בס"ד

א' טבת תשע"ז, 30/12/16

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 82

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!


מה הקשר בין חג החנוכה לחוף אשקלון?

שנת 1943, נר שישי של חנוכה, הוקם קיבוץ ניצנים. יום למחרת, נר שביעי של חנוכה, הוקם מצפה הים, הוא קיבוץ יד מרדכי כיום. מזל טוב לקיבוצים שלנו !! גיל 73 מביא עמו רוח התחדשות, צמיחה וחיוניות....


    

יום הולדת שמח!

 

גן ילדים בבנייה

בימים אלה הולך ונבנה גן הילדים החדש בבית שקמה. 'גן שקמים' הממלכתי נבנה בשנות ה-50' וכעת, ילדי הגן יתחדשו בגן מרווח וחדש שבנייתו עתידה להסתיים לקראת שנת הלימודים הבאה. גם הגן הדתי במושב עבר השנה שיפוץ והרחבה על מנת לאפשר לילדים הרכים ולגננות המסורות מקום נעים, בטוח ורחב ידיים.

מתחדש מאז שנות ה-50'

 

פרויקט פינוי פסולת בניין

בשבועות האחרונים אנו מבצעים פרויקט משמעותי לפינוי פסולת בניין ביישובים ובמרחבי המועצה. לא עוד פסולת בנופים שלנו. ביישובים, בחופי הים, בשביל האור. עד כה נאספו כ-3000 טון פסולת והיד עוד נטויה. הפרויקט בניהולו של חן סעדה, מנהל היחידה הסביבתית בליווי צמוד של האיש שלנו בשטח, רפי ברגיג. מכאן שלוחה תודה על האחריות והמסירות.

 


פינוי 3000 טון פסולת

 

כמות הגשם באזורנו

התברכנו בכמות משקעים נאה לימי החורף. עד כה נמדדו באזורנו כ- 157 מ"מ גשם. נאה ועדיין, רוצים עוד...

 

"איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק"

מדי פעם מגיעות לאזורנו משלחות כאלו ואחרות המבקשות ללמוד על האזור והאתגרים עימם אנו מתמודדים כמועצה המכילה סוגיות לאומיות כגון: יישובי עוטף עזה וקליטת מפוני גוש קטיף. השבוע, היה לי מפגש מרגש במיוחד עם אלמנות חללי צנחנים שהגיעו במסגרת הקרן לטיפול במשפחות החללים. במפגש שנערך בבית הספר שדה שקמים הכרנו לעומק זה את התמודדויותיו של אלו, קצת מורשת קרב ובעיקר ידידות אמיצה.

 

 

משלחת ידידות

 

חג שמח מחברי הצח"י !

ביוזמה מופלאה של ארי ליפשיץ מבית שקמה, יו"ר צוות החירום ביישובו והרמת הכפפה על ידי מרכז החוסן שלנו, יצאו החברים למרכז היום לקשיש במטרה אחת- לשמח את ליבם. ואלו, אכן הצליחו. עם שירים, ריקודים ואיך לא? סופגניות... הביאו את אווירת החג לוותיקים שלנו. יוזמה ברוכה ותודה אישית לכל השותפים.

  

 יוזמה מופלאה- לשמח

בנוסף, ארי ליפשיץ הנמרץ, יו"ר ועד ההורים הבית ספרי של בית הספר 'שקמה', נבחר גם כיו"ר פורום ועד ההורים היישובי של חוף אשקלון במטרה לייצג נאמנה את נושא החינוך בפורום הארצי. תודה לך ארי, על התרומה המשמעותית שלך למען הכלל ואיחולי הצלחה!!

 

פסטיבל של אור

כמה אור היה לנו השבוע- הצגות לילדים, מופעים לנוער ולמבוגרים, תערוכה מרתקת של אמני המועצה, תחרות בישול ע"ש חייל צה"ל, עדי בריגה ז"ל ושותפים רבים שהתחרו ועודדו, מופעים של להקת הזמר הייצוגית שלנו, מופע 'קולות החוף' של להקת הנוער שלנו ולהקת המחול של ילדי חוף אשקלון, גם טורנירים של כדורגל, כדורסל וטניס, טיולים של בני הנוער. לא היה לנו רגע דל וטוב שכך! למי התודה? ראשית, לכם! שהגעתם, השתתפתם והראיתם לנו שההשקעה משתלמת. וכמובן, לכל עובדי מתנ"ס חוף אשקלון והספרייה האזורית. נפגש בפסטיבל האור מס' 3!

 

            


       

   נפגש בפסטיבל האור מס' 3!

 

 חודש טוב ומבורך 

חג שמח ושבת שלום!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת:moked@hof-ashkelon.org.il