משולחנו של ראש המועצה – מספר 57           


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

פגישה עם ראש הממשלה

החל ממבצע 'צוק איתן' בו נחשפנו לאיומים ממשיים שלא נתקלנו בהם בעבר, פעלנו, ראשי רשויות העוטף, מול משרד ראש הממשלה ושר הביטחון על מנת להניח את דעתנו כי איומיי המנהרות והחדירות לישובים דרך הגבול ודרך הים, נבחנים וניתנים עבורם תשובות ראויות.

יחד עם אנשי משרד ראש הממשלה והאוצר היינו שותפים להכנת חבילת התמיכה הכלכלית  שהובאה להחלטת הממשלה שכל עניינה הוא- חיזוק החוסן וצמיחה דמוגרפית ביישובי עוטף עזה. 

העבודה היומיומית סביב ביצועם של החלטות ממשלה אלו רבה ואינטנסיבית וכמנהג הבירוקרטיה נתקלת בחסמים רבים. מהר מאוד הבנו כי נדרשת כאן 'החלטת מנהל' להסרת החסמים וקידום אינטנסיבי לפתרונות. ביקשנו וקיבלנו פגישת עבודה עם ראש הממשלה ואכן זו נערכה אמש. ראש הממשלה זימן במהלך הפגישה גם את שר האוצר על מנת לתת משנה תוקף לסיכומים שהתקבלו.

נמשיך ונעמוד מקרוב על ביצועם של החלטות אלו ולא נוותר עד שסמדר שמילוביץ', ראש צוות צח"י מנתיב העשרה, תואיל סוף סוף לצאת לחופשה :-) .


 

שום הישג כביר לא הושג ללא התלהבות

אצל מנהלת אגף החינוך במועצה, הגב' רחל אוחנה, יש רגישות ומסירות מיוחדת לילדי החינוך המיוחד על שלל הגדרותיו. ילדי החינוך המיוחד במועצה עטופים במעטפת תמיכה מקצועית ורגשית, ילד ילד לפי צרכיו.

מודלים אלו שנבנו אצלנו נלמדים כעת ברשויות נוספות וביום שלישי האחרון נערך אצלנו באגף החינוך כנס לימודי בנושא 'ניהול הידע בקהילה הרחבה למען הילד המאתגר המיוחד'. בכנס זה השתתפו כ- 39 אנשי צוות מ- 15 רשויות בדרום, אנשי הפיקוח הארצי ההתיישבותי ונציגי משרד החינוך במחוז דרום הגיעו אלינו במטרה ליצור שיתופי פעולה בין הרשויות לגבי מקומות שילוב ושיבוץ של ילדי החינוך המיוחד. יישר כוח על המפגש המשמעותי והחשוב.

ניהול הידע בקהילה הרחבה למען הילד המאתגר הפרטני

 

סוגרים מעגל וזרם חשמלי

אנו ממשיכים! פרויקט התקנת  נורות  LED חסכוניות ביישובים ממשיך. הפעם לאורך הכביש הראשי בברכיה צפיתי על הנעשה ממרומי המנוף ונזכרתי בסיפור שאבי, עליו השלום, סיפר לי שוב ושוב . בלילה בו חיברו את מושב ברכיה לזרם החשמל נולדתי אני ומכאן שמי- יאיר. סגירת מעגל חשמלי, לא?

  סוגרים מעגל עם נורות led חסכוניות

 

שיתוף ערים תל אביב- יפו

במסגרת שיתוף ערים תל אביב יפו עם המועצה האזורית חוף אשקלון והמתנ"ס, נעשות פעילויות משותפות ומגוונות לאורך השנה. בערב ששילב בין מבצעים לפזמונאי, בין המילה הכתובה לזו המולחנת, בין תל אביב-יפו לחוף אשקלון, הפליאו חבורות הזמר מנווה צדק, מהרצליה וכמובן חבורת הזמר של חוף אשקלון, 'קולות מהחוף', בניצוחו של צביקה שרף. יורם טהר לב, המשורר, הפזמונאי והסטנדאפיסט תיבל בקטעי  קישור מעולמו האישי ומעולם המוזיקה הפזמונאי שהשתלבו בצורה מוצלחת בערב מיוחד זה. תודתנו שלוחה לענת אייזקס, אשת הקשר עם תל אביב יפו ואנשי המתנ"ס המרחיבים את דעתנו. 

''זר יפה מרחיב את דעתנו'' ( יורם טהר לב)

 

נשים ציוניות באילת

כ- 40 נשים מחוף אשקלון ירדו השבוע לאילת למשך שלושה ימים שארגנו ההסתדרות הציונית והמועצה הציונית בליווי כרמלה מיכאלי שלנו, מנהלת תחום התרבות. בתכנית שולבו פאנלים ודיונים של נשים ועל נשים בנושאים שונים, מפגש עם חברות כנסת, ראשות ערים, סיור לאורך הגבול ישראל ומכרות אילת לצד ערבי בידור שמחים עם עינת שרוף ואיך לא? קניות. 

נשות חיל מחוף אשקלון

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il