משולחנו של ראש המועצה – מספר 56          


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

התיירות הכפרית על המפה

עשרות משתתפים מכל המוסדות האקדמאיים לתיירות בארץ הגיעו לכינוס האקדמי השנתי בנושא תיירות במכללת אשקלון .בפאנל שהשתתפתי בו יחד עם ידידי משכבר הימים, אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, הצגתי את שלושת המרכיבים הקריטיים החוסמים את הפוטנציאל של תושבי המרחב הכפרי מלעסוק בתיירות או תומכי תיירות:
א. הרגולציה התכנונית אשר גרמה להיעדר תוכנית מתאר לתחומי פעילות לא חקלאית בישוב הכפרי.
ב.חינוך, לימוד והכרת התחומים השונים .
ג. סיוע המדינה בהלוואות ומענקי פיתוח לעסקים קטנים ומיזמי תיירות  .

ציינתי בפני הנוכחים כי ממש בימים אלו, אנו במועצה עוסקים בשני הנושאים הראשונים-

  • תוכנית הפל"ח (פעילות לא חקלאית) שלנו מתקדמת יפה ולהערכתי עד סוף השנה האזרחית התוכנית תאושר.
  • בתחום ההשתלמויות אנו ממשיכים לארגן כל שנה  מספר  קורסים בתחום התיירות עבור התושבים .

לגבי הסוגיה השלישית, אני פונה מכאן למנכ"ל המשרד לסייע במציאת אפיקי סיוע .

פיתוח תיירות במגזר הכפרי

 

 

כמו לפני 30 שנה

בפעם האחרונה שהכביש בהודיה חש את חום האספלט ולחץ המכבש, זה היה לפני כ-30 שנה!במהלך השבוע החלו המכונות ללכת הלוך ושוב לקרצף, לשטוף, לנקות, להדק ולבסוף... לצבוע ולסמן. פרויקט פיתוח זה מבוצע על ידי החברה הכלכלית של המועצה בעבודה עניינית ומשותפת עם מנהיגות הודיה.  ועל כל אלה נאמר תודה .

ממשיכים בפיתוח היישובים

 

גיבוש  לגמלאיות

ארבעה יישובים זכו לאחרונה במועדון מגבש ופעיל עבור אוכלוסיית הנשים הגמלאיות ומטרתו: זמן איכות, העשרה והעצמה. בבית שקמה, ברכיה, הודיה  ותלמי יפה כבר נהנות החברות מסדנת ציור על זכוכית, בישול בריא וקרמיקה. בתום סדרת המפגשים תמשכנה בנות הקבוצה בפעילות חברתית מהנה באופן עצמאי. לפעילות זו שותפות  קורין  חג'ג', תומכת קהילתית ועו"ס נורית קדמון, רכזת תחום אזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים. תודתי לרכזי הגמלאים ביישובים השותפים הפעילים להצלחת הפרויקט.

זמן איכות, העשרה והעצמה

 

 

מעשירים

כחלק מיצירת פעילות פנאי מעשירה, מעצימה ואיכותית לילדי המועצה, המתנ"ס, מרכז חוסן ועמותת אופנים שילבו כוחות  לטובת יצירת תכניות ייחודיות בתחומי המחשוב והטכנולוגיה. תכנית שכזו מתקיימת בתוך אוטובוס נייד המשמש כמעבדת מחשבים כהמשך לפעילות החינוך בבתי הספר ויצירת שעות פנאי איכותיות לילדי חוף אשקלון.

אין ספק, חשיפת הילדים לעולמות תוכן חדשים מפתחת בהם מיומנויות חשיבה, מעודדת סקרנות ומחזקת בהם את המוטיבציה ללמוד ולהצליח וזו מטרתנו.

שעות פנאי איכותיות לילדי חוף אשקלון

        

 

מטוסון באהבה

לא פעם ספרתי על המשלחות הרבות שמגיעות אלינו מהקהילה השותפה שלנו בטוסון, ארה"ב. חלקכם ודאי גם הייתם שותפים ולקחתם חלק פעיל במשלחת, באירוח חברי הקהילה, ביצירת ספר משפחות או במפגש מרגש עם החברים שמעבר לים. גם השבוע הגיעה אלינו משלחת גדולה של 44 חברים מאריזונה שהתארחו ללילה ב-23 מבתי התושבים שלנו וביקרו בביה"ס ניצן, ביד מרדכי, בנתיב העשרה ואף נהנו מארוחה בשטח של השפים בחוף אשקלון שעתידים לצאת גם הם למשלחת בחודש מאי. יחד, נטענו עצים ב'פינת השותפות' ב-'שביל האור' של המועצה באזור חוליקאת ומיסדנו את הקשר שלנו בטבע. מאחורי שלל פעילויות אלו עומדים אנשים נפלאים ויצירתיים שמטפחים את הקשר החשוב הזה במסירות גדולה: יצחק עמר- יו"ר השותפות, הילה קרן יוגב- מנהלת השותפות, עידית עשור- מנהלת הכספים, עדי שחם- רכזת קשרי גומלין, רויטל לביא- נציגת המועצה בשותפות, אושרת בראל- שליחת הסוכנות היהודית בטוסון. אשרינו. יישר כוח!

מטפחים את הקשר החשוב הזה במסירות גדולה

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il