משולחנו של ראש המועצה – מספר 58   


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

חינוך, חינוך ושוב... חינוך!

היה חשוב לשבת עם שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, אהרון חזוט ואמנון ברזין, אנשי עשייה חדורי מוטיבציה להגשמת חינוך ערכי ואיכותי במחוזותינו, על מנת להציג את מתווה כלל מערכת החינוך של המועצה ולקבל את ברכת הדרך.

הצגתי לשר את האתגרים והמטרה אליה אנו שואפים- בניית מערכת חינוך איכותית ויציבה עבור הסקטור הדתי במועצה. סיפרנו על העצמת ישיבת 'בני יששכר' עם הצטרפות חטיבות הביניים מביה"ס 'מורשה' ו-'ניצני קטיף' ועל הייחודיות של מוסד חינוכי זה השואף למצוינות וערכיות, על העבודה המשותפת עם אולפנת 'נווה דקלים' בניצן ההולכת ומתפתחת ועל קליטת הבנות בחטיבת הביניים.
בנוסף, הצגתי בפני השר את נתוני הצמיחה הדמוגרפית המרשימה והמבורכת, אשר מחייבת אותנו לתת את הדעת לפערי בינוי והצורך להרחיב את מוסדות החינוך שלנו .
הפגישה עם השר בנט הייתה חברית, עניינית ומקצועית כאחד ואכן, האוזן היתה קשובה
 לצרכינו. 

קשוב לצרכינו

 

תיקון עוול היסטורי

אין זה סוד כי כושר העמידה האיתנה, העקשנות והנחישות של תושבי 'נתיב העשרה' ביישוב הארץ והפרחת חבל הארץ הדרומי, מהווים מופת לעם ישראל כולו. גם בוועדה המחוזית לתכנון ובניה חשבו כך ואישרו תכנית עליה עמל המושב כמעט עשור, תכנית להגדלת המשבצת החקלאית על בסיס הסכמי עבר. מנהיגות היישוב בעבר ובהווה, אנשי קק"ל, משרד החקלאות ואתם התושבים, שותפים לאישור המיוחל. הייתה זו זכות עבורי לעמוד לצדכם וללוות אתכם ברגעים אלו ובתהליך חשוב זה עבורכם ועבור הדורות הבאים.


יישוב הארץ והפרחת חבל הארץ הדרומי

 

תלמי יפה- בית כנסת של קבע

בשעה טובה החלה בניית בית הכנסת במושב תלמי יפה. החברה הכלכלית של המועצה החלה בבניית בית הקבע אשר ישרת את המתפללים ובעוד מספר חודשים, לראשונה ביישוב, יוקם בית כנסת לרווחת התושבים. לפני מספר שנים הוענק ספר התורה של ילדי חוף אשקלון למשמורת בקרב באי בית הכנסת בתלמי יפה ובקרוב יזכה גם למשכן קבע לדורות. תודה לחבר מאיר ירימי, מנהל מחלקת הדת, הנהגת היישוב ולאנשי החברה הכלכלית.

משכן קבע לדורות

 

עבודה מערכתית

קו הביוב המאסף של המועצה נמתח על פני 22 ק"מ, נבנה בשנות ה- 70 ואנו מודעים למספר נקודות תורפה לאורכו. עיקר נקודות אלו יבואו על פתרונן במסגרת תכנית עבודה הכוללת מספר דרכי פעולה במקביל, על מנת להעניק לכם שירות מיטבי:
א. בימים אלה ממש, מתחילה החברה הכלכלית של חוף אשקלון בעבודות הנחת קו ביוב נוסף באזור בו מתנקזת מערכת הביוב של המועצה.
ב. השלמנו עבודת מטה שעיקרה שדרוג תכנית אב לביוב כלל מועצתית, בכלל זה הצבת מגרסות מיוחדות שיקטינו את נפח המטליות הלחות הגורמות לסתימות רבות.
ג. אגף איכות הסביבה פועל נמרצות בהסברה על הצורך להימנע ולצמצם השלכת מטליות לחות לאסלות הגורמות לסתימות ותקלות רבות.
ד. כל קריאה נענית באופן מיידי על ידי צוות תברואה המטפל בשטח בשחרור הסתימות ושאיבת הקולחים, עד ליישום המענים כולם.
אז...זכרו, את המגבונים יש להשליך בפחי האשפה ולא באסלות ואנו נמשיך להעניק את המענים לשדרוג המערכת.

 

שירת מרים

מרים מנור, חברת קיבוץ ניצנים, הייתה מנהלת בית הספר 'ניצן' במשך שנים רבות והעמידה דורות של תלמידים. למען הגילוי הנאות, אציין כי שלושת ילדי הגדולים למדו בניצן תחת ניהולה המבורך של מרים ז"ל וזוכרים מדמותה רוגע, רוך אימהי ומנהיגות חינוכית  כנה. 

איזבל שרון, מנהלת בית הספר כיום, יזמה, הניעה והוציאה לפועל גן חינוכי, ערכי ואסתטי המבטא בצורה סמלית כל כך מאישיותה של מרים: כלי נגינה הוצבו בחצר בית הספר וישמשו את התלמידים בהפסקות ובהופעות, מיצג פסיפס מרשים שנעשה על ידי האמנית הדס כהן ממושב משען הוצב במקום ובו נופים ותמונות מאהבותיה של מרים ואף נבנה מערך שיעור באמנות לתלמידים בהשראת המיצג. גם משפחתה של מרים שותפה מלאה לעשייה המבורכת הזו. כל הכבוד!

פינת שירת מרים בביה"ס ניצן

 


ועוד קצת על נשים ותרבות...

מאות נשים הגיעו השבוע לערב מיוחד עבור נשות חוף אשקלון במסגרת יום האישה. דוס צ'יקיטיקאס, חני נחמיאס ועירית ענבי, הפליאו בסיפורים ושירה שהקפיצו את היקרות לנו והכל בניצוחה של התרבוטניקית, כרמלה מיכאלי.

ערב מיוחד עבור נשות חוף אשקלון

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il