משולחנו של ראש המועצה – מספר 49 


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


שנה אזרחית 2015 שלום, שנה אזרחית2016  ברוכה הבאה .

 

נועם חורב כתב:

 "מתנות קטנות 
מישהו שלח לי מתנות קטנות 
רסיסים של כוונה עיגולים של אמונה 
מתנות קטנות 
מישהו שלח לי מתנות קטנות 
כמו הכוח לקבל את מה שאין את מה שיש 
מה עוד אפשר כבר לבקש..." 


מתנות קטנות

כפי שעדכנתי, השבוע ערכנו לכבוד העובדים במתנ"ס ערב סיכום שנה חברתי ומגבש .היה אומן שסיפר בדיחות, בעיקר על יחסי הגומלין בינו לבין אשתו במרחב שבין הסלון, חדר הכביסה והמטבח. הקהל התגלגל מצחוק. נכחתי כל הערב לאורך מופע הסטנדאפיסט והאושר שמילא אותי היה הרגע שקדם לו- הענקנו מתנות קטנות לחמישה מעובדי המתנ''ס, המצטיינים לשנת 2015. למה חמישה? כך הוחלט בהנהלת המתנ"ס.

אין ספק שישנם עובדים רבים נוספים המשקיעים את מלוא המרץ בחריצות
 יתרה, אך צריך היה לבחור חמישה ובטקס מרגש נקראו לבמה :
איציק צבי, מנהל תחום הספורט המיתולוגי שהפך זה מכבר למדריך, מאמן, מחנך,פסיכולוג, משכין שלום, מגייס תרומות ומה שחשוב- בן אדם .
שחר ברגר, מדריך הנוער היוזם, האחראי והחרוץ מנתיב העשרה.
אריאל אברג'ל, מדריך חוגי אומנויות לחימה אשר יזם, דחף, מדריך ומרכז את המועדון ששמו יצא למרחוק לאור הישגים רבים גם מעבר לים.
סיגל עטיה, המסורה והמשקיעה שמנהלת את מעונות היום במושב ברכיה.
אביבה ווסה, מטפלת מקצועית, חמה ונעימה במעון ברכיה
.
עם עובדים כאלה, מה עוד אפשר לבקש?

מצטייני מתנ"ס 2015תרגיל קטן

תרחיש ייחוס מהו? תרחיש אפשרי לאירועי חירום אותו אנו מתרגלים במועצה אחת לשנה בשיתוף פיקוד העורף. בתרגיל אנו מקבלים אירועי דמה ועלינו לעמול ולתת פתרונות, מענים, תגובות ועדכונים לתרחישי חירום האפשריים. השבוע קיימנו פגישת עבודה, כל ראשי המכלולים בחירום יחד עם אנשי פיקוד העורף, לסיכום שנה והיערכות לתרגיל שנקיים במרץ 2016. מבחינה פסיכולוגית זה לא דבר פשוט לעובד המצוי בשגרה לעזוב הכל, להתכנס ולהתחיל לתרגל אירועי חירום מוקצנים והרי היומיום ''עמוס כמגדל". כאן אנו נבחנים באמת, לדעת לקחת פסק זמן ולהתכונן לבאות. 
לא, אין לי מידע
 קונקרטי על כוונות החמאס בעזה, אולם להתכונן? צריך. אז אנו מתכוננים .

תרגול תרחיש ייחוס

 


טעות קטנה

תשמעו סיפור: היום עדיין התארך לו ואני באחת מישיבות העבודה הממושכות בענייני המועצה. לפתע מטרטר הצליל המוכר של הודעת ס.מ.ס ששלח חבר בזו הלשון: ה"ודיעו בחדשות ערוץ 2 שמועצת חוף אשקלון גובה השנה תוספת ארנונה בסכום של 34 מיליון שקלים". קראתי שוב ושוב את ההודעה ולפני מונח לו ספר התקציב לשנת 2016, אותו אני עתיד להציג ולאשר במליאת המועצה ביום א'. עלעלתי בדפים והגעתי בדיוק לעמוד המציג את סך הארנונה הביתית, התעשייתית, העסקית, הצבאית כולל חבות משנים עברו שעלינו לגבות וכל זה מגיע לכ- 38 מיליון שקלים, ללא קשר לנתונים שהוצגו וללא שום תוספת ארנונה לתושבים.
כמובן שדוברת המועצה פנתה מיידית לחדשות ערוץ 2 שתיקנו את הנתונים והתשובות ניתנו גם ברשת הפייסבוק והווטסאפ שהחלו לגעוש סביב המידע השגוי ולמדו מאיתנו את העובדות. נו,טעות קטנה נזק גדול
.

 

 

ביקור קטן 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של המועצה פועלת מזה שנתיים ומנוהלת בנמרצות ומקצועיות עלידי כרמית אליהו. השבוע הגיעו אלינו לביקור לימודי עובדי יחידת  התכנון  והוועדה המקומית של העיר אשדוד, להשתלמות והכרות עם הוועדה המקומית שלנו.בעוד שבועיים עתידים להגיע אלינו לביקור דומה גם עובדי הוועדה לתכנון של המועצה האזורית בני שמעון ועוד אחרים ביקשו להגיע....

נכון. אשדוד, עיר של 320 אלף תושבים עם ועדה מקומית וותיקה לומדת איך עובדת הוועדה המקומית בת השנתיים של המועצה האזורית חוף אשקלון. משרד הפנים הוא זה הממליץ לרשויות מקומיות בדרום להגיע לביקור בוועדה המקומית שלנו, ללמוד ולהתרשם מדרך העבודה היעילה והמקצועית.

מה המיוחד אצלנו ?
ראשית העובדים המסורים, החרוצים והמקצועיים ועל כל אלה
 ברצוני להודות להם.
שנית, הועדה שלנו הינה בין הראשונות בארץ אשר עובדת
 לפי השיטה המקוונת, באמצעותה כל התכניות מוגשות לוועדה על גבי דיסק, דבר שמבטל את ה'גרמושקות' המוכרות. וגם, הכנסנו לוועדה מד- זמן מיום הגשת התוכנית. שעון החול עובד ואנו חייבים לעמוד בלוח זמנים להשלמת הבדיקה. 
כל אלה ועוד הביאו את הוועדה לתכנון שלנו להיות דוגמא ומופת.


ועוד דבר קטן 

בממטר האחרון פנה אלי אחד התושבים בטענה כי מערכת הביוב הכללית סתומה ועולים ממנה המים בבור ביקורת הנמצא אצלו בחצר. היות והייתי בסביבה, קפצתי לראות את התקלה ולהפתעתי ראיתי במו עיני כי כל מערכת ניקוז מי הגשמים מהגג של ביתו מוזרמת ישירות למערכת הביוב המרכזית.
התאכזבתי לראות כי
 אדם רציני ורחב אופקים עושה מעשה שכזה והסברתי לו את חומרת המעשה. ראשית, זה אסור. שנית, זה מה שגרם לו להצפה. שלישית, כל קוב מים שהוא מזרים למערכת הביוב עולה למועצה כסף, כיוון שאנו משלמים למכון הטיהור על פי כמות המים הנכנסת וזו נאמדת במונה מיוחד.  
הטענה ש"בעלי המקצוע שבנו את הבית עשו זאת", לא תפסה.


טיפות קטנות

ימי גשם מבורכים יורדים על ארצנו. האדמה סופגת ופורה, מי התהום מועשרים,עשבי הבר, הדגן, עצי היער ומטעי הפרי, האדם וכל חיית השדה מודים על השפע היורד על הארץ .בעוד כחודש, המרחב יפרוץ בעוצמת הפריחה וכל הדבורים יצאו במחול ללקט צוף שיהיה לנו דבש  ראש השנה והעולם יתמלא שירה  אחר כך יחלוף האביב, יבוא הקיץ, בסופו יעלו החצבים ויבשרו על הסתיו ושוב חוסר חלילה .אז מה נשתנה ?

 

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il