משולחנו של ראש המועצה- מס' 48


משפחת חוף אשקלון, שבת שלום!

 

תמונה אחת שווה אלף מילים

בשבוע שעבר סיפרתי לכם על כך שאנו נערכים לשדרוג תשתיות הכבישים והמדרכות בהודיה. אז הנה לנו עדכון נוסף מהבוקר- הטרקטורים עובדים במרץ והעשייה בעיצומה.
אנו מתנצלים מראש על  חוסר הנוחות הזמנית. 
 החשוב מכול- יצאנו לדרך! 
נעדכן בהמשך .

יצאנו לדרך- שדרוג תשתיות בהודיה

 

לייצר חשמל ולשמור על הבריאות

השבוע קיימתי יחד עם חבריי, ראשי הרשויות הסמוכות, מפגשים אינטנסיביים עם השר להגנת הסביבה, אבי גבאי ועם השר לתשתיות לאומיות, יובל  שטייניץ. המפגשים היו חלק מהמאבק שלנו מול תחנת הכוח רוטנברג במטרה לצמצם את זיהום האוויר מהתחנה.
הנקודות המשמעותיות שהעלנו : 
* חברת חשמל התחייבה לצמצם פליטת מזהמים לאוויר באמצעות הקמת מערכת סולקנים. סיום הבנייה של אלה אמור היה להסתיים בסוף 2016,  אלא שכבר עתה חברת החשמל הודיעה שלא תוכל לעמוד ביעד שנקבע ומבקשת מהמשרד להגנת הסביבה להאריך את  המועד ל... 2019. עיכוב של שלוש שנים ומשמעותו עוד ועוד  זיהום האוויר שאנו נושמים!!
ביקשנו מהשר להגנת הסביבה ומהשר לתשתיות לאומיות להתנות את  הארכת  האישור בשורה של פעולות שעל חברת חשמל לבצע על מנת לצמצם את הזיהום. בעודנו מצפים למפגש עם השרים, כל  אחד לחוד, הסתבר לנו כי בתחנת הכוח רוטנברג  ערכו בחודשים האחרונים ניסוי 
RDF. כלומר, פלסטיק ממוחזר דחוס שהשתמשו בו להבערת התחנה בתוספת לפחם. 
מה המשמעות? 
כהכנה למפגשים למדנו מאיגוד הערים לאיכות הסביבה, המפעיל תחנות ניטור רבות במרחב, כי בכל החודשים של הניסוי רמות הזיהום באוויר עלתה בעשרות אחוזים. 
ביקשנו במפגיע לחדול  לחלוטין משימוש  בחומר זה. בינתיים הניסוי פסק.

יש לציין כי שני השרים שמעו בקשב רב את טענותינו וקבענו להמשיך במפגשים המקצועיים ובבקרה מול חברת חשמל והמשרדים.

מאבק משותף במטרה לצמצם את זיהום האוויר


 

עובדים מצטיינים 

המתנ"ס שלנו הינו הזרוע הביצועית של המועצה בכל תחומי התרבות ופנאי, הספורט, הנוער ומעונות היום.
השבוע קיימתי ישיבה עם הנהלת המתנ"ס,  אלא שהפעם לא הייתה זו ישיבה שגרתית שכן היה כאן דיון רחב במטרה לבחור 5 עובדים מצטיינים מבין כל עובדי המרכז הקהילתי. אני שמח להדגיש
  שזה לא היה פשוט לנהל דיון רגיש וחשוב זה, שכן מתוך עשרות המועמדים שכולם עובדים חרוצים ושקדנים, היינו צריכים להחליט על חמישה.
כמו בבחירת האפיפיור, גם  כאן לא סיימנו את הישיבה עד שיצא עשן לבן ....
שמות ? עתה ? 
הזוכים עדיין לא יודעים . נמתין שבוע ובטקס  מיוחד לעובדי המתנ"ס  נסיר את הלוט מעל הזוכים :-) 

 

אולם נאה מרחיב דעתו של האדם
100 אלף ש''ח הושקעו בשדרוג אולם הספורט בבית הספר ניצן לרווחת התלמידים, צוות המורים וכל נאמני הספורט.
באמתחתנו סכום זהה נוסף להמשיך בטיפוחו של האולם המהווה מקור לפעילות ענפה.

מגרש נאה, צבע שמח ותלמידים פעילים, מרחיבים דעתו של האדם

 

אהבת הארץ -מהי ? 

השבוע יצאו נערי המועצה עם  מדריכי הקק''ל למבצע ניקיון בחולות ניצנים. החבר'ה אספו אוצרות: שקיות, מארזי חטיפים וכל סוגי הבקבוקים הקיימים. 
ראיתי אותם מרחוק והייתי מלא התפעלות על יכולת הנתינה הזו של הילדים שלנו. לרגע, התמונה הזו החזירה אותי לימים שעבדתי בחברה להגנת הטבע.  יותר מפעם אחת  הייתי נשאל על ידי אחד התלמידים:  "מה התועלת במבצעי ניקיון שאנו מקיימים  במסלולי הטבע והנוף שלנו? הרי שוב יבואו אנשים חסרי נימוס ושוב ישליכו פסולת באתרי טיול."

פשוט ......לעשות!


יש דרכים רבות לבטא את אהבתנו לארץ הזו. אני סבור שאחד הביטויים החזקים הוא להיות מוכן לעשות דברים שלא כל אחד מוכן לעשות. למשל, לצאת עם שקית אשפה לאורך מסלול של מאות מטרים ואף קילומטרים רבים ולנקות מה שאחרים זרקו. יש בזה אהבת הארץ אמיתית ולא רק למלמל בשפתיים "אני אוהב את הארץ". 

פשוט ......לעשות! 

ואם בלעשות מעשה עסקינן אז אשתף אתכם בחוויה אישית. על קיר הרפת הישנה של בית הוריי, במושב ברכיה, היה כתוב באותיות של קידוש לבנה ''קום ועשה מעשה''. כשפקחתי את עיני, ראיתי משפט זה ומאז... הוא נר לרגליי.

נר לרגליי- קום ועשה מעשה !

 

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il