בס"ד

יא' אדר תשע"ז, 9/3/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 92   

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

אתר הנצחה 'חי' באמפי גברעם
 

השבוע, הגיעו משפחות רבות ,ממשפחת חללי 'צוק-איתן', לאמפי הוותיק בקיבוץ גברעם, במטרה לראות מקרוב את האתר בו עתיד להבנות אתר הנצחה לחללי 'צוק איתן'.  הקרן הקיימת לישראל, ארגון יד לבנים, ועד המשפחות השכולות והמועצה האזורית חוף אשקלון, נרתמנו כולנו בכדי לקבוע מקום זה כאתר הנצחה לחללי המערכה, שנפלו על הגנת העם והארץ כאן, בחזית הדרום .מבנה זה הנטוש ורב-הכוח, תיאטרון גברעם, ניצב לו במרחב שדות, חורש יער, בין שיחי הקידה הריחנית ואודם הכלנית ויבוסס על מודל אשר בסיס הווייתו הינה הדינמיות. בכוונתנו לשקם את התיאטרון כך שיחדש את ימיו בפעילות תרבותית ענפה, מרכז לטיולי אופניים, 'שביל האור מחוף אל חוף' המחבר מקומות ואנשים, יחלוף במקום ופעילויות נוספות מתוכננות במקום. דומני שאותר המקום בעל סגולות ואיכויות של הנצחה שיש בהם מידה רבה של חיות מתמשכת.

אמפי_הנצחה

הנצחה שיש בה חיות מתמשכת

 

חוף ים חופשי לכל

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, קיבל השבוע מכתב בקשה ממני. מה הבקשה?  להבין כיצד ניתן לתפעל חוף חופשי חינם לכלל תושבי המדינה, ללא השתתפות בהוצאות פיתוח, אחזקה ושירות? אגב, ממש כמו כביש 1 או נכסים לאומיים אחרים המקבלים תקצוב ממשלתי. ללא התקצוב הנדרש, לצערי, לא תהיה למועצה אפשרות לפתוח את חופי הים שלנו, ניצנים בעונת הרחצה הקרובה.

מעשים טובים בחוף אשקלון

זו השנה השנייה שבני נוער מראשון לציון מגיעים ליישוב ניצן ב'יום המעשים הטובים' ומקיימים פעילות קהילתית למען וותיקי הקהילה. בבית ספר שדה שיקמים ניהלו החבר'ה שיח פורה בהשראת נכסי הטבע באזור ובהמשך הגיעו ל'מרכז היום לקשיש' וקיימו פעילות חברתית ואמנותית עם הוותיקים. תודתי למנהלת בית יד לבנים בראשון לציון, שרה אשר ולמנהלת שלוחת מתנ"ס ניצן, מרים בובליל, על החיבור והמפגש מקרב הלבבות. פעילות בין דורית משותפת הינה נכס לנו כחברה וכקהילה. נמשיך לקיים מפגשים ערכיים מעין אלו גם בעתיד.

יום המעשים הטובים חוף אשקלון

פעילות בין דורית משותפת. נכס לנו כחברה וכקהילה

שקיפות ושיח מקצועי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועצה זוכה לשבחים לא מעטים. אני גאה לשתף אתכם שגם האדריכלים, המתכננים והתושבים, מקבלי השירות מהוועדה, מוצאים לנכון לשבח את מוסר השירות הגבוה שמופנה כלפי תושבי המועצה ע"י מנהלת הועדה, כרמית אליהו וצוותה. השבוע אף נערך מפגש במושב ניר ישראל המעניק מידע מקיף על זכויות הבנייה בנחלות , השינויים בחוק וההנחיות המרחביות הרלוונטיות. מנהלת הועדה נענתה בשמחה לבקשת המושב והגיעה למפגש הבלתי אמצעי במטרה להסביר, להדריך ולענות על שאלות. "ועדת הרישוי בחוף אשקלון בולטת מהאחרות מאחר וזו מנהיגה מדיניות של שקיפות ומאפשרת שיח מקצועי, הכוונה והסברים מפורטים בכל הנוגע לזכויות הבנייה של התושבים." ציינה אדריכלית שביקשה לשבח. אכן, אין זה שירות מובן מאליו ואנו שמחים להעניק לכם אותו.

כרמית אליהו

להסביר, להדריך ולענות על שאלות

בהצל(ח)ה!

רב טפסר (תא"ל במיל'.)  דדי שמחי, נכנס השבוע לתפקידו כנציב כבאות והצלה. שמחי, בן מושב הודיה, נשוי ואב לשלושה ילדים, בעל עבר צבאי עשיר. בין היתר שימש שמחי כמפקד בה"ד 16, בית הספר הלאומי לחילוץ, להצלה ולהתגוננות אזרחית. ב-2010 מונה לנספח צה"ל בסין, וב-2013 קודם לדרגת תת-אלוף ומונה לראש מטה פיקוד העורף, תפקיד אותו ביצע עד חודש אוגוסט 2016 .במהלך טקס המינוי אמר השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן: "לרשות הכבאות תפקיד חשוב במענה לאיומים על מדינת ישראלשינויים כבדי משקל התרחשו ומתרחשים בעת הזו ומחייבים קשב לאומי לתחום ביטחון הפנים. חשוב לחפש את הפערים, ולהמשיך להשתפר, להתחזק ולהתעצם. אני סומך על נציב הכבאות הנכנס דדי שמחי, שיוביל את הרשות אל מול האתגרים העתידיים הניצבים בפני המערך. גאווה. איחולי הצלחה!

דדי שמחי

רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה

פורים

פורים כבר שמח! תודה לצוות הנהדר של מתנ"ס חוף אשקלון על אירוע מושקע ועשיר לילדי המועצה עם מופע פופולרי, תחנות פעילות ושילוב בני נוער לצד הקטנטנים, באווירה טובה וחשיבה על כל פרט. תודה לעובדי המועצה האזורית חוף אשקלון שארגנו והכינו משלוחי מנות לחולים בבית החולים עין כרם. יישר כוח גדול ו... רק שמחות!

 

שטותריקים

אירוע מושקע

חג פורים שמח laugh

 

שבת שלום!

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il