משולחנו של ראש המועצה – מספר 53        


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

תרגיל, תרגיל

תרגיל לשיפור הערכות למצב חירום ברשויות נערך אתמול במסגרת תוכנית עבודה של פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית ומטרתו לשמור על רציפות תפקודית של בעלי התפקידים גם בימי שגרה. גם נציגי צוותי החירום ביישובים הצטרפו לתרגיל שהיה ראשון מבין יומיים של לימוד עיוני ומעשי. השיתוף והשילוב של צוותי היישובים חשוב ונדרש. אנו מברכים על כך ומזמינים צוותים נוספים להצטרף.

רציפות תפקודית גם בשגרה

 

שיתוף פעולה לזכר הבנים

שיתוף פעולה חינוכי- ערכי של המועצה האזורית חוף אשקלון ועיריית ראשון לציון, בתיווך בית 'יד לבנים' ראשל"צ, הניב טורניר כדורסל ייחודי 'לזכר הבנים'. לוחמי תש"ח מיחידת גבעתי, תלמידי כיתה י' מהגימנסיה הריאלית והורים שכולים שבניהם בוגרי הגימנסיה, ביקרו באתר ניצנים הישנה ולמדו ממקור ראשון אודות הקרבות במרחב.  בהמשך הגיעו לקיבוץ יד מרדכי לטורניר כדורסל לזכר הנופלים. הקשר בין מועד הביקור בסמוך ליום הזיכרון הבינלאומי לשואה, לוחמי תש"ח והתקומה שראו וחוו בקיבוץ, הובילו להחלטה משותפת להמשיך במסורת שיתוף הפעולה המרגש והחם  ולרקום יחסי גומלין בין הרשויות בסימן 'משואה לתקומה' גם בשנים הבאות.

שיתוף פעולה חינוכי ערכי

 

איך הפכתי להיות (כמעט) מחותן לרב דולינגר?

עם הולדת נכדי מבני הבכור גפן ואשתו מיה,נסעתי לארה"ב יעם המחותן שלי ר' ישראל, לברית המילה. ערב כיפור, יצאנו לנהר הסמוך לטבילה לקראת יום הכיפורים .
על סלע ענק, רגע אחרי הטבילה במים הקפואים של נהר היובה ('גפן' באינדיאנית...) ליד פכפוך זרימת המים הצלולים התגלגלה שיחה .היו אלה רגעי התוודות הדדיים" .בעוד כמה שעות ניכנס ליום הכיפורים", אמר ר' ישראל, "תן לי פרויקט אחד בעבודתך כראש מועצה שאתה יכול לציין לגביו שעשית  משהו טוב." 

"הקמתי ישיבה תיכונית ע"ש ר' יששכר מאיר זצ"ל", עניתי בהתלהבות .מחותני הזדקף, הישיר אלי מבט ושאל: "איך זה בא לך? אחי הגדול ממני, ר' שאול, היה במשך שנים רבות ראש הישיבה אצל ר' יששכר מאיר. אני אספר לו זאת, הוא בודאי מאוד יתרגש"!.
"אז אולי אחיך יבוא וייתן שיעור אצלנו, לתלמידי הישיבה הקרויה על שם הרב יששכר מאיר?". משאלה כזו בערב יום הכיפורים לאחר הטבילה בנהר היובה, בלי- נדר נחתור לקיימה .אמש התקיימה המשאלה.

הרב דולינגר בישיבת 'בני יששכר'. משפחה

 

טו' בשבט סוער

בתכנית: סיור בשביל האור של 600 מתלמידי המרחב הדרומי ונטיעות בביה"ס ניצן בקיבוץ ניצנים במעמד יו"ר ק"קל דני עטר. 

בפועל: מזג אוויר גשום וסוער. 

התוצאה: נטיעות, סיור וטקס חגיגי בשבוע הבא וסדרי טו' בשבט והפעלות חינוכית בביתח הספר במועצה.

שיתוף הפעולה רב השנים של קק"ל עם המועצה האזורית חוף אשקלון הניב סדרי טו' בשבט כיתתיים ונטיעת עצים סמלית בבתי הספר, הפעלות חינוכיות על עונות השנה ושירה בציבור, טעימת פירות שנשתבחה בהם הארץ ואמירת 'ברכת הנוטע' על ידי התלמידים, זאת על אף מערכת חורפית סוערת.

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il