בס"ד

ג' ניסן תשע"ז, 30/3/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 95    

 

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

ד"ר אברהם בר מנחם ז"ל

מייסד וראש המועצה הראשון של המועצה האזורית חוף אשקלון, ד"ר אברהם בר מנחם, הלך לעולמו בשיבה טובה, חודש לפני הגיעו לגיל 105. בר מנחם היה ראש המועצה בין השנים 1950- 1956.  אנו חייבים תודה מיוחדת לאיש שיצק את עמודי הייסוד למערכת האדמיניסטרטיבית של המועצה,  פיתוח היישובים, אתרים במרחב המועצה, גיבוש קהילות ואפילו סמל המועצה, פרח חבצלת החוף, המלווה אותנו עד היום וממשיך להיות עבורנו מקור לגאווה.  בר מנחם היה חבר קיבוץ גברעם עד שנת 1966, אז עזב את הקיבוץ ועבר להתגורר בנתניה, שם כיהן כראש עיריית נתניה במשך 6 שנים. עד יומו האחרון היה פעיל, צלול מחשבה, תורם לסביבתו ואיש מעש.  יהי זכרו ברוך.

בר מנחם

מייסד המועצה, 1950-1956
 

חזון הולך ונרקם

שר הכלכלה, ח"כ אלי כהן, קיים אצלנו פגישת עבודה. בתום סיור שטח, שיתפנו את השר בתכניות הצמיחה העתידיות של המועצה באמצעות מרכזי המסחר ההולכים ומתפתחים אצלנו. השר גילה עניין ושביעות רצון מהחזון ההולך ונרקם מול עינינו- מקורות הכנסה, תעסוקה ופנאי לרווחת תושבי חוף אשקלון.

שר הכלכלה

שר הכלכלה, ח"כ אלי כהן. שביעות רצון

תרגיל, תרגיל

השבוע קיימנו תרגיל מעשי במתווה מלחמה בהשתתפות פיקוד העורף, נציגי אוגדת עזה והחטיבה הצפונית, צוותי החירום ביישובים, נציגי משרדי הממשלה, רח"ל (רשות החירום הלאומית), יקל"ר (יחידת קישור לרשות), משטרת ישראל, מפקד הנפה וכלל מכלולי החירום במועצה. לא, אין קשר לידיעות על רקטות משופרות, אלא זהו תרגיל שנתי שתוכנן מראש ונערכנו אליו מבעוד מועד. תרגלנו את הליכי העבודה בחירום ואת שיתופי הפעולה בין כלל הגורמים והגופים הפועלים במרכז ההפעלה של המועצה. בשונה מתרגילים בעבר, הפעם שלבנו גם תרחיש של פינוי יישוב במידת הצורך. כן, אנו בהחלט נערכים לתרחישי חירום שונים על רקע האיומים הקיימים מרצועת עזה. תודתי שלוחה לקב"ט המועצה- גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות החינוך- יגאל מצרפי, מזכירות המחלקה- שרהל'ה סייג ושירן ארבל, על ארגון מוצלח של היערכות נכונה לכל אורך השנה ומסירות גדולה בביצוע תפקידם. אגב, התרגיל הוכתר כהצלחה smiley.

תרגיל

שיתופי פעולה בין כלל הגורמים

נשים מלוכדות

כ- 80 נשים מתנועת ה'ליכוד' הגיעו אלינו השבוע מכל רחבי הארץ, לראות מקרוב את הפריחה ביישובי העוטף. אביבה פולד וסמדי שמילוביץ', ראשות צח"י של היישוב, מנהיגות אמת שעושות עבודת קודש בשיתוף ההנהגה המקומית בהענקת חוסן לקהילה, שמירה על הביטחון ועל איכות החיים בנתיב העשרה, קבלו את האורחות בחום, כתמיד, והאירו להן מעט מחיי היישוב. עשרות הנשים למדו מתושבי נתיב העשרה על אהבה לאדמת מדינת ישראל, חשיבות הקהילה, הביחד ו-"אהבת לרעך כמוך". הסיור נמשך גם במרכז מורשת גוש קטיף והזדהות עם אחינו המפונים ותהליך הארוך שעברו ועודם. אשרינו שנשים אלו לומדות מאיתנו, תושבי חוף אשקלון.

סמדי_נשות הליכוד

מנהיגות אמת

במה לאמנות

אירועי אמנות מרשימים במיוחד של תלמידי המגמות אמנות שימושית ותיאטרון בתיכון 'שקמה' נערכים בימים אלו. לפני כשבוע נפתחה התערוכה השנתית של תלמידי מגמת האמנות, שעברו הליך של גיבוש רעיון, חיפוש, חקירה ויצירה עד לכדי יצירת אמנות המוצגת בתערוכת גמר מרשימה. אה, כן, גם ניתנו ציונים על ידי בוחנת חיצונית והתוצאות מעוררות גאווה! יישר כוח לתלמידי המגמה ולמורה, רמי לוי, המוביל את התלמידים כל שנה בתהליך ארוך טווח ומשמעותי ביותר. הפרויקטים מוצגים במבואה של שכבת י"ב, כולם מוזמנים להתבונן ולהתרשם!

אירוע תרבותי נוסף, מבית היוצר של 'שקמה', נערך הערב- 'ערב מונולוגים דיאלוגים', ערב בכורה של תלמידי מגמת התיאטרון בכיתות יא'. התלמידים יופיעו עם קטעים מתוך הצגות מקור ויצירות מהקלאסיקה העולמית. איחולי הצלחה לתלמידים ותודה לאולגה צ'גוריאנסקי, המובילה את המגמה במקצועיות רבה.
 

דיאלוגים

תרבות, רבותיי, תרבות

מעשים טובים

איזה הון אנושי יש לנו! כל כך הרבה מעשים טובים לאורך השנה ועל אחת כמה וכמה ב 'יום המעשים הטובים'. גני הילדים שלנו אספו תרומות לגני ילדים המטפלים בילדים עם לקויות ראייה, יריד יישובי למען איסוף כספים, בנות האולפנה שהביעו תודה בניקוי חוף הים, עובדי המתנ"ס הביאו שמחה לבתי הגיל השלישי, מתנדבי הביטוח הלאומי במועצה בשיתוף עובדי האגף לשירותים חברתיים, הגיעו לגני הילדים והעבירו המחזה של סיפור "הענק הכי גנדרן בעולם" בנושא הנתינה לאחר. בני הנוער בבאר גנים אירחו ילדים עם צרכים מיוחדים מהוסטל "נווה אופק" מקריית גת  וקיימו איתם פעילות במועדון הנוער. שיפוץ מבני החינוך ביד מרדכי בהובלת פז רייזל מנהל תחום החינוך ביד מרדכי, פעילות משותפת של בני נוער מראשון לציון ומניצן עם האזרחים הוותיקים ממרכז היום לקשיש במועצה – בהובלת מרים בובליל מנהלת המתנ"ס בניצן, שיפור נראות המועדונית בניצן בהובלת עו"ס מרינה שקייבה ויפה גואטה אם בית במועדונית והילדים המקסימים שנרתמו למשימה יחד עם המחלקה הקהילתית שלנו באגף רווחה, קהילה וחברה. אין כמו עובדי ותושבי חוף אשקלון!

מעשים טובים

הון אנושי

תודה

דוברת המועצה, דיתי הורביץ- ארד, ביקשה לסיים את תפקידה בתום 8 שנים של עבודה אינטנסיבית ומקיפה. במהלך תקופה זו דיתי פיתחה ערוצי מידע שונים ומגוונים, יצרה ערוצי העברת מידע לתושבים ולעיתונאים בהתאם לשינוי שחל בערוצי המדיה השונים. הורגשה נוכחות ערה שלנו בעיתונות ארצית ומקומית וברשתות חברתיות, לצד הכשרות בנושא תקשורת לבעלי תפקידים בימי שגרה ודברור המועצה ויישוביה בזמני חירום- מבצע 'צוק איתן', 'עמוד ענן' וגם בשגרת חירום כה מתוחה לאורך השנים, דיווחים והנחיות בזמן אמת. תודה והערכה על תרומתך. איחולי הצלחה בהמשך הדרך.

 

שבת שלום!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il