרון. כל הכבוד על ערנות הפיקוח!

  הירוקים בשטח


   

הצעדה הקהילתית ה- 21

השנה ה-21 לפעילות המסורתית שלנו- צעדה קהילתית והפעם לאורך תוואי חדש בשביל האור המקיף את יישובי המועצה. 6 ק"מ של הליכה נעימה מקיבוץ גברעם (שער אחורי) ועד חוליקאת. לאורך השביל נהנה מדוכני פעילות ומידע מגוונים ואף נפגוש את לוחמי תש"ח שלחמו כאן, אצלנו, על הגבעה וישתפו מסיפורם האישי. כו-ו-ו-לם מוזמנים: יום ג' 15/3, בין השעות 8:00-14:30, נפגשים בשער האחורי של קיבוץ גברעם. 
כן, גם את ואתה. מחכים לכם!

שביל האור

 


שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il