משולחנו של ראש המועצה – מספר 55          


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

רק אתמול

אתמול כינסנו קבוצת הורים והודעתי להם כי אנו פותחים בית ספר צומח ומתחילים עם כיתה א' שתמנה 12 תלמידים  .מימין ומשמאל אמרו: " איך? ואפילו אין לך כיתה לשכן את הילדים". "נשכן אותם בבניין המועדון", אמרתי. "צריך צוות של מורים"...., "אז נלך למשרד החינוך ונגייס צוות", עניתי."אולי תדחה את הפתיחה בשנה?" הציעו יודעי דבר ."לא דוחים", קבעתי.  בעוד שנתיים- שלוש היישוב באר -גנים יאוכלס במאות משפחות. חייבים להתחיל מיד בכיתה צומחת וממנה יתפתח בית הספר כולו. ההורים נרתמו ונתנו אמון, מזכירות באר גנים התגייסה, משרד החינוך תמך וראו זה פלא. חלפו רק ארבע שנים ובית הספר באר גנים מאכלס כבר כ-90 תלמידים והצמיחה, ברוך ה', עולה מיום ליום ."אז מה עם ביה"ס הקבע?", היה שואל צורי לוי, יו"ר ועד ההורים הראשון של בית הספר ובצדק.  " או טו טו ואין מקום לילדים. המועדון כבר קטן  מלהכיל".  "צורי",  אמרתי לו, "טיפה סבלנות. אין יום שאני לא דוחף את גלגל הבירוקרטיה לקדם את הבית החדש של הילדים שלנו". והוא זרם איתי... 

אז ברצוני לעדכן כי היום החלו כבר לצקת את כלונסאות היסוד לעומק האדמה עליהם ייבנו כיתות הלימוד. נמשיך במרץ להשלים את המלאכה לטובת ילדינו .

כלונסאות היסוד של כיתות ביה"ס בעומק האדמה

 

 

גת בחצר בית הספר

במהלך ההכנות לקראת בניית גבעת מוסדות החינוך בבאר גנים, הזמנו את רשות העתיקות לקיים סקר ארכיאולוגי על פני השטח, כמתחייב בחוק. במהלך הסקר זיהו הארכיאולוגים שהגבעה עשירה בחרסים מהתקופה הביזנטית. ממצא זה הניע את החוקרים לעשות חפירות בדיקה בשטח ומה רבה היתה ההפתעה כאשר בחפירות נתגלו מתקנים חקלאיים ושתי גתות גדולות ומרשימות ליצור יין .שתי הגתות נמצאות ממש בחצר בית הספר היסודי באר גניםJ . ומה בכוונתנו לעשות בהם ? כבר הזמנו תכנון לשחזר את הגתות, עבודות שחזור שייעשו בחלקן עם ילדי בית הספר ובחלקן אף נייצר מיץ ענבים ואולי גם יין ...אשר ישמח לבב אנוש .

גתות ביזנטיות בחצר בית הספר היסודי באר גנים


 

מסבירים ישראל

ברחבי המועצה עשרות תושבים דוברי שפות זרות ומגוונות מכל רחבי הגלובוס. לכל אחד מתושבי המרחב סיפורים אישיים המשקפים את החיים המעניינים שלנו בחבל ארץ היפהפה הזה המכיל קרבה לגבול ואיום ביטחוני, מפוני גוש קטיף, איש- איש והסיפור שלו המספר את סיפור החברה הישראלית כולה. השבוע, דיתי הורביץ- ארד, דוברת המועצה, ארגנה הכשרה לדוברי השפה הזרה עם נציגי ארגון 'יזרעאל פרוג'קט' במטרה לצייד בארגז כלים מקצועיים בהתמודדות עם תקשורת זרה. אנחנו נשמעים ממש לא רע באנגלית. גם בספרדית, צרפתית, גרמנית, רוסית ועוד....

מציידים בארגז כלים מקצועיים בהתמודדות עם תקשורת זרה


 

מוקירים תודה

אווה ברגיג ממושב בית שקמה מתנדבת זה שנים רבות לטובת הקהילה – בשגרה היא מלווה פרויקטים לילדים ולנוער ובשעת חירום מפעילה את צוות החירום במלחמה היישובי. השבוע, האגף לשירותים חברתיים ומרכז חוסן העניקו תעודת הוקרה והערכה על פעילות מבורכת זו לטובת החוסן הקהילתי של המושב, פעילות שאינה מובנת מאליה. 

מעוזיה סגל ושירה אמיתי מעניקים תעודת הוקרה לאווה ברגיג


 

משנכנס אדר א'

עם כניסת חודש אדר וקיום מצוות 'מרבין בשמחה', המחלקה לשרותי דת מזמינה את כל יישובי המועצה להיערך לקריאת מגילה בפורים. באפשרותנו לספק לכם בעל קורא בהטעמה ובשיתוף עם היישוב להכניס נופך חגיגי ומסורתי לחג הפורים הבא עלינו לטובה. אדר שמח!

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il