בס"ד

כא' טבת תשע"ז, 19/1/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 85   


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

תקציב מאושר!

תקציב המועצה לשנת 2017 אושר השבוע פה אחד על ידי כל חברי מליאת המועצה.

 אז מה אישרנו?

67,942,000 מליון שקלים לטובת החינוך.

17,561,000 מיליון שקלים למחלקה לשירותים חברתיים.

17,493,000 מיליון שקלים לאיכות הסביבה.

3,100,000 מיליון שקלים לפעילויות ספורט ונוער

2,517,000 מיליון שקלים לפעילויות תרבות

סך כל התקציב עומד על כ- 152,374,000 מיליון שקלים לרווחתכם.

 

ישיבת מליאה תקציב

פה אחד

מתקדמים

כפי שעדכנתי, השבוע הופענו בפני ועדת הכנסת לצדק חלוקתי ושוויון חברתי בדיון בנושא הצבת רמזורים מצילי חיים לאורך כביש 4.  יחד עם נציגי התושבים העלנו את הצורך המיידי בהצבת רמזורים בצמתים שהפכו סואנים ומסוכנים. "אני שומעת את זעקת התושבים ואנחנו חייבים לעזור לך", אמרה ח"כ איילת נחמיאס – ורבין, חברת הועדה. "בבת הדר צריך להיות רמזור. אל תחכו להרוגים הבאים." משרד התחבורה עדכן כי צומת בת הדר ייכנס לרשימת מוקדי סיכון, צומת פריאור (באר גנים) יעלה לוועדה בה יוצגו נתוני המועצה בגיבוי המשטרה וצומת זיקים/גברעם אושר לביצוע. כולנו תקווה שכל הצמתים יוסדרו במהרה. תודה ליו"ר הועדה, ח"כ מיקי זוהר, על זימון כל אנשי המקצוע ועל המשך המעקב בנושא, ח"כ רויטל סווייד שהעלתה את הנושא מעל בימת הכנסת, לכל חברי הועדה ולכל התורמים והשותפים למאבק.

 

פרגון בוועדה לצדק חלוקתי

"אני שומעת את זעקת התושבים ואנחנו חייבים לעזור לך"

 

יחידה לנפגעי תקיפה מינית

לאחרונה סיפרתי על תכנית פיילוט להכשרת צוות מוגנות לנפגעי תקיפה מינית. כעת, אני שמח לבשר לכם על שירות חדש וייחודי במועצה- יחידה לטיפול בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. היחידה נועדה לתת מענה טיפולי, פרטני, ליווי ותמיכה נפשית לנשים וגברים שחוו פגיעה וניצול מיני בעבר או בהווה, וניכרת  השפעתה והשלכותיה של הפגיעה על  תחומים שונים בחייהם,  על איכות חייהם והתפקוד היום יומי של הנפגע/נפגעת. השירות מיועד לנשים ולגברים מגיל 18 ומעלה ויינתן בבת-הדר או בניצן, בהתאם לצורך. היחידה פועלת במסגרת האגף לשירותים חברתיים במועצה ובמימון  משרד הרווחה. הטיפול חסוי ומוגן על ידי חובת שמירת סודיות ואינו כרוך בתשלום.

הטיפול יינתן על ידי אורלי לוי-מצא – עו"ס קלינית M.A, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת המתמחה בטראומה מינית. לפרטים נוספים ,לייעוץ ותיאום פגישה, ניתן לפנות לאורלי בימים א-ה, בין השעות 9:00-14:00 בטל:08-6775547 (בת-הדר), 08-6842961 (ניצן) ובנייד-0506-856124.

 

קצת סובלנות

מאות בני נוער מהערבה, לכיש, אשכול, רמת נגב, בקעת הירדן, נבטים, באר טוביה, מטה יהודה וחוף אשקלון דיברו 'סובלנות', במסגרת פעילות תנועת בני מושבים במחוז דרום. זו השנה השנייה שחוף אשקלון מארחים את הסמינר בתיכון 'שקמה' ביד מרדכי. הסמינר נערך במקביל בכל הארץ, על פי חלוקה לשלושה מחוזות.  התוכן נבנה על ידי רכזים ובני גרעין. מדריכים בכיתות י'-יא' עסקו בנושא הגזענות, דימויים, ייצוגים בחברה הישראלית ואף זכו לתחנות היתוליות בנושא הסמינר כגון מפגש עם מגדת עתידות, דיבייט, גלגל ה'גזען' ועוד. בנוסף, נערך מפגש עם דוד מזרחי, יוצא 'לה- פמיליה' שניהל דיון מעמיק עם המדריכים על שנאה ותוצאותיה. הדיונים הובילו לבניית מערכי פעילות וללימוד מעמיק וחווייתי של הנושא.

"המדריכים שלנו חוזרים עם מטען ערכי גדול אותו יעבירו לחניכים בפעולות ערכיות. מכאן תצא הבשורה", אמר אוהד מצוינים, רכז בני המושבים בחוף אשקלון וממארגני הסמינר. יישר כוח! גאה בכם.

 

סמינר סובלנות

מכאן תצא הבשורה

חיים בריא

שבוע אורח חיים בריא נערך השבוע בבית הספר האזורי 'שקמה', פרי יוזמה של הרכזות החברתיות וצוות החינוך הגופני.  תלמידי המגמה לחינוך גופני הפעילו מדי בוקר פעילות 'קפיצה על חבל' לתלמידים ומוריהם, הורים השתלבו במערך הלימודים והעבירו הרצאות בנושאים כמו: פעילות גופנית בגיל ההתבגרות, תזונה נכונה, גיל ההתבגרות ורווחה נפשית, בריאות הפה, התמודדות עם מצבי לחץ ועוד... גם בהפסקות נערכות תחרויות ספורטיביות בין מורים לתלמידים בכדורגל, כדורשת וכדורעף. תלמידי כיתה י' עברו הכשרה של קורס מד"א, שיעורי המחנך ושיעורים במקצועות נוספים הוקדשו לנושא ובמהלך השבוע חוו התלמידים למידה ייחודית בתזונה נכונה, ספורט יפה לבריאות, קיימות וסביבה. היום נערך אירוע השיא, 'מרוץ הבנים'.  המרוץ המסורתי לזכר הבנים שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה. משפחות הנופלים כיבדו בנוכחותם והעניקו את המדליות למנצחים.

מירוץ

אירוע השיא

שורה של הישגים ספורטיביים

הראל שיין מניר ישראל, תלמיד כיתה ח' מביה"ס 'שקמה' בחוף אשקלון, זכה במקום השני בתחרות ארצית למרוצי שדה עם תוצאה של 7 דקות ו- 39 שניות במרוץ לאורך 2.5 ק"מ שנערך השבוע בבית שאן. גם תלמידות כיתות ז'-ח' השתתפו במרוץ לאחר שהעפילו לתחרות במרוץ המקדים. בהמשך, נבחרת מחניים בנות מכיתות ז'- ט' זכו במקום הראשון והעפילו לטורניר המחוזי עם ניצחונות שגרפו מול נבחרות משער הנגב, כפר סילבר וכנות. הישגים ספורטיביים נוספים נרשמו השבוע ב'מרוץ ירוחם הרביעי' שנערך ביום ו' ואליו הגיעו התלמידים  הראל שיין וסהר מלכה בשני המקומות הראשונים. תודה שלוחה למורה לחינוך גופני, לביא כרמי, שסייע וליווה את התלמידים באימוני ריצה, כמו גם לצוות החינוך הגופני של בית הספר המלווים לתחרויות  ומשקיעים ממרצם לטובת הישגי התלמידים.

בחודש האחרון הקים וועד ההורים המרכזי של בית הספר ועדת ספורט בראשות דרור שיין, המסייעת בקידום ופיתוח תחום הספורט. יופי של התחלה....

 

אליפות מירוצי שדה
  

מצטיינים (גם) בספורט

בן בדרך לשוויץ

בן יעקובוב, תלמיד כפר סילבר ותושב משען, עבר את השלב הראשון בתחרות לפסנתרנים צעירים ע"ש ולדימיר קריינב והוזמן לשווייץ להתחרות בשלב השני. יעקובוב, הספיק לגרוף שורה של פרסים בשלל תחרויות כמו 'פסטיבל שמחת הים האדום', תחרות 'פסנתר לתמיד', מקום ראשון בתחרות האינטרנט הבינלאומית music competition'', מקום שני בפסטיבל בינלאומי לפסנתרנים צעירים על שם דבריונאיטה בליטא. כמו כן, הוא ניגן כסולן התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית חיפה, התזמורת הקאמרית אשקלון ועוד... ועוד... גאים בך!!

יעקובוב

בהצלחה!

שבת שלום!

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il