משולחנו של ראש המועצה מס' 36


תושבים יקרים, חג עצמאות שמח!

 

עצמאות כלכלית

שנה שלישית ברציפות שאנו זוכים בפרס לניהול כספי תקין של המועצה. ועדת הפרס בוחנת את הרשויות המקומיות על פי מכלול של קריטריונים שנקבעו ע”י ועדה של משרד הפנים ומשרד האוצר. קריטריונים אלו כוללים בין היתר בחינת נתונים כספיים, תקציב מאוזן, היקף הוצאות הנהלה וכלליות אחוז השכר המשולם לכוח אדם מסה”כ התקציב, ניהול תקין של ועדת המכרזים ועוד... בטקס חגיגי בבנייני האומה בירושלים, קיבלנו תעודת הוקרה על המאמצים וההשקעה האדירה של כלל עובדי המועצה.

שנה שלישית ברציפות.

שנה שלישית ברציפות

 

הישגים מרשימים בצה"ל

בתום כינוס שנערך על ידי הגב' אורנה ברביבאי, אלופת אגף כוח אדם בצה''ל (אכ״א) עם ראשי רשויות, עובדי חינוך ונוער, היתה לי הפתעה מרגשת! האלופה הזמינה את עשרת ראשי רשויות, להם יש את אחוזי הגיוס הגבוהים ביותר: המועצה שלנו, חוף אשקלון, דורגה מקום 5 במועצות האזוריות בישראל בשיעורי הגיוס והשירות הצבאי המשמעותי לגברים! נרגש וגאה בנוער שלנו קיבלתי את התעודה בשם כל תושבי המועצה. ההוקרה לכם ההורים, למסגרות החינוכיות המעלות על נס את הערך העצום שיש בגיוס לצה״ל ובחשיבות השירות המשמעותי ולכם, ילדינו, שהשכלתם לתרום מעצמכם למען הכלל בדרך נאצלת וערכית. כל הכבוד!

מקום 5 במועצות האזוריות בישראל בשיעורי הגיוס והשירות הצבאי המשמעותי לגברים!


 

יצא לעצמאות

טקס פרידה חגיגי נערך לאלוף פיקוד דרום היוצא, טל רוסו. בצניעות ובענווה, הרשו לי לציין כי התכנית האמנותית האטרקטיבית של הערב, הייתה שיר הפרידה שלנו, ראשי הרשויות בעוטף עזה. בגרון ניחר ובהסכמה גורפת שרנו:

"היישובים, לפקודתך טל רוסו
מצדיעים, מתפעלים.
היישובים, באהבה טל רוסו,
מפרגנים ומאחלים!"

את אלוף הפיקוד החדש, שמעון (סמי) תורג'מן, קבלנו בחום ובתפילה להצלחתו בתפקיד.

אלוף פיקוד דרום היוצא, טל רוסו

 

 

70 שנה למרד גטו ורשה

עצרת הזיכרון השנתית לשואה ולגבורה בקיבוץ יד מרדכי ציינה השנה 70 שנה למרד גטו ורשה, בנוכחות שר הביטחון הטרי, ח"כ משה (בוגי) יעלון, אלוף פיקוד דרום, שמעון (סמי) תורג'מן, ח"כים, שגרירי מדינות זרות ואורחים רבים, יחד התרגשנו ודמענו. שר הביטחון שלנו הצהיר מעל במת האירוע: "המאבק לעצמאותנו, למרבה הצער, עדיין לא תם: מקרוב ומרחוק ישנן מדינות וישנם ארגונים אשר עדיין זוממים לפגוע במדינת ישראל, קוראים להשמדתה וחותרים להרוג יהודים רק משום היותם יהודים. הם עושים זאת באמצעות טרור, ירי טילים ורקטות על אוכלוסיה אזרחית, כפי שאתם תושבי הנגב המערבי חווים כאן באופן שלא נסבול אותו. על העולם להכיר בכך ולפעול בנחישות ולא לנסות לטשטש את המציאות, שכן ניסיון העבר מלמד אותנו מה הן התוצאות של הפגנת חולשה." יעלון חתם את דבריו והצהיר כי ישראל תושיט את ידה לשלום אך גם תשיב מלחמה שערה אם תיאלץ לעשות זאת.

המאבק לעצמאותנו עדיין לא תם

השנה, אנו מציינים 70 שנים להקמת קיבוץ יד מרדכי, הנקרא ע"ש מנהיג גטו ורשה, מרדכי אנילביץ'. אין ספק שדרכו של אנילביץ' ממשיכה לפעום גם בחיי התושבים, החברים והקהילה, בגבורה, גאווה וניצחון, חיי עשייה ויצירה.

70 שנות גבורה.

 

בתים של קבע

אט אט אנו עדים לבתים ההולכים ונבנים ביישוב הצעיר ביותר שלנו. באר- גנים, הקולט את תושבי הקרווילות מבני המושבים של גוש קטיף. עד היום עברו להתגורר בבתי קבע 34 משפחות, ו-145 נוספים נמצאים בתהליכי בניה. באר גנים עתיד לאכלס כ- 700 ממשפחות. כמו כן, אנו שמחים בהרחבתו המשמעותית והמבורכת של היישוב ניצן, אשר קולט את קהילת נווה דקלים. עד עתה עברו לבית הקבע בניצן 141 משפחות וכ- 30 נמצאים בתהליך בניה. הישוב ניצן עתיד לאכלס עד 600 משפחות.

באר-גנים. 145 בתי קבע בתהליכי בניה.

שיר מזמור חנוכת הבית לדוד

 

 

כיכר שושנה

כיכר הכניסה לניצן ולבאר גנים נחנכה בשעה טובה. תאורת רחוב הוצבה להאיר את הלילות החשוכים, שלטי תנועה ופרחים ססגוניים מקבלים את פני הבאים.

הכיכר נקראית כך על שמה של אניית המעפילים 'סוזנה- שושנה' וכן 'שבתאי לוז'ינסקי' שנחתה בחוף ניצנים במרץ 1947 ועל סיפונה 830 מעפילים שהגיעו ארצה. זו היתה אחת האוניות הבודדות באותה תקופה שהצליחו לפרוץ את המצור הבריטי על חופי הארץ.

שושנה בחוף ניצנים (ארכיון ציוני מרכזי).

שושנה בחוף ניצנים (ארכיון ציוני מרכזי)

 

 

כמות גשמים שנתית

תחילת החורף השנה אופיין בגשמים מרובים וניכר היה שהשנה יישבר שיא נוסף של כמות משקעים באזורנו.אך לצערנו חדלו הגשמים לרדת מזה חודשיים וכמות הגשמים הרב שנתית נשארה שווה לממוצע הרב שנתי. על מנת לקבל אומדן על כמות הגשמים נציין שבקצה הדרומי של המועצה, באזור קיבוץ גברעם, כמות הגשמים עמדה על 382.2 מ"מ גשם, לעומת החלק הצפוני של המועצה, באזור קיבוץ ניצנים, כמות הגשמים שהצטברה עמדה על 544.9 מ"מ גשם. נמשיך להתפלל לחורף מבורך גם בשנה הבאה.

אגם החורף שהתפתח בחולות ניצנים הישר מהיישוב ניצן.

אגם החורף שהתפתח בחולות ניצנים הישר מהיישוב ניצן

 

פתיחת עונת הרחצה

בשעה טובה נפתחה עונת הרחצה בחופינו! שעות הפעילות של חופי הרחצה ניצנים וזיקים- בימי חול: 9:00-17:00, בשבתות ובחגים 8:00-17:00. לתושבי המועצה כניסה חינם עם הצגת תעודת זהות, לאורחים עלות הכניסה 12ש"ח.

למען בטיחות הרוחצים חשוב לנו לציין כי הכניסה לאורך החוף בכלים ממונעים אסורה בהחלט. כמו כן, נבקש להימנע משימוש בבקבוקי זכוכית, כניסת בעלי חיים לתחום הרחצה אסורה. אנא הישמעו להוראות המצילים. עונת רחצה נעימה ובטוחה לכולנו!

החלה עונת הרחצה.


 

ספר תורה של ילדי המועצה

במוצאי ל"ג בעומר יח' אייר תשע"ג, 28/4/13, בשעה 18:00,הנכם מוזמנים לחגיגת הכנסת ספר תורה של ילדי המועצה לבית הכנסת (הזמני) במושב תלמי יפה. האירוע ייערך במעמד אישי ציבור, ראש מוסדות 'יצחק ירנן', הרב יצחק ברדא שליט"א, רב המועצה, יעקב אביטן ורבני יישובים. בתכנית: סיום הספר, כתיבת אותיות, תהלוכה וחלוקת תעודות. כ-ו-ל-כ-ם מוזמנים עם הילדים.

ספר תורה של ילדי המועצה.


 

65 לישראל

אנו מציינים השנה 65 שנות עצמאות. 65 שנים של בנייה, פיתוח, קידמה, הישגים מרשימים לצד איומים ביטחוניים, סוגיות חברתיות מורכבות ופערים כלכליים. מועצה אזורית חוף אשקלון נמצאת בחזית הדרומית של מדינת ישראל ובגאווה גדולה אנו מוצאים את החוסן הנפשי, הקהילתי, החברתי להמשיך והתפתח, לגדול, לצמוח ולהיות מודל לאיכות חיים. אנו התפארת של מדינת ישראל! ונסיים בברכה למדינתנו:

"אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם, צוּר יִשְׂרָאֵל וְגוֹאֲלוֹ, בָּרֵךְ אֶת מְדִינַת יִשְׂרָאֵל, רֵאשִׁית צְמִיחַת גְּאֻלָּתֵנוּ. הָגֵן עָלֶיהָ בְּאֶבְרַת חַסְדֶּךָ וּפְרֹשׁ עָלֶיהָ סֻכַּת שְׁלוֹמֶךָ וּשְׁלַח אוֹרְךָ וַאֲמִתְּךָ לְרָאשֶׁיהָ, שָׂרֶיהָ וְיוֹעֲצֶיהָ, וְתַקְּנֵם בְּעֵצָה טוֹבָה מִלְּפָנֶיךָ. חַזֵּק אֶת יְדֵי מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ, וְהַנְחִילֵם אֱלֹהֵינוּ יְשׁוּעָה וַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן תְּעַטְּרֵם, וְנָתַתָּ שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וְשִׂמְחַת עוֹלָם לְיוֹשְׁבֶיהָ."


כ-ו-ל-ם מוזמנים לאירוע עצמאות חגיגי ביום ב', 15/4/13, ה' אייר, בשעה 20:00, בשלוחת המתנ"ס בניצן. במסגרת האירוע יתקיים מופע זיקוקי דינור, אטרקציות ומופעים לילדים, משחקים אתגריים עוד. בואו!

 

 

 

חג עצמאות שמח!

לרשותכם-
יאיר פרג'ון,
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון
טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il
המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il