משולחנו של ראש המועצה - מס' 4

חברות וחברים שלום


 
אל הדגל

השבוע ביקרו במועצה נציגים של צה"ל במסגרת פרויקט הכנה לצה"ל. הם מסרו לי שאחוז המתגייסים לצבא, אצלנו במועצה, עומד על 87% ממועמדי הגיוס. שמחתי לקבל את הנתון הגבוה ואני גאה בבני הנוער שלנו. כמובן שלא נסתפק בנתונים ונמשיך להשקיע במרץ בחינוך ילדינו ובהנחלת ערכי אהבת המדינה והארץ.


אחמ"ים במועצה

השבוע נפגשנו עם ח"כ דני יתום, המשמש כיו"ר השדולה בכנסת למען מיגון היישובים של קו העימות הדרומי. ח"כ יתום נפגש עם נציגי יישובי קו העימות שבתחום המועצה וסקר באוזננו את פעילויות השדולה. לאחר הפגישה עם הנציגים, הזמנתי את דני להצטרף אלי להופעה של התזמורת האנדלוסית  שהופיעה בפני ילדי גני הילדים.
אני, שאין לי ידע נרחב בכלי נגינה, לא ידעתי את שמו של כלי הנגינה שנראה ככינור ענק. שאלתי את הילדים אם הם מכירים את הכלי והם ענו לי במקהלה – קונטרבס !
מסקנה – תמיד יש מה ללמוד, גם מילדים.


משרד הת.מ.ת 

ביום שני, עלינו, אליעזר יעקב ואנוכי לירושלים, לפגישה עם שר הת.מ.ת אלי ישי. במהלך הפגישה העלנו בפניו הצעות בדבר דרכים לקידום המסחר והתעשייה באזורנו. השר גילה הבנה לצרכים שלנו וסיכמנו על סיור עבודה משותף שייערך בימים הקרובים בתחום המועצה.  בימים אלה אנו שוקדים על הכנת תיק עבודה ובו רעיון חדשני שלנו בדבר שת"פ עם עיריית אשקלון.


האישה הלוחמת

סיפור הלוחמת מירה בן ארי בקרב ניצנים, הוא אחד המקרים המרתקים בארץ, בו לחמו נשים וגברים יחד, כתף אל כתף. בשעות הקשות של הקרב, הנשים היו חלק מהמערך הלוחם, עד לנפילת היישוב ביוני 48. אני, כאדם, מודע לחשיבות השוויון בין גברים ונשים וכראש מועצה, ארצה לשלב נשים בכל תחומי העשייה. רק לאחרונה שילבנו בדירקטוריון החברה הכלכלית 3 נשים, דבר שלא היה קודם לכן וגם שילבנו נשים בוועדות המועצה.

 

תא"ל מיל. יצחק פונדק 

השבוע ביקר אותנו יצחק פונדק, מפקד בסיס ניצנים בקרבות נגד המצרים ב 48.   פונדק, כיום בן 95, צלול וחד, מבקש לתרום ולהעביר לנערינו את מורשת הקרבות באזור. בעקבות ביקורו של  פונדק, ביקשתי מרכזת הנוער לפנות אליו ולבנות יחד עימו מערכי מורשת קרב מהאזור, אותם נעביר לתלמידי המועצה. כששוחחתי עם האיש האצילי הזה, ממש חשתי לידי את משק כנפי ההיסטוריה של מדינת ישראל.

 

"בפרדס נטייל שם שמש וצל, נשחק עם הרוח ועם זהב התפוח"

השבוע הוזמנתי לחנוכת בית האריזה החדש והמרשים של מ.ח.ע (משקי חבל עזה). בית האריזה הוקם באזור צוחר שבמועצת אשכול והושקעו בו 25 מליון שח', כולם כספי החברה וללא כל סיוע ממשלתי. בדברי הברכה שנשאתי סיפרתי, שתפוזים מזכירים לי את השיר שנהגנו לשיר בגן, בזמן שהגננת היתה לוקחת אותנו לטייל בפרדס שליד המושב. ברוח הדברים ביקשתי מרכזת הגנים לארגן לילדים טיול מודרך בפרדסים. כל ילדי הגנים אכן יצאו וחלקם גילו שתפוזים גדלים על עצים ולא על מדפי המרכולים.


טעינת מצברים

השבוע, במהלך אחת מישיבות העבודה, הבטתי מבעד לחלון המשרד וגיליתי שבחוץ מתחוללת לה סופת חורף. קינאתי במי שחש את הרוח והגשם על בשרו. בסיום הפגישה ולפני הפגישה המתוכננת הבאה, התגנבתי לרכבי ונסעתי לחוף ניצנים. עמדתי על החוף, הבטתי בגלים הגבוהים שריקדו להם מולי, הרוח העזה והגשם הוטחו בפני  ונהניתי מכל רגע. חשתי איך המצברים הפנימיים שלי מתמלאים במנת טבע ראויה. בדרך חזרה, ברכב, סידרתי את השיער הסתור כדי שרחל, המזכירה, לא תיבהל ותחשוש שקרה לי משהו.

 

עזרו לנו לחסוך בנייר  

אנא שילחו לכתובת המייל הרשומה מטה תגובה כלשהי לשם שמירתכם כמכותבים שלי. השאיפה היא להמעיט בנייר ובעתיד הקרוב אשלח את מכתבי השבועי אליכם דרך המייל.

 

שיהיה לכולנו שבוע טוב.