בס"ד

ד' אדר תשע"ז, 2/3/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 91    

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

נאבקים

מטה המאבק לטיפול בצמתים מסוכנים מטעם המועצה, זימן דיון מעקב לטיפול בצומת בת הדר בוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשות ח"כ מיקי זוהר, במטרה לקדם רמזור מציל חיים. בדיון שנערך השבוע התריעו חברי המטה כי משרד התחבורה מתעלם מהנתונים הקשים שהוצגו אודות תאונות הדרכים במקום. ח"כ זוהר נזף במשרד התחבורה ועדכן כי בכוונתו להעלות את הנושא במליאת הממשלה על מנת למנוע את התאונה הבאה.

וגם...  מצוקת תושבי ניצן ובאר גנים לא נעלמת מעיניי. עומסי התנועה ההולכים וגוברים ביציאה מהיישוב והסכנת הבטיחותיות במקום, משוועים לפתרון מיידי והולם עד לבניית המחלף המתוכנן במקום. גם כאן, שוגרה דרישה לטפל בנושא על מנת לענות להיענות למצוקת התושבים.

 

מכולות בשום מקום
"משאית בעלת זרוע אימתנית הניפה את המכולות והניחה אותם בשום מקום", כך נתקבלה ההודעה במוקד המועצה. בירור קצר העלה, "בשום מקום" הוא חלקת ההרחבה של קיבוץ גברעם. לאחר שנים של עבודה מאומצת, לה שותפים  רבים וטובים מהנהגת גברעם, יצאה החברה הכלכלית של המועצה בראשות גיורא נחשון, לעבודות הפיתוח של 48 מגרשים .עבודת אלו עשויות להמשך כשנה ומיד לאחר מכן, בית החלומות בפינת הקסם הזו, גברעם, בר מימוש .

 

מתחילים בפיתוח בית החלומות בפינת הקסם

מתחילים בפיתוח בית החלומות בפינת הקסם

 

כדורסל למען הקהילה

קבוצת הפועל חולון גברים, מקום שני בליגת העל בכדורסל, התארחה  השבוע בבית הספר 'שקמה' במסגרת פעילות הפיס בקהילה, במעמד מנכ"ל מפעל הפיס עוזי דיין. מטרת מפגש זה הינה חשיפת תחום הכדורסל לתלמידים, עידוד פעילות ספורטיבית ויצירת חוויה חיובית משותפת ואכן היתה כזו. התלמידים נהנו ממשחק ראווה בין הקבוצה האורחת לנבחרת תלמידי 'שקמה', התקיימה תחרות קליעות מקו עונשין בה הצטיין איתי בן דוד, תלמיד כיתה ז' ואף נערכה תחרות משותפת של קליעת שלשות. הפעם היה זה התלמיד  אוהד זר, המשחק בקבוצת הנערים הפועל חוף אשקלון, שזכה בתואר המצטיין. תודה למנהלת ביה"ס, אופירה גל, לצוות המורים לחינוך גופני ולצוות המתנ"ס, סמדר בלדיגה ויוסי דהרי על החוויה.

 

חוויה חיובית המעודדת פעילות ספורטיבית

חוויה חיובית המעודדת פעילות ספורטיבית

 

אזרחות למופת

כפר הנוער "סילבר" אירח היום פאנל של חברי כנסת במסגרת אירוע שיא המסכם את שבוע אזרחות בבית הספר, אשר הוקדש לדיונים בנושא מלחמת ששת הימים והשפעותיה על מדינת ישראל. בפאנל נכחו 4 חברי כנסת מכל צדי המפה הפוליטית: ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), ח"כ מיכל רוזין (מרצ), ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) ומנכ"ל מועצת יש"ע, שילה אדלר. חברי כנסת הציגו עמדותיהם ביחס לעתיד המדינה בסוגיה הישראלית- פלסטינית בפני תלמידי בית הספר והשיבו לשאלות התלמידים. מנכ"ל הכפר, ח"כ לשעבר, שמעון סולומון: " המטרה של כולנו משותפת, אך ישנו ויכוח עמוק על הדרך להגשמת המטרות. אני מאד גאה על השיח הדמוקרטי והמכבד שהתקיים, תוצאה של תהליך הכנה בתוך בית הספר, מעורבות התלמידים והעשייה החינוכית של בית הספר כולו במסגרת שבוע האזרחות".

 

מעורבות ועשייה חינוכית

מעורבות ועשייה חינוכית

 

יום סבבא

בית הספר  הקהילתי בבאר גנים ציין השבוע את יום המשפחה בחיזוק מסורת שהחלה לפני כשנה- יום בילוי מיוחד לתלמידים עם סבא וסבתא. הסבים והסבתות של התלמידים הוזמנו לבוקר מלא אהבה. הם התקבלו בפרחים ושירים, למדו במשותף מקורות יהודיים וקינחו בהכנת יצירה משותפת. לכל הסבים והסבתות שהגיעו אלינו מרחבי הארץ לפעילות המשותפת- יישר כוח על ההשקעה והמשפחתיות שגיליתם. לצוות בית הספר- תודה על החשיבה וההשקעה.

 

סבא וסבתא בבית הספר

סבא וסבתא בבית הספר

יער מאכל בניצן

השבוע החלו נטיעות של יער מניב פירות בשטח הדרומי של היישוב ניצן, סנונית ראשונה לסדרת מפגשי גיבוש ופעילות קהילתית ובסופה נטיעות עצי פרי לכל אורך הגדר ההיקפית של היישוב. לא חומת בטון היקפית, אלא עצי פרי למאכל לטובת העוברים והשבים. תודה לכל עובדי האגף לאיכות הסביבה על היוזמה וליווי הפרויקט.

 

קהילה מניבה

 

לאישה

כ-300 נשים מכל רחבי המועצה התכנסו לערב נשים שמח במיוחד. מאחר והאירוע היה לנשים בלבד, גילו לי שהערב נפתח בריקוד פלמנקו סוער של הרקדנית מיכל בן צבי, בעלת הכישרון ומשלנו, תושבת נתיב העשרה. בהמשך, השחקנית והבדרנית מיקי קם סחפה והצחיקה את כו-ו-ו-ל-ן בהומור משובח.  תודתי שלוחה למשרד התרבות המאפשר לנו לקיים ערבי בידור שכאלה עבורכם ללא תשלום, לכרמלה מיכאלי מנהלת מדור התרבות ולכל צוות המתנ"ס על ההשקעה. בהחלט נשאר טעם של עוד...

 

שמייח!

שמייח!

 

שבת שלום!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il