משולחנו של ראש המועצה – מספר 45  

 
קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

 

חוף אשקלון בהסכם הגג הממשלתי לפיתוח האזור

הסכם הגג של אשקלון הינו תכנית ממשלתית, אותה מקדם משרד השיכון שריכז סביבו את כל הגורמים הרלוונטיים כמו מינהל מקרקעי ישראל, משרדי ממשלה נוספים, רכבת ישראל והרשויות המקומיות. כבר מראשית הכנת הטיוטה הראשונית היינו בקשר רציף עם צוותי המתכננים ודנו בכל הסוגיות הרלוונטיות הנושקות למועצה, הבעתי את עמדת המועצה וצרכינו המיוחדים ודאגתי שישולבו בתכנית האזורית.

ומה יש בתוכנית שנוגע אלינו ישירות ?

מחלף רבין שיבנה בין פרי אור לקיבוץ ניצנים, מחלף שישרת את כל מרחב ניצנים כולל הישוב החדש, באר-גנים, היישוב ניצן, מחנה ניצנים וחוף הים. מתוכנן לקום מחלף דרומי לעיר אשקלון שישרת את באי המרכז המסחרי ומושב מבקיעים. עוד בתכנית, חיבור הישוב בת הדר עם העיר אשקלון באמצעות כביש מנהרה לכיוון מערב, שייתן מענה לצומת הכניסה ליישוב. יש לציין כי המועצה הביעה את התנגדותה להקמת מתחם הרכבת ממערב לבת הדר, מעבר לכביש 4 , היות ועל פי התכנון המרחק בין המסילות לבתים לא יעלה על 60 מטר וזה מטרד משמעותי לתושבים. לזה אני מתנגד בכל תוקף. 
הטמענו בתוכנית כי כל מערכת ניקוז המים של השכונות החדשות שיבנו באשקלון יוזרמו לאפיק נחל חממה ומשם יתועלו במערכת סגורה אל מאגר מים מתוכנן של קיבוץ ניצנים, על מנת להעשיר את מאגרי המים לחקלאות בכמות של כ-3 מיליון קוב לשנה. אנו ממשיכים לעקוב אחר יישום התכנית. נמשיך לשמור על האינטרסים של המועצה ולבחון תמיד איך לשכלל סעיפים בפרויקט לטובתנו. נמשיך ונעדכן.

מענה תחבורתי לצומת בת הדר

 

לא נחים על זרי הדפנה- מתווה למערך החינוך הדתי

לפני קצת יותר מחצי שנה קבלה המועצה שלנו את פרס החינוך הארצי מאת שר החינוך. אם מי מאתנו היה סבור כי עם קבלת הפרס אנו יכולים לנוח על זרי הדפנה- טעה. אנו ממשיכים במרץ למקסם את היכולת של המערכת החינוכית לתת שירות מיטבי לילדינו ולארגן את מוסדות החינוך בהתאם.           
כזכור, לפני שנים ספורות תושבים שרצו לחנך את ילדיהם במוסדות חינוך דתיים, לרב נאלצו לצאת מהמועצה למוסדות חינוך מחוץ לאזור. מתוך מחויבות עמוקה להעמיד לתושבים שלנו חינוך איכותי בתוך תחומי המועצה, התחלנו בתנופת בינוי והקמת מוסדות חינוך עבור המגזר הדתי.

אילו מוסדות חינוך דתיים קיימים כיום במועצה?

 שלושה בתי ספר יסודיים:

  • א.הוותיק ביותר הינו ביה"ס מורשה במושב ברכיה .
  • ב.ניצני קטיף ביישוב ניצן.
  • ג.בית הספר הקהילתי באר גנים בישוב באר גנים.

חטיבות ביניים:
שתי חטיבות ביניים, כיתות ז'-ח': במורשה ובניצני קטיף.

חטיבה עליונה:
בבאר גנים פועלת הישיבה התיכונית 'בני יששכר' ואולפנת בנות ביישוב ניצן.

בתוכנית:

העברת שתי חטיבות הביניים, זו שבמורשה וזו שבניצני קטיף, אל מתחם הישיבה התיכונית בני –יששכר בבאר גנים.

מדוע? יש לכך משמעות רבה:

  • א.לתת לכל אחד מבתי הספר היסודיים לפעול ולפרוח עצמאית עם ילדי היסודי.
  • ב.להעניק לכל ילדי הסקטור הדתי קורת גג אחת שתאפשר להם להמשיך למסגרת התיכונית בישיבת בני יששכר אשר קרנה עולה מיום ליום.
  • ג.חיבור שתי החטיבות יאפשר לנו במועצה לאגם משאבים מפוזרים תחת קורת גג מקצועית וערכית אחת, לטובת ילדנו.

 ולכם, החוששים מהתהליך, מילה אישית:
 ידוע הדבר כי כל תהליך שיש בו שינוי מקשה על חלק מהציבור, שכן האמירה על פי רוב הינה ''אנו כבר רגילים למה שיש, אז למה לשנות?" 
 נציין בפניכם כי השינוי הוא לטובת כל המערכת בראיה רב -שנתית וכל אשר יעשה, יבוצע בתאום מלא עם משרד החינוך על אגפיו ומפקחיו וכמובן, עם ההורים ונציגי  ועדי ההורים.

 אנו שותפים למהלך. כפי שהצלחנו להקים מארג מרשים ואיכותי של מוסדות חינוך שקיבלו הוקרה והערכה, נמשיך להצעיד את המערכת לשלב הכרחי נוסף.

מתחם חינוך דתי בבאר גנים. קורת גג אחת של מקצועיות וערכיות

 

כנס תיירות ועסקים קטנים ה-1  

נפתח בתודה מיוחדת ליפעת, רכזת התיירות וכרמלה, הממונה על קידום נשים ותרבות במועצה על ארגון מוצלח של הכנס הראשון לתיירות ועסקים. 
כ-60 תושבים הגיעו למפגש ולמדו על 'מעוף' והאפשרויות שלהם לתת סיוע מקצועי ליזמים, היזם,מעוז ינון, סיפר כיצד ''משיגעון'' קטן של הקמת מלונית לטיילי תרמילאיות הפך לעסק מצליח שהולך ומתפתח, הרחבנו למשתתפים את היריעה בהבנת המשמעות של תוכנית פל''ח (פעילות לא חקלאית) בנחלות המשקים ועדכנו כי בחודש יוני אנו עתידים להפקיד תכנית זו בוועדה  המחוזית לאישור. לידיעתכם- עורכי התוכנית יגיעו לכל המושבים במטרה לפגוש את נציגי המושב והיזמים.

 

גשם מבורך. תמיד.

פעם, כאשר אדם נרטב מגשם והיה רוטן על כך, היו אומרים לו: " אתה מצופה סוכר ? דבר לא ימס ממך. קצת גשם זה תמיד מבורך." איך זה קשור ?
השבוע השלמנו את פרויקט הקמת חפייה מפני הגשם והצללה מפני השמש לתחנות ההסעה בבית הספר מורשה בברכיה. במהלך הימים הקרובים תושלם העבודה גם במתחם הקריה החינוכית בשקמה וחופים לרווחת התלמידים. 
אז זכרו: גשם מבורך. תמיד.

חפייה מפני הגשם והצללה מפני השמש לרווחת התלמידים

 

משתבחת

מירי מסיקה הופעה אצלנו ביד מרדכי באולם גדוש מפה לפה. האמת שהייתי כבר בהופעה של מירי. פולקלור הבדיחות אומנם חוזר על עצמו, אך בשל האווירה המיוחדת באולם זה נשמע אחרת. והשירה ? משתבחת עם השנים. תודתי לצוות המרכז הקהילתי ומפעל הפיס על הערב המוצלח.

אווירה מיוחדת באולם

 

אירועי חנוכה

שבוע חגיגי גדוש אירועים לפנינו. המגוון גדול ומרשים. רבים מתושבי המועצה ימצאו בוודאי עניין, זמן ורגעי נחת להשתתף באחד מהאירועים והרי הם לפניכם:

   

אירועי חנוכה
     

 

חג אורים שמח
לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il