בס"ד

כ' שבט תשע"ז, 16/2/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 89

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!   

גשמי ברכה

אילו גשמי ברכה היו לנו השבוע! הממוצע האזורי עומד על כ- 103 מ"מ גשם.  ילדי גן כלנית מבית שקמה שיתפו אותנו במראה הגן שהתכסה כולו לבן... מבורך.

כל הגן לבש לבן

כל הגן לבש לבן

 סדר טו' בשבט אזורי

כ-600 תלמידים מ-12 בתי ספר מבאר שבע, מרחבים, נתיבות, דימונה, מצפה רמון, שדרות, אופקים ויישובים נוספים בדרום התארחו השבוע בבית הספר 'ניצן' במסגרת חגיגות טו' בשבט בשיתוף קרן הקיימת לישראל.  התלמידים סיירו במסלולי טיול שונים לאורך 'שביל האור' והתכנסו לסדר טו' בשבט חגיגי כמיטב המסורת. סביב שולחנות עמוסי כל טוב, ברכו על פירות ארץ ישראל, שרו ורקדו יחדיו.  "המפגש של ילדים מכל מחוז הדרום לחגיגת טו' בשבט משותפת מכשירה את הלבבות", אמרה איזבל שרון, מנהלת בית הספר 'ניצן'. איציק ארביב, מנהל מחלקת מעוף בקק"ל שכיבד אותנו בנוכחותו אמר: " ראיתם את פריחת השקד ונופי הארץ. כעת, עליכם לשמור על הארץ, לתרום ולהשפיע למענה." תודתי שלוחה לכל אנשי קק"ל  על פעילות ציונית וערכית, למנהלת ביה"ס ניצן, איזבל שרון, על אירוח וארגון למופת ולמתנ"ס חוף אשקלון על הפקת האירוע לעילא. מסורת מבורכת.

סדר טו בשבט אזורי

מסורת מבורכת בביה"ס ניצן

מרכז לצעירים

מרכז הצעירים של חוף אשקלון נותן מענה לגילאי 18-40 בשלל תחומים הנוגעים לחיי כל אחד מאתנו. כך למשל, מתקיימות בו זמנית סדנאות לאימהות צעירות, סדנאות לפיתוח קריירה, מלגות לסטודנטים, טורניר כדורגל מועצתי ובעיקר עמלים על הידוק הקשר עם הצעירים ביישובי המועצה. סנונית ראשונה התקיימה השבוע בבאר גנים, עם כ-90 צעירים שהגיעו לציין יחדיו את טו' בשבט. הופעה של להקת הבית, אווירה ובירה חופשית בשיתוף פעולה עם רכזת הקהילה ביישוב, ציפי בן סעדון וצעירי היישוב, הוליד ערב חברתי נעים ומגבש. אנו מעוניינים להרחיב ולהגיע גם ליישוב שלכם. וועדים, קדימה, הרימו את הכפפה. מוזמנים לפנות לג'ולי בבאי, מנהלת המרכז- 054-5236610.

טו בשבט צעירים באר גנים

הידוק הקשר עם הצעירים. אווירה ובירה חופשית.

מאתגרים

יש במועצה שירות פרא- רפואי לילדים? אני נשאל. ובכן, כן. יש לנו את 'מרכז אתגרים' באגף החינוך המעניק מענה ייחודי לילדים מאתגרים בתחומים רגשיים, שיפור התנהגות, תפקודי למידה ועוד. ילדי גנים ותלמידי בתי הספר שאותרו על ידי הצוות החינוכי והמקצועי מופנים למרכז המנוהל על ידי עו"ס תמי חנוך ובניהול אדמיניסטרטיבי של שרון חביב- נגר. איך עושים את זה נכון וטוב? על ידי הדרכה הורית, טיפול באומנות, טיפול באמצעות בע"ח, יוגה תרפיה, ועוד...ועוד... המענה ניתן רק לתושבי חוף אשקלון ואנו גם מסייעים בסבסוד המפגשים. במרכז שלל  משחקים ואביזרים המתאימים לכל סוגי הטיפולים, חדרי טיפול וגם חדר מיוחד, “Snooze land” (עולם הנמנום) בשפה המקצועית. חדר לבן, עם מזרונים ואביזרים רכים ובו גירויים צבעוניים כשיטה לטיפול בחרדות. המרכז נועד להעשרת המענים הטיפוליים של בתי הספר וההפניות נעשות ע"י צוותי בתי הספר בהתאם.

החדר הלבן

החדר הלבן כשיטת טיפול

 

פורום היסעים

אנו ממשיכים במיזמים לשיפור מערך ההסעות במועצה. רונית ואקנין, מנהלת תכנית 'מועצה ללא אלימות', מגבשת בימים אלו פורום אסטרטגי ארוך טווח בנושא הסעות התלמידים בשיתוף נציגי המטה הארצי של 'עיר ללא אלימות', מחלקת התחבורה, מחלקת הביטחון, וועדי בתי הספר, נציגי יישובים ומנהלי בתי ספר. מטרת הפורום לקיים חשיבה משותפת וגיבוש אסטרטגיות פעולה בתחום ההיסעים למסגרות החינוך ברחבי המועצה. המפגשים יעסקו ביצירת תחושת מוגנות לביטחון הילדים ויצירת אקלים מיטבי במהלך הנסיעה, באמצעות שיתוף של כל הגורמים הרלוונטיים. בהצלחה!

ילדי חוף אשקלון בדרך ארץ

חשיבה משותפת וגיבוש אסטרטגיות פעולה

 

שבת שלום!

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il