בס"ד

כ"ג אייר תשע"ז, 19/5/17

כמעט שבת שלום...

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 100       

 

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

פנייה לשרי הממשלה: השפכים של עזה זורמים אלינו!!!

מה קרה? שוב כל מערכת הביוב של צפון רצועת עזה גולשת לאפיק נחל חנון. הביוב העזתי זורם לו בנחת ואין עם מי לדבר....עם איסמעיל הנייה, עם חאלד משעל ? את מי זה מעניין? אותנו, זה ברור.

עם קבלת ההודעה שבנחל חנון זורם "מכול טוב  עזה'', מיד יצאו לשטח אנשי היחידה הסביבתית בראשם ישראל מדר, מנהל התברואה. בשלב ראשון יצרו מחסום-סכר למנוע את המשך הזרימה לנחל שקמה. בשלב השני יצא  צוות מדבירים לרסס כדי למנוע מפגע יתושים. בשלב  הבא התחילו  מכליות  לשאוב את הביוב העזתי למרכז טיהור שפכים. במקביל, קיימתי שיחות טלפון עם מנהלת התיאום והקישור עם עזה ופניתי לכול השרים  הרלוונטיים, ובהם שר הביטחון והשר להגנת הסביבה, בקריאה  לפעול  באופן נחרץ לעצור את זרימת הביוב.נכון, שקט שורר מכיוון עזה – אבל הסירחון...

img-20170515-wa0015 (2)

 

 

-אנשינו מטפלים באיום התברואתי

 

 

''רוצה להיות חבר של קבע  בחברה להגנת הטבע''

 

החברה להגנת הטבע הינו הארגון סביבתי ציבורי הגדול והוותיק ביותר בארץ. בתחילת השבוע קיים הארגון כנס  מנהלים ארצי ובו השתתפו כ- 100 מנהלים מתחומים שונים  ופעם, לשמחתי, בחר הארגון  לקיים את הכנס השנתי אצלנו, במועצה, בבית הספר שדה "שקמים" בניצנים. מבחינתי היה זה סוג של סגירת מעגל, שכן מנכלי''ת החברה להגנת הטבע, הגב' איריס האן,  החלה את דרכה כאן, לפני כ- 30 שנה כמדריכה חיילת לידיעת הארץ בבית הספר שדה "שקמים" שאותו יזמתי, הקמתי וניהלתי במשך שנים רבות.

בשיחתי עם המנהלים הם ביקשו לשמוע על הפעילות הסביבתית הענפה שעשינו במשך שנים רבות ואשר הוכתרה בהצלחה כבירה בקנה מידה ארצי - החלטת הממשלה לאשר את חולות ניצנים כשמורת טבע.  איריס, המנכ"לית הדגישה באוזני המנהלים את חשיבות הפעילות הסביבתית החינוכית והקהילתית. עוד הדגישה כי למעננו ולמען הדורות הבאים אנו מחויבים לנהל  ''דו שיח של כבוד בין האדם והסביבה'' . מעניין, מי היה המורה שלה ?

 

20170514_141301

-שמירה על הטבע מתחילה בחינוך

 

 

 

קהילה עם רוח ספורטיבית

 

השבוע קיימנו שבוע ספורט וקהילה ביישובי המועצה  ואני שמח לספר לכם שאלפי משתתפים, צעירים ובוגרים, הפגינו רוח ספורטיבית ונטלו חלק  באירוע, כל אחד בתחומו: בטורניר כדורגל ובטורניר כדורסל, בפעילות  טניס, באירוע "המשפחה הספורטיבית" וכן באירוע "מרוץ הלפיד" לזכרו של יוחנן הילברג ז"ל, הלוחם שנפל באסון השייטת. החבר'ה רצו 13 ק''מ ( היה גם מסלול קצר )במרוץ, שהיה בסימן 20 שנה לאסון .

מאות רבות של בני הנוער מהמועצה ומחוץ למועצה השתתפו במרוץ. הזוכים במקומות הראשונים הם הראל שיין ממושב ניר ישראל, שמשתתף בקביעות במרוצים ומביא כבוד למועצה, למושב ולמשפחתו התומכת. במסלול (הארוך) לבוגרים זכה גם השנה האצן פנטה, שסיים את מסלול המרוץ ב..."הליכה".

יישר כוח  וכל הכבוד למשתתפים הרבים בשבוע הספורט, אשר הולך ומתבסס בהווי שלנו כקהילה. וברכות ותודות גם למנהלת הספורט הגב' סמדר בלדיגה.

18556631_1320103464755515_533307548449055564_o (2)

-מסורת ספורטיבית בקהילה

 

 

שמים פסים למען הבטיחות בכבישים

ועדת התמרור במועצה ערכה סקר מקיף של תשתיות התמרור וסימוני הכבשים בכל יישובי המועצה. בעקבות הסקר הוכנה תכנית  עבודה והשבוע התחלנו לסמן ולצבוע פסים לבנים, ישרים ומקווקוים בכבישי האזור. את צביעת הכבישים אנו מבצעים בלילה, בשעה שרוב בני האדם ישנים. למה ? ראשית, בלילה יש פחות תנועה ושנית, המומחים אומרים כי  צביעת הכבישים בלילה מיטיבה עם הצבע  ומאריכה את "חייו". 

עד עכשיו הספקנו לסמן כבישים בישובים משען, הודיה, ברכיה וכוכב. בלילות הבאים נמשיך את העבודות ולהערכת ירמי המנהל, נסיים את סימון הכבישים בכל יישובי המועצה בתוך שבועיים.

 

20170518_164416

-צביעה ?...רק בלילה

 

 

עוד משפחתית בבאר גנים

 

בשעה טובה ומוצלחת "משפחתית" נוספת הגיעה השבוע לבאר גנים ובכך מתקדמת עוד משפחה לבית קבע משלה. פרויקט "המשפחתית", שהחל לפני מספר שנים, הוא פרי של שיתוף פעולה בין המועצה, משרד השיכון והחטיבה להתיישבות, במטרה לתת מענה וסיוע למפוני גוש קטיף ולאפשר להם  להגיע אל המנוחה והנחלה -  בית, כפי שהבטיחה והתחייבה הממשלה.  אני מקווה כי בקרוב נראה משפחות נוספות נכנסות לבית הקבע שלהן ושבות לשגרת חייהן.  אנו במועצה נמשיך להירתם לכל משימה כדי לסייע ככול שניתן. למאמץ המתמשך, שהחל לפני מספר שנים, יש תמורה.

 

img-20170518-wa0004

-"קום ועשה מעשה"

 

שבת שלום!

 

לרשותכם-

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובתmoked@hof-ashkelon.org.il[]