דלג לתוכן העמוד

משולחנו של ראש המועצה 102

בס"ד                                                                                                                                                      

ח' סיוון  תשע"ז, 2/6/2017

 

כמעט שבת שלום,

עדכון משולחנו של ראש המועצה – מספר 102     

 

קהילות חוף אשקלון, שבת שלום!

המנוף , הנוף והבטיחות

בישובים רבים ברחבי המועצה  איש לא  יכול להתעלם מהתוספת לנוף – המנוף.   המנוף שמרים אל על תחנות הסעה  ומציב אותן במקומן בבטחה. המדובר בפרויקט שיזמנו במועצה ויצא לדרך: לשדרג את כל תחנות ההסעה , למען הבטיחות והנוחות של ילדינו.

בשלב הראשון הצבנו  15 תחנות . וכעת אנו נערכים לשלב ב' שבו נציב עוד 10 תחנות. התחנות החדישות הן בעלות מראה נאה, נוחות ולבטח ישרתו את ילדינו ותושבינו, בנאמנות לאורך השנים הקרובות. כאן המקום למסור תודה למר ירמי מאיר על פעילותו הנמרצת לביצוע הפרויקט.

תחנות חדשות

- נמשיך למנף בטיחות ילדנו.

 

 

חוף טוב הכל טוב...

עונת הרחצה החלה זה מכבר, וזה הזמן להידרש  לסוגיית הפעלת החופים.

תזכורת: בשל החלטת שר הפנים אשתקד, לאפשר כניסה  בחינם לחופי הים לכול אזרח, הכשירה ההחברה הכלכלית מגרש חנייה בן 300 מקומות הן בחוף ניצנים והן בחוף זיקים. החנייה חינם, כמובן.  

למרבה הצער, דבר אחד לא נלקח בחשבון - ההתנהגות של הרוחצים.  מהר מאד התברר לנו שעם  מתן כניסה חופשית  לחופים, החלו לפקוד אותנו נופשים רבים שלפני כן רחצו בחופי הערים הסמוכות. ההצפה של המתרחצים  הולידה צפיפות-יתר בחניונים בחופים מה שכמובן פגע במבקרים ופגם בהנאה  שלהם מהביקור בחוף. ריבוי המתרחצים מכביד מאד על תפעול חופי הרחצה ועל האחזקה, מה שגרר תלונות מצד הנופשים וחילוקי דעות עם  הזכיין המפעיל את החוף.

למרות כל אלה, הוריתי לזכיין בערב חג השבועות  לאפשר את הכניסה לתושבי המועצה גם לאתר הקמפינג ללא תשלום. כל אשר תושבינו היקרים צריכים לעשות הוא להצטייד בתעודת זהות – וליהנות .

זכרו, "מניה" זו הינה אך ורק לכם. השתמשו בה בתבונה.

 

חופי הים

-בואו ליהנות מרחצה וקמפינג בחינם

 

מתכוננים לרעש אדמה, שרק לא יבוא

 

זה אולי נשמע רחוק ולא מציאותי, אבל כדאי לזכור כי  לדעת הגיאולוגים אחת ל100 שנה  מתרחשת בארצנו רעידת אדמה .

ועוד דבר כדאי לזכור: רעידת האדמה המשמעותית האחרונה  התרחשה כאן בארץ היה לפני 110  שנים !  כלומר...  זו רק שאלה של זמן. אני לא מתכוון להלך אימים ומוקדם -ומיותר – להיכנס לפאניקה ולתפוס מחסות,  אך בהחלט צריך להיערך לבאות, להתכונן לרעידת אדמה שהלוואי ולא תבוא.

לצורך כך, קיימנו ביום חמישי בבוקר תדריך עם עובדי המועצה הפועלים יום יום בשגרה ולהם תפקיד משמעותי גם בחירום. התדרוך הינו חלק מהיערכות כוללת לקראת תרגיל ארצי שיוביל פיקוד העורף. גם אם זה נשמע לא מציאותי, אנו חייבים לתרגל מערכים מגוונים של סיוע ומענה למתן שירות בחירום, כמו בשגרה. ותודה לגדעון שרעבי, קב"ט המועצה, אשר מוביל את המועצה  להיערכות מיטבית בחירום.

רעידת אדמה תרחיש

-ידע והיערכות ממזערים נזקים

 

 

מאזנים טובים לחכ"ל

החברה הכלכלית שלנו (החכ"ל) מתנהלת, כידוע,  כיחידה עצמאית ליד המועצה האזורית. החכ"ל משמשת כזרוע ביצועית לכל עבודות ההנדסה והבינוי במועצה. לחכ"ל יש דירקטוריון המורכב מתשעה חברים והוא ממונה על התנהלותה התקינה של החברה.

השבוע קיימנו ישיבת דירקטוריון לסיכום שנת העבודה 2016. במסגרת הישיבה הציג המנכ"ל מר גיורא נחשון את המאזנים של החברה  ,מאזנים חיוביים ומשביעי רצון. מכאן אבקש  להביע תודה והערכה לפעילותו המקצועית של גיורא בהובלת הארגון קדימה, הן ברמה המקצועית והן ברמה התקציבית.

חברה כלכלית

-מאזן שנתי משביע רצון

סוסיא, מסע במנהרת הזמן

סוסיא, כידוע, הינו ישוב עברי בדרום הר חברון שהוקם בשנת  1983.  סוסיא הקדומה מוכרת מהספרות כיישוב יהודי גדול כבר לפני כ 1700 שנה. עדות לגודלו ולעושרו של הישוב אנו מקבלים מבית הכנסת העתיק שבמקום . כל המבקר היום באתר סוסיא אינו יכול שלא להתרשם מעוצמת העבודה  המקצועית והמשובחת שעשו כאן אנשי רשות העתיקות, אשר חשפו, שיחזרו והנגישו את בית הכנסת העתיק ואלמנטים רבים מהישוב היהודי אז.

בנימה אישית אבקש לספר לכם כי בשנת 1979  במסגרת הכנות למחנה סיירות לנוער מהמושבים כוכב וברכיה, ביקרתי במקום וסימנתי בו נקודות ציון, על מנת לאפשר לחניכים אז לזהות את הנקודה.  המקום היה אז עיי חורבות  עם גלי אבנים מסותתות . בצהרים רבץ עדר עזים בין גלי האבנים. במערות הפזורות במורד הצפוני שכנו רועים מהכפרים בסביבה . לאחר לגימת תה מתוק מתובל בזעתר המשכתי בדרכי . למקום נזדמנתי פעמיים. כטייל, אשר חפץ להעביר את כל המראות האלה  ולא לספון אותם לי, הרהרתי לא פעם כיצד יוכלו גם תושבי המועצה שלנו ליהנות ממקום מיוחד זה.

והשבוע משאלתי נתמלאה.  קבוצת 60' פלוס' מתושבינו יצאו לטייל בחבל אךץ זה  וחזרו  מלאי חוויות . ואיך כרמלה אומרת ?  "סיום היום בקטיף הדובדבנים, התאים לקצפת בסוסיה". 

טיול לבית הכנסת בסוסיא
כתובת בסוסיא

-החבר'ה ביקשו להתפלל מנחה,אז כרמלה לקחה אותם לבית הכנסת

 

והשבוע בפינתנו פרשת השבוע: הנזיר -חוטא או קדוש?

בפרשת השבוע, פרשת נשא, אנחנו קוראים על הנזיר. והדברים נשמעים סותרים. מצד אחד, הנזיר, זה שאיננו שותה יין ואיננו מסתפר, נחשב לקדוש. מצד שני הוא מצטווה להביא קורבן חטאת ,מה שמלמד שהוא נחשב למי שחטא. קדוש – וחוטא?  

ואכן כן. אנחנו, בני אדם, רשאים ליהנות מכל ההנאות בחיים – אבל במידה. בלי להפריז. מותר ורצוי ליהנות מכל מה שיש לנו, אבל לא להגזים. וכך גם להיפך. ההינזרות מההנאות בחיים רצויה רק למען מטרה נכונה  ולזמן קבוע. 

 

שבת שלום 

 

 

 

לרשותכם

יאיר פרג'ון,

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il