בס"ד

ז' טבת תשע"ז, 5/1/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 86  
 


קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!
 

פוטנציאל תיירותי עצום

נפגשתי השבוע עם נציגי התיירנים במועצה ומחלקת התיירות. יחד, דנו בקידום תחום התיירות בשנה הקרובה. הסכמנו שיש פוטנציאל תיירותי עצום באזורנו ויצאנו לדרך משותפת. נהדק את קשרי הגומלין בין בעלי העסקים ואתרי התיירות לבין המועצה ונסייע להגדיל את מספר המבקרים באתרים השונים.

 

מפגש תיירנים ינואר

מסלול של פריחה

 


לא מתמכרים

בימים אלו מוקם במועצה שירות חדש לתושבים – היחידה להתמכרויות. התמכרות הוא  תהליך התדרדרות בו נוצרת תלות עוצמתית בחומר המשנה מצב רוח או התנהגות, עד לפגיעה בחלק ניכר מהתפקודים המרכזיים בחייו של האדם. מטרת הטיפול הנה הפסקת השימוש ההרסני וחזרה לתפקוד נורמטיבי במעגל החיים. היחידה נותנת מענה לנשים ולגברים מגיל  12. המענה כולל שיחות פרטניות, ליווי, שיקום ותמיכה נפשית וכן סיוע וליווי למשפחות המשתמשים. היחידה פועלת במסגרת אגף רווחה, חברה וקהילה בראשות מעוזיה סגל ובמימון  משרד הרווחה. הטיפול חסוי ומוגן על ידי חובת שמירת סודיות.  הטיפול יינתן על ידי אלעד בן דוד, עו"ס – M.S.W. ניתן לפנות דרך גורמי הטיפול בקהילה, העו"סים או באופן עצמאי לאלעד בטלפון:050-6954148, 08-6775574 או בדוא"לelad@hof-ashkelon.org.il<mailto:elad@hof-ashkelon.org.il> .

 

זיכרון בינלאומי

תלמידי תיכון כפר הנוער "סילבר" נרתמו לטובת קמפיין 'אנחנו זוכרים' של הקונגרס היהודי העולמי והשבוע יצרו בגופם את הכיתוב "WE REMEMBER" בקמפוס בית הספר. כ-300 תלמידים התרכזו בדשא המרכזי ויצרו את הכיתוב כחלק מהקמפיין שנועד להעלות מודעות של בני נוער בעולם לגבי השואה, לקראת יום השואה הבינלאומי שיחול ביום שישי. תמונתם תופץ בקרב כל בתי הספר ברשת World Ort אליו משתייך כפר הנוער. לזכור ולעולם לא לשכוח. הנוער שלנו ממשיך להעביר את המסר  החשוב הזה ועלינו להמשיך ולדאוג שיהדהד בעולם כולו.

 

זוכרים בכפר סילבר

המסר ממשיך להדהדקפה מ'עדן'

"אספרסו בר עדן" הינו בית קפה חברתי נייד שהוקם ומופעל כולו על ידי נערות פנימיית 'עדן' מקיבוץ כרמיה.  פרויקט בית הקפה נולד מתוך אמונה שהעשייה של הנשים והנערות בפנימייה במרחב העסקי והציבורי תצמיח עמה עוד ועוד נשים ונערות עצמאיות וחזקות. הניידות של בית הקפה מאפשרת להן להגיע לאירועים מגוונים ברחבי הארץ ולהפיץ בשורה של תרבות קולינרית חברתית אחרת. מדי יום, ברחבת המועצה, תושבים, אורחים (וגם עובדים J) יכולים ליהנות ממעשה ידיהן. מוזמנים לבקר!

 

קפה עדן

נשים ונערות עצמאיות וחזקות
 

שליח בהצטיינות

לירן לוי מקיבוץ זיקים נבחר לשליח מצטיין לשנת 2016 מטעם הסוכנות היהודית. לירן נבחר מתוך כ-1,110 שליחים לאחר שהגיע לברזיל כשליח הסוכנות היהודית והשומר הצעיר אחרי תשע שנים שלא היה שם שליח של התנועה. הוא הגיע למציאות מורכבת ואודות לחיזוק אידיאולוגי, גאוות יחידה ובניית דור העתיד, הוא פשוט.. הצליח. בעבודה מעמיקה ויסודית, התנועה הפכה לפעילה, תוססת ונוכחת. וזו רק ההתחלה... עם שובו ארצה, יכהן לירן כרכז חינוכי של התנועה והתכניות בארץ. גאים בך!
 

לירן לוי (2)


זו רק ההתחלה...

 

שבת שלום!

חודש טוב ומבורך :-)

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון


טל'- 08-6775500, דוא"ל- yairf@hof-ashkelon.org.ilהמעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת:moked@hof-ashkelon.org.il