משולחנו של ראש המועצה- מספר 46


קהילות חוף אשקלון, חג שמח ושבת שלום!


חנוכה -שבוע האור!

אז מה היה לנו?

על פי ההלכה המקובלת, כל יום הדלקנו נר נוסף והאור הלך וגדל, הלך והתעצם.

את הנר הראשון הדלקתי במפקדת אוגדת עזה שאוחדה לאחרונה עם אוגדת 'עוצבת האש'. בטקס

השתתפו הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד דרום הנכנס, אייל זמיר וכמובן, מפקד האוגדה הנוכחי, תא"ל, איתי וירוב. האירוע הוקדש למורשת האוגדות לדורותיהן, מכאן שהוזמנו כל מפקדי האוגדה בדורות  האחרונים.

והחבר'ה? הופיעו גם  הופיעו ... ומי שלא נמצא בנינו, הגיעו בני המשפחה. כך למשל, עומרי וגלעד שרון ייצגו את מפקד האוגדה במלחמת יום הכיפורים,  אריאל שרון ז"ל, רא"ל במיל' אהוד ברק ועוד ועוד. כאשר החברה' נקראים לדגל, כולם מופעים כאיש אחד ובידם הלפיד והם רצים ראשונים לפני המחנה. 

סמל האוגדה המתחדשת. סמל למציאות מורכבת אותה חיים תושבי האזור

 

פסטיבל והאור- אצלנו

זה התחיל עם מירי מסיקה שצופפה 600 אורחים באולם יד מרדכי והמשיך עם שלל התוכניות לילדים- ההצגה 'ילד פלא' משירי קובי אושרת, גילי שבא לבקר והקפיץ את הילדים, מיכל ינאי שקישטה את הרפורטאר בתוכנית מיוחדת. דניאל ליטמן מהחממה שהלהיב את החבר'ה שלנו ועמיר בניון, בקולו המיוחד הרטיט מאות המשתתפים.
מי שלא ראה איך 500 מתושבי המועצה שלנו, בגילאי 30 פלוס, מקפצים ומרקדים בתנועה וברגש, נעים כמכחול ביד אומן, לא ראה שמחה אמיתית. כולם כאיש אחד, כאילו מקיימים את המצווה "כל עצמותי תאמרנה..." וכל זאת ראיתי במו עיני בהופעה סוחפת של ברי סחרוף.

שמחה אמיתית בהופעות סוחפות

 

ערב מרגש במיוחד נרשם עם התחרות 'עדי שף' לזכרו של עדי בריגה הי''ד, תושב בית שקמה שנפל במערכה בצוק איתן. יחד עם המשפחה וחברים מהיחידה, קיימנו במרכז הקהילתי תחרות ספורטיבית בהשתתפות מאות אורחים. 8 קבוצות התחרו על הכנת מתכונים שעדי אהב ונהג לבשל. למקום השלישי קיבלו חברים מהיחידה, למקום השני הגיעו בכבוד רב קבוצת הנוער של חוף אשקלון ואת המקום הראשון קצרו, איך לא, הדודותJ.

היה זה ערב ספוג חיים וכוח בו הוצרכו כל המשתתפים להפעיל את כל החושים שהתברכנו בהם:ריחות ותבלינים, הדי בישול, שיקשוק כלי המטבח, מראה עיניים מלבב, מישוש מרקם המאפים ולבסוף לטעום ולטעום ...
יישר כוח למנהל המתנ"ס יוסי דהרי, דודי דנינו, כרמלה מיכאלי וכל הצוות החרוץ של המרכז הקהילתי על ההשקעה מכל הלב ועל ההירתמות להפקת פסטיבל האור.

תחרות 'עדי שף'. ערב ספוג חיים

 

נושאים את הלפיד

בצאתי מהמשרד לעת ערב, הצטרפתי לתהלוכת לפידים ססגונית של ילדי בת הדר. כדברי חכמים

"קצת מן האור מגרש הרבה חושך" וילדי בת הדר עשו זאת בהתלהבות ובאהבה.  יישר כוח וכל

 הכבוד למנהיגות הישוב. כך מגבשים מסורת של יישוב עם חוויות קהילתיות משותפות.  

כך מגבשים מסורת

 

נר ראשון חנוכה תשע"ז

באר גנים- ישוב חדש בהקמה, בבנייה ובהתפתחות מתמדת. בד בבד עם בניית בתי הקבע של התושבים ,אנו ממשיכים במאמץ מוגבר לבנות את התשתיות  הציבוריות של  הישוב.
בשעה טובה ומוצלחת, השבוע החלו אזמלי המקדח לחדור לעומק האדמה, על מנת להזרים בטון וברזל לבניית כלונסאות יסוד לבית הכנסת במתחם קהילת בדולח. משימת הניהול והפיקוח הוטלה על החברה הכלכלית בראשות גיורא נחשון שיחד עם  אנשיו נרתם במרץ רב לעמוד בתאריך היעד לסיום עבודות הבניה.

מתי?

את טקס העברת המפתח לקהילה נקיים אי''ה בנר ראשון חנוכה תשע''ז.

מזרימים בטון וברזל לבניית כלונסאות יסוד לבית הכנסת במתחם קהילת בדולח

 

מתי פסח ?

מה הקשר? השבוע השלמנו את המכרז לשדרוג מערכת הכבישים והמדרכות במושב הודיה. השלמנו את כל הפרוצדורה. יש קבלן זוכה ואף ניתן צו התחלת עבודה.

הפרויקט יצא לדרך הודות לשיתוף פעולה מבורך עם הנהגת המושב,  שיתוף פעולה פורה עם הוועד המקומי וועד האגודה שאפשר גיוס סכום נאה כהשתתפות המושב בפרויקט .

אי''ה, בערב ליל הסדר פסח תשע''ו, אנו עתידים להשלים את  העבודה ולקבל את פני חג הפסח בכביש חדש ומדרכות נאות לכלל תושבי הודיה. 

דבר קטן על פרשת השבוע (שעבר)
כן, גם אני למדתי שהאחים  הם הם שמכרו את  יוסף.
גם השיר 'עמק דותן' (דליה רביקוביץ- מילים, שמעון ישראלי- לחן)  שעלה לאוויר בשנות ה-70 על ידי להקת פיקוד צפון, מתחיל  בשורה: ''שם מכרו האחים את יוסף לעבדות...". ברור שגם  שיר זה קיבע אצלי, כמו אצל  רבים אחרים את התמונה השגויה כי האחים הם שמכרו את יוסף.

שמתם לב בוודאי שחזרתי על המשפט הזה שלוש פעמים עד עתה. מדוע?
כיוון שאת התמונה השגויה הזו אני צריך לתקן לעצמי, בתודעתי ולחתור אל האמת.
אולי גם אסייע לך הקורא להתחיל במאמץ  הלא  פשוט זה.

יוסף לא נמכר על ידי האחים. זו עובדה כתובה. אני מצטט: ''ויעברו אנשים מדיינים סוחרים, וימשכו ויעלו את יוסף מן הבור וימכרו את יוסף לישמעאלים ויביאו את יוסף מצרימה."                                                                

כלומר,המדיינים מגיעים לאזור הבור, הם שמוציאים את יוסף והם שמוכרים אותו לישמעאלים, המביאים אותו למצרים.

אני את שלי עשיתי.

שבת שלום. חג שמח!

 

 

שבת שלום!
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il