בס"ד

כה' אדר תשע"ז, 23/3/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 94    

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

מבט על: תכנון לאורך שנים

יצאנו לדרך! גיבוש תוכנית כוללנית לכל המועצה. התכנית אמנם אחת, אך מורכבת מעשרות שכבות של תוכניות מגוונות המשקפות את כל צרכי המועצה ב-25 השנים הבאות. תוכנית זו נותנת אופק על: כל מוסדות החינוך, כל מערכות הכבישים, שבילי אופניים, אזורי תעסוקה, הרחבת היישובים, מערכת הביוב, שימור אתרים, תפעול חופי הים ועוד מגוון נרחב של נושאים שעתידים להשתלב בתוכנית. כך למשל במסגרת זו ביצענו את תכנית פל"ח, פעילות לא חקלאית במשק המשפחתי, על מנת לאפשר יצירת מקורות פרנסה נוספים במשק. לפרויקט חשוב זה צרכנו את שירותיו של האדריכל אילן אייזן, לכל תחום מונה יועץ מקצועי והכל בליווי צוות היגוי המורכב ממטה המועצה. איך התושבים  מעורבים? צוות התכנון יגיע לכל יישוב וייפגש עם המנהיגות המקומית והתושבים. תודתי שלוחה לגב' כרמית אליהו, מנהלת הועדה המקומית לתכנון  ובניה,  המובילה את התוכנית מול כל הגורמים.

חוף אשקלון _ אורתופוטועותק

שכבות של תכניות באופק. צילום: אורפותק.

אכיפה

השוטר הקהילתי שלנו, שלומי מגוז בשיתוף מנהלת פרויקט 'מועצה ללא אלימות', רונית ואקנין, זימנו השבוע וועדת אכיפה בהשתתפות מטה המועצה, מנהלי מחלקות, עובדי המתנ"ס, החינוך, הרווחה והתחבורה. מטרת המפגש: קידום בטחון תושבי המועצה על ידי מיפוי והיערכות נכונה באזורים המועדים לפורענות פלילית. סגן מפקד משטרת שדרות, רב פקד עדי בוחבוט, שיתף אותנו באתגרים העומדים בפני המשטרה ובאמצעי האכיפה העומדים לרשותם. הצפת האתגרים, לצד העבודה המערכתית לטובת אכיפה מונעת אלימות, מיטיבה עם כולנו.

 

תימני, טוניסאי, מרוקאי ואשכנזי...

השבוע קיבלנו הרשאה להשלמת ארבעה בתי כנסת בניצן: תימני, טוניסאי, מרוקאי ואשכנזי. הרשאה זו התקבלה לאחר חודשים רבים בהם פעלנו בעבודה משותפת מול משרד השיכון.  בתהליך ארוך ומורכב שכלל גמר חשבון עם הקבלן, מעבר על סעיפי הביצוע וסיורים בשטח עם בכירי משרד השיכון והאוצר. אולם, לאחר העמל הרב וההשקעה בבניית המתחם, בזאת יושלמו מבני הציבור בניצן. עם חתימת החוזה מול משרד השיכון, יושלמו המבנים על פי התכניות והמפרטים שתוכננו. הפיקוח העליון יהיה של המועצה האזורית חוף אשקלון על מנת לוודא שהמבנים שיימסרו יהיו ראויים על פי אמות מידה קפדניות של החברה הכלכלית חוף אשקלון.

בתי כנסת

מתחם בתי הכנסת. בזאת יושלמו מבני הציבור בניצן.

מה נשתנה הפסח הזה? כביש משודרג!

ברחוב הגפן במושב ניר ישראל  מגרדים עמוק את הכביש הישן, מהדקים בלחץ של 60 טון ושוב מרפדים באספלט. בפסח, תושבי ניר ישראל ינועו על כביש חדש.

רחוב הגפן

מגרדים, מהדקים ומרפדים

 

מחזקים קשר עם שרוך לבן

משלחת של קן 'שיקמה' מטעם תנועת 'השומר הצעיר' יצאה לפני כשבוע לקן התאום שלה, קן 'תל עמל' בוינה. למשלחת יצאו שמונה בני ובנות נוער בכיתות י'-י"א, על מנת להיחשף לקהילה היהודית בוינה ולהכיר את בני גילם בתנועה. במהלך המשלחת, החבר'ה שלנו ערכו שיחות עם אנשי מפתח בקהילה, ביקרו באתרים חשובים בוינה בכלל וליהודים בפרט ואף התארחו וערכו פעילויות משותפות עם בני גילם מהקן. מפגשים חשובים ומרגשים. 

משלחת נוער

מפגשי חיזוק עם נוער של 'השומר הצעיר' גם בחו"ל

מסורת של 22 שנה

הצעדה הקהילתית של המועצה האזורית חוף אשקלון הינה מסורת הקיימת מזה 22 שנים. השנה, נקודת הזינוק נפתחה בגבעה 138.5 (חוליקאת) ולאורך 4.5 ק"מ, צעדו כ-3000 משתתפים, עד לנקודת הסיום בחוות מרים. לאורך המסלול התקיימו דוכני מידע ופעילות שנערכו על ידי קק"ל, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, איגוד ערים לאיכות הסביבה- נפת אשקלון, אגף איכות הסביבה של חוף אשקלון ומתנ"ס המועצה. הצועדים למדו על הובלת המים לנגב, אספקת מזון ליישובים לאורך ההיסטוריה, הגיאוגרפיה של האזור, על החי והצומח במרחב ובניית רוג'ומים. בסיום הצעדה נהנו  מפעילויות יצירה וספורט בשטח ולמדו על ערכי איכות הסביבה. הצעדה מהווה חיבור בין קהילות, יישובים, תלמידים ותושבים בפעילות חווייתית ולימודית בשטח. תודה לכל עובדי המועצה והמתנ"ס  על הצלחת האירוע. שיתוף הפעולה ההדוק בין מחלקות ומוסדות המועצה, בתי הספר והיישובים, היווה את הבסיס להצלחתה. אשרינו שאנו זוכים לקיים מסורת מופלאה זו.

צעדה 1

הצעדה הקהילתית בשביל האור. מחברת אנשים ונופים.

לוף ארץ ישראלי

לפני שבוע בקושי היה אפשר לראות אותו ועתה,  עדר הכבשים אכל את כל העשבייה סביב, אך הלוף שצמח רעיל. עיניכם הרואות- תבונת  הכבשים... שבת של פריחה גם לכם!

לוף

תבונת הכבשים

 

שבת שלום!

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il