בס"ד

כז' שבט תשע"ז, 23/2/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 90

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!  

ממצים את הזכויות

בשעה טובה! השבוע נפתח מרכז למיצוי זכויות המופעל על ידי המועצה. מטרת המרכז לאפשר בירור ומימוש זכאויות במגוון תחומים כגון: ביטוח לאומי, נכות, זקנה, אזרחים ותיקים, חובות והוצאה לפועל, זכויות רפואיות ועוד עבורכם, תושבי המועצה, תחת קורת גג אחת.  המרכז מופעל על ידי מתנדבים, תושבי המועצה, שעברו הכשרה מקצועית ושותפים לו האגף לשירותים חברתיים, מחלקות המועצה האזורית חוף אשקלון, משרד הרווחה, היחידה להתנדבות, עו"ס חבצלת אריאל, עמותת "ידיד", משרדי הממשלה השונים ותושבים. זה המקום להודות למתנדבים היקרים, לשותפים, לשלהבת כהן, עובדת סוציאלית קהילתית ומייסדת המרכז, נעמה כהן- מנהלת המחלקה הקהילתית וכמובן, למעוזיה סגל, מנהל אגף רווחה, חברה וקהילה על הגשמת החזון. זו פריצת דרך בהנגשת שירות שכזה לתושבים ואני מזמין אתכם להגיע ולמצות את כלל הזכויות. השירות ניתן ללא עלות ואין צורך בתיאום מראש.  ימים ושעות קבלת קהל: ימים א', ב', ד' בין השעות 09:00-12:00, ביום ג' בין השעות 15:00-18:00. 

 

מרכז מיצוי זכויות חוף אשקלון

פריצת דרך

דיון מעקב: צומת בת הדר

ושוב, השבוע, תאונה בצומת בת הדר עם שני פצועים. עם קבלת תמונות מהמקום, שלחתי מיד למנכ"לית משרד התחבורה ומיד פעלנו יחד עם דוד סעדון, נציג בת הדר במליאה, לטובת קיום דיון מעקב בכנסת על מנת שלא להשהות את המענה לצומת המסוכן. תודה לשותפים במטה המאבק.

 

לילה לבן לנוער חוף אשקלון

כ-400 בני נוער מיישובי המועצה יצאו לפני כשבוע לאתר החרמון במסגרת פעילות מחלקת הנוער במתנ"ס. בכפר תבור, עצרו למסיבת אוזניות והקרנת סרט ומשם... הגיעו עם אור ראשון לאתר המושלג. הטיול לחרמון הינו טיול מסורתי אצלנו במועצה, אולם הפעם קדם לכך סקר בקרב בני הנוער על מנת להיענות לרצונות ולצרכים שלהם. מועצת הנוער וועדות הנוער של חוף אשקלון הם שבחרו את התכנית והיו שותפים לארגון. תודה למדריכי הנוער, לגרעינרים, לכל צוות תחום הנוער ושותפינו במתנ"ס.

 

מסיבת אוזניות נוער חופאש

בדרך לחרמון עוצרים למסיבת אוזניות

 

ליאו בק בשקמה

רגע לפני שהמשיכו לטיול שנתי בערבה, תלמידי שכבת יב' מביה״ס ליאו בק בחיפה עצרו בביה"ס 'שקמה' במטרה להכיר מקרוב את התלמידים והאזור. את המפגש יזמה תלמידת לאו בק מבעוד מועד ו- 100 תלמידים משני בתי הספר התכנסו ל-'ספידייט'. הכרות קצרה על פי זמנים.  בהמשך נערך שיח קבוצתי, להיכרות מעמיקה עם החיים באזורינו. נערכו דיונים מעניינים במיוחד, חלקם אף גילו שיהיו יחד בשנת שירות... תלמידינו הכירו את בית הספר לאו בק שהינו רפורמי ובו לומדים יהודים, נוצרים, ארמנים, דרוזים ומוסלמים.  לאחר סיור קצר בבית הספר, הכינו יחדיו משלוחי מנות, העניקו שי הדדי וכמובן, הזמינו לביקור גומלין. עם היכרות וסקרנות כנה ובונה, היה ערך רב למפגש עם ביה"ס שונה מאד באופיו מביה״ס שלנו, גדול בכמותו ומורכב במגוון שלו. עם זאת,  החבר'ה די דומים ביומיום שלהם, באהבות, במגמות, במחשבות המעסיקות אותם. שוב ושוב הזכירו את האווירה הנעימה והרגועה בבית הספר וחלקם הביעו רצון אמיתי להישאר...

 

לאו בק

סקרנות כנה ובונה

 

שימור אתרים

רוני לפר- הולנברג ממושב  ניר ישראל , סיימה השבוע את עבודת המאסטר שלה בנושא: שימור מתחמי תעשייה היסטוריים, בדגש על מחנה חלץ כמקור לפיתוח תיירותי. העבודה נעשתה במסגרת המחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר אילן ומעמיקה באתר הראשון (כמעט היחיד בארץ) בו התגלה נפט בשנת 1955 וממשיך להיות מקור נפט גם בימינו.  במאמר של רוני שפורסם בעיתון 'אתרים' של המועצה לשימור אתרים, סקרה את תולדות האתר ופוטנציאל הפיתוח במקום. לרוני גאווה!! מוזמנים לעיין- http://www.shimur.org//viewArticle.aspx?articleID=663   


עדר עולפה שה וגדי

שנה- שנה, באמצע חודש פברואר, מאפשר משרד החקלאות לבעלי עדרים מוסדרים לצאת לאחו ולרעות את הצאן בשטחי בור, ואדיות ואף בשמורות טבע. אין ספק כי תרומתו של עדר כבשים ועזים הרועים במרחב הינה בעלת ערך מוסף עצום: העדר מלחך את עשב השדה ובכך הוא מקטין את כמות הקמל, שהוא מקור שריפה משמעותי. גידול כבשים ועזים מיועד בעיקר לבשר ועיקר מזונם הוא מרעה ולא מבוסס על גרעינים מיובאים. בכך המשק בארץ מרוויח פעמים:  א. אין יבוא גרעיני.  ב. אין יבוא של בשר. כמו כן, תושבי המדינה אוכלים בשר שמקורו מרעיה כך שהבשר טוב ביותר . האפשרות שיש לבעלי העדרים לצאת למרעה, מאפשרת למשפחות רבות להתפרנס בכבוד. רעיית עדרים בטבע הינה מקצוע הולך ונעלם. ככל שהמדינה תאפשר רעייה, תרבות זו תמשיך לשמור על חיוניותה. אז בראותכם עדר כבשים או עיזים  במרחב, העריכו את תרומתו לחברה ולמשק.

 

עדרים

ערך מוסף עצום

 

שבת שלום!

משנכנס אדר מרבין בשמחה... חודש טוב smiley!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת:

moked@hof-ashkelon.org.il