משולחנו של ראש המועצה – מספר 54        


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

שר האוצר 

שר האוצר, ח"כ משה כחלון, הגיע אתמול לאזורנו להתרשם מקרוב מהנעשה ביישובי עוטף עזה כחלק מההתמודדות צה"ל עם איום המנהרות. סיירנו איתו, ראשי הרשויות של העוטף, במרחבי השדות סמוכי הגדר עם עזה וקיימנו דיון על ההבטחה שניתנה על ידי הממשלה, לתקצב מכשול קרקעי כנגד איום זה. 
אל מול רצועת עזה חזר ואמר כי ההבטחה בעינה עומדת וכל סכום שהצבא ידרוש לפרויקט זה, יועמדו לרשותו התקציבים. בנוסף, העלנו בפני השר את הצורך להביא להחלטת ממשלה הסדר תלת שנתי להכרה בהטבות ליישובי העוטף ולא כל שנה לחדש את ההחלטה. החלטה שכזו תאפשר הערכות טובה ויעילה יותר. כחלון, מחייך תמיד, מסביר פנים קשוב ואפילו אדיב. הבטיח לבדוק ולעדכן.

עם שר האוצר. ההבטחה בעינה עומדת.

 

שיטור למען הקהילה 

במפגש עבודה שנערך לפני כשנתיים עם מפכ"ל המשטרה ומפקד מג"ב, נמסר לי בזמנו כי משטרת ישראל נערכת לרפורמה בכוח האדם של  השיטורי במרחב הכפרי. 

המטרה: 

א.      חיזוק הביטחון ותחושת הביטחון של התושבים.

ב.      טיפול מהיר ויעיל בתלונות מהציבור המבקשים סיוע.

ג.       הפגנת נוכחות במוקדי אירועים.

 

השבוע קלטנו במועצה שלושה שוטרים נוספים שיצטרפו למערך השיטור הקהילתי שלנו בפיקודו של השוטר שלומי מגוז. למעשה, רישתנו את כל המועצה ביחידת  מג"ב  מקצועית, זמינה וניידת. השוטרים נותנים מענה ליישובים על פי החלוקה הבאה:

  • נתיב העשרה, זיקים, יד מרדכי, כרמיה, מבקיעים, גברעם חלץ וכוכב מיכאל-  יוני שייחי: 050-5067187
  • משען, בית שקמה, גיאה, תלמי יפה, כפר סילבר, בת הדר- פפי חכמון: 050-5072441
  • ברכיה, הודיה ,ניר ישראל,  ניצנים, ניצן רבתי, באר גנים- ירון בן סעדון: 050-5067209

הנהגות היישובים מוזמנים לפנות לשוטרים ולהציף בפניהם בעיות הקשורות לביטחון ואיכות חיים.  

כוח זה שנוסף לשיטור הקהילתי יכול וישפיע על איכות החיים של כלל התושבים במועצה. 

 רישתנו את כל המועצה ביחידת  שיטור מקצועית, זמינה וניידת

 

מתחם הסעות חדש וממוגן

מתחם ההסעות הממוגן והחדש נחנך השבוע בקרית החינוך ביד מרדכי. שיתוף פעולה פורה עם ארגון בני ברית וקרן היסוד הוביל לתרומה משמעותית של מיגוניות המפוזרות לכל אורך המתחם. בנוסף, החברה הכלכלית בנתה את הקירוי הנדרש עבור התלמידים לימי הגשם והשמש. סגני שגרירים מהאו"ם מליטא, הונדורס, מיקרונזיה, בולגריה ועוד  הגיעו אלינו כדי לחנוך את המתחם ומכאן שלוחה תודתנו לכל העוסקים במלאכה חשובה זו.

סגני שגרירים מהאו"ם חונכים את מתחם ההסעות החדש והממוגן ביד מרדכי.

 

שילוט לכפר התיירות

לפני כשלוש שנים יצא משרד התיירות והחקלאות לפרויקט 'כפר תיירות'. בעבודת מטה שנעשתה  עם היישובים המלצנו על כוכב מיכאל ונתיב העשרה כיישובים העונים להגדרה 'כפרי תיירות'. משרד התיירות ייעד לנו תקציב מיוחד לשילוט ולאחר חבלי לידה ממושכים, השלטים ניצבים ומאירי עיניים.  מעתה, שילוט נאה ואחיד יכוון את הציבור למוקדי השירות ביישובים.

שילוט נאה ואחיד בכפרי תיירות

 

עץ הלימון

סופי השבוע בפסטיבל 'דרום אדום' מביאים אלינו אורחים רבים שמגלים את פינות החמד אצלנו ברחבי המועצה. בין הפנינג בכרמיה, ספורט אתגרי בגיאה או מופע ויצירה בכוכב, נהרו רבים גם לאטרקציות שמציע מושב נתיב העשרה, ביניהם פסיפס כלניות, סיור חקלאי או הכרות עם משתלת בן בן שמציעה לצד האטרקציות השונות, גם שתילים ייחודיים מהעולם. אני מיד ניגשתי לעץ הלימון. הנשיא לשעבר פרס הוא מעיד על עצמו כי בכול יום הוא סוחט חצי לימון ושותה לבריאות .היה זה הרמב"ם, בספרי הרפואה שלו שכתב: "מיץ הלימון מוציא את האש מהאדם, מרגיע מכעס ומקרר את הגוף בימי הקיץ החמים." הרפואה המודרנית מכירה בעוד תכונות בריאות של הלימון כמחזק את מערכת הלימפה ועוד תכונות מועילות נוספות. לכולנו במרחב הכפרי יש פינה אחת לפחות שאפשר לנטוע בה עץ לימון אחד. בשנה הרביעית  מיום הנטיעה, נוכל ליהנות מלימונים טריים ישר מהעץ הפרטי שלנו .לבריאות!

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il