משולחנו של ראש המועצה - מס' 2

חברות וחברים שלום,

 

הממשלה מתחמקת

עד כה מתחמקת ממשלת ישראל מההכרזה על אזור עוטף עזה כ'קו עימות דרומי'. להכרזה כזו יש משמעות חוקית ומימונית רבת משקל. במועצות השכנות לנו מדרום ובחלק מיישובינו הדרומיים המצב הביטחוני לא פשוט ובכוונתי לפעול במשותף עם שכנינו, כדי להפעיל לחץ על גורמי הממשלה, שיתנו לאזורנו את כל המגיע לנו כדין. 

 

צבע אדום

בעיסוקי הקודם כשדיברו על 'צבע אדום' ידעתי שמדברים על כלניות, נופים ומרחבי טבע. השבוע דיברו איתי על הכללת יישובי מועצה נוספים, במרחב ההתרעה של 'צבע אדום'. יחי ההבדל הקטן.

 

והדרת פני זקן

יונתן מדמוני מהודיה, נכנס השבוע לתפקידו כיו"ר העמותה המנהלת את 'מרכז יום לקשיש' שליד המועצה. לוותיקי הקהילה שלנו, מגיע השירות הטוב ביותר שניתן לתת ואני אסייע ככל שאדרש לעמותה. תודה ליו"ר הקודם, נפתלי דוד, על כל שעשה למען הקהילה עד כה.

 

להקדים תרופה לאנטנה

במסגרת דיון במועצה של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, החלטנו שלא להמתין לעובדות שייקבעו לנו בשטח ולקבוע לחברות הסלולאריות היכן אנו מוכנים לאשר הקמת אנטנות בתחום המועצה. האישורים יינתנו לאחר שנבחן את ההיבטים (במימון החברות עצמן).

 

להתנדב זה לא פחות חשוב

בגלל חלוקה גיאוגרפית, שלוש תחנות משטרה מטפלות בנעשה במועצה – תחנת שדרות, אשקלון וקריית מלאכי. השבוע ישבתי עם שלוש מפקדי התחנות ועם מפקד המרחב וקיבלתי מהם סקירה מפורטת על הנעשה. פועל יוצא של הפגישה הוא שהצטרפתי ל'מתמיד' המשטרתי שלנו ובכוונתי לבצע פעילות לפחות אחת לחודש.

 

תקשורת

לתקשורת בארץ יש תפקיד מרכזי בקביעת סדר היום הציבורי ובהשפעה על מקבלי ההחלטות. בתחום המועצה עלינו להיות זהירים מאוד במסרים היוצאים לתקשורת ולתמרן בין הרצון להבליט את המצב הביטחוני השורר בדרום המועצה ובין הרצון שלא להרתיע מתיישבים או משקיעים חדשים, שרוצים להשקיע אצלנו באזור. לצורך זה שכרנו את שירותי חב' 'נאור תקשורת' משדרות, שישמשו כיועצי תקשורת וכדוברי המועצה.

 

עיתון המועצה

במסגרת שקיפות העבודה והפעילות הנעשית במועצה, החלטנו להוציא את עיתון המועצה אחת לחודש. העיתון יצא במתכונת חדשה, עם עמודי חדשות , סיפורי צבע ומדורים נוספים. עורכי העיתון ישמחו להכניס מאמרים וכתבות של תושבים.

 
תעזרו לנו לחסוך

אשמח לחסוך בנייר ולשלוח לכם את האיגרת השבועית לדואר האלקטרוני שלכם. אתם מוזמנים לשלוח את כתובת הדוא"ל לכתובת שלי המופיעה בתחתית הדף.

 

שבת שלום וסוף שבוע שקט,
יאיר פרג'ון
Yair.farjun@gmail.com