בס"ד

ז' טבת תשע"ז, 2/2/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 87  
 


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!
 

ש ביטחון

שר הביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, ביקר השבוע באוגדת עזה במסגרת תרגיל צבאי שנערך באזורנו. השר שמע סקירות ביטחוניות מסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, מפקד פיקוד דרום, אלוף איל זמיר ומפקד אוגדת עזה, תא"ל יהודה פוקס. גם אנו, ראשי המועצות בעוטף עזה, דנו עם השר על דרכים להמשך חיזוק היישובים והביטחון באזור. אנו מייחסים חשיבות גדולה לנוכחות של השר באזור, דבר התורם רבות לחוסן הביטחוני והחברתי של האזרחים. ברכנו על השקט היחסי אך התרענו מפני הסלמה, שכן חמאס ממשיך לפעול ולהתחמש. בנוסף, הצגנו בפני השר את צרכי היישובים בתחומים השונים. השר סקר את פעילות משרד הביטחון למען יישובי העוטף והאזור ובכוונתו לפנות לרה"מ על מנת לכנס ישיבה מיוחדת של השרים הרלוונטיים בתחומי החינוך, אוצר, תיירות, כלכלה ועוד, יחד עמנו, בכדי להביא פתרונות מרוכזים לצרכי היישובים.

 

פרידה מחבר

שמוליק ריפמן, ראש המועצה האזורית רמת הנגב מזה 25 שנה, עד לא מכבר יו"ר המועצות האזוריות, הלך השבוע לעולמו לאחר מאבק עיקש במחלה קשה. הוא היה שם, למען הנגב, בכל צומת ובכל מאבק למען עתיד האזור: חיזוק ההתיישבות, סוגיית התשתיות והכבישים לנגב, ימי מלחמה וחירום, מאבקי החקלאים.  תמיד תמיד היה שם לצדנו, לצדכם. אנו מבכים את לכתו של חבר, איש חזון ועשייה, עתיר מעש וזכויות למען הנגב, למען המועצות האזוריות והמדינה כולה. יהי זכרו ברוך.

 

ריפמן

 

עתיר מעש וזכויות

"ברוך הטוב והמיטיב"
השבוע התחלנו למלא את אוצרות המקווה בבאר גנים במי גשמים.  בור חב״ד כשר על פי כל שיטות חזון איש והרמב״ם. האוצר נפתח למילוי הבורות והנה גשם החל לרדת והאוצר התמלא מעצמו... "והריקותי לכם ברכה עד בלי די" .תודתי שלוחה למשפחת חב"ד, לרב יגאל קירשנזפטאורי חיון וכל בית באר גנים. בקרוב... גם בניצן.

 

 

מקווה באר גנים

 

"והריקותי לכם ברכה עד בלי די" (מלאכי ג', י')

הופכים לכוכבים

 11ילדים מיישובי המועצה נבחרו בתום אודישנים להשתתף בפרויקט 'כוכב נולד' של המועצה,  פרויקט העצמה שנמשך על פני מספר חודשים וכלל לימוד אומנויות הבמה, העמדה, הופעה בפני קהל ועוד. אירוע השיא נערך ביום ראשון בתחרות שירים בנושא 'חברות'. את הפרויקט הפיק וביים עציון בשארי לצד המעבד המוסיקלי סשה פורמן, בליווי כרמלה מיכאלי, מנהלת תחום התרבות ויוסי דהרי, מנהל המתנ"ס. מאיה ווסקובויניק, תלמידת כיתה ז' בביה"ס 'שקמה', זוכת כוכב נולד 7, היא שהנחתה את הערב המיוחד. בתום מופע מקצועי ומלהיב של הילדים המתחרים הוכרזו הזוכים. חביבי השופטים ובעלי הופעה מרשימה זכו:עדי בן דודשקד כהןאורי כהןטוהר שיקליאמילי אוזנהאלון פורטל וליבת חדד. במקום השלישי, מאיה שושן מניר ישראל,  תלמידת כיתה ד' בביה"ס ניצן, במקום השני, אריאל טיומקין מקיבוץ יד מרדכי, תלמידת כיתה  ד' בביה"ס חופים ובמקום הראשון, טוהר מזלטרין ממבקיעים, תלמידת כיתה ו' בביה"ס ניצן ושון טיכונוב, מנתיב העשרה, תלמיד כיתה ו' בבית ספר חופים.  שמנו למטרה להעצים את הילדים ולהשקיע בפרויקט ייחודי זה. יש חשיבות גדולה לתהליך שכלל גיבוש וחברות עמוקה שנרקמה בין הילדים.

 

 

כוכב נולד

 

אירוע השיא של פרויקט העצמה

שמח במרכז היום

תלמידי כיתה ג' 2 מבית הספר 'מורשה' הגיעו השבוע עם מקהלת בית הספר והופיעו בפני החברים בגיל הזהב, במרכז היום במועצה. יחד עם משה מיארה, המנהל את המקהלה מטעם קרן קר"ב, ריגשו והלהיבו בשירים והרבה הרבה מצב רוח טוב. בהמשך, התלמידים חילקו שי עם ברכה מכל הלב לוותיקים וגם לנו, עובדי המועצה... ריגשתם, שימחתם, עשיתם מעשה טוב. תודה לכם מכל הלב.

 

מורשה

 

 

מעשה טוב

 

גנים ירוקים
ברכות לגני הילדים הדר מבת הדר ולגננת יוכיחורש מיד מרדכי ולגננת קרן,  רקפת מהודיה ולגננת טלי, ושיטה מניצן ולגננתזהבית עם קבלת ההסמכה לגן ירוק, בטקס מכובד שנערך השבוע במחוז דרום של משרד החינוך. יישר כוח לגננות  שמחנכות את הילדים שלנו על קיימות, מחזור ושמירה על הסביבה. תודה אישית לאביבה פולד, מנהלת מדור גני הילדים, המלווה את הגנים במסירות והשקעה. 

 

 

גננות ירוקות

 

מוסמכות גן ירוק

 

אדום בדרום
הוא כבר כאן. פסטיבל 'דרום אדום' המושך אליו אלפי מבקרים לאזורנו. במהלך חודש פברואר, אתרי התיירות מציעים לכם שלל פעילויות, אטרקציות, סיורים, הופעות וחוויות מהשפע שיש לנו להציע. מוזמנים להיכנס לאתר המועצה, לפירוט הפעילויות בחוף אשקלון- http://www.hof-ashkelon.org.il/news/31/    או לתכנית הפסטיבל המלאה -
http://www.habsor.co.il/daromadom2017/#

 

 

כלניות

 


צאו ובלו 

שבת שלום!


לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון


טל'- 08-6775500, דוא"ל- yairf@hof-ashkelon.org.ilהמעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת:moked@hof-ashkelon.org.il