בס"ד

י"ט תמוז, 13.7.2017

משולחנו של ראש המועצה מס' 108 

מקדמים פרויקטים

השבוע אירחתי את מטה מחוז ירושלים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בראשותו של אסף רפלד. מטרת הביקור היא לקדם מגוון פרויקטים לבינוי ופיתוח במועצה, ובמיוחד תכנון אסטרטגי, שאת תוצאותיהם נוכל לראות בעשור הבא.

את הסיור התחלנו באתר הקרווילות בניצן, שאנו עמלים לשנות את  ייעודו ולהפכו לאזור תעסוקה. משם המשכנו מערבה, אל חוף ניצנים, כדי  להציג את האתגרים שאיתם מתמודדת המועצה, תוך פריסת תכניות לביסוס חופי הים שלנו כאתרי נופש וקמפינג. בהמשך הסיור, הצגתי את התכניות שלנו למיזם פארק -תעשייתי בהיקף של 100 אלף מ"ר אשר יוקם על שטח הגובל עם השכונות הצפוניות של אשקלון, שם עתידות להיבנות במסגרת תכנית הגג של העיר אלפי יחידות דיור.

הלאה משם, מושב ברכיה, הנמצא בשלבים אחרונים לקראת עסקה לצורך התקנת מתחם סולארי בן עשרות דונמים, נתקל ב"צוואר - בקבוק" ביורוקרטי מול רשות מקרקעי ישראל. ניצלתי את ההזדמנות ודרשתי מאנשי המקצוע ברמ"י להיות יצירתיים ולגבש  מנגנון שישחרר את החסמים הביורוקרטיים. יצאתי בתחושה שהדבר אפשרי.

נמשיך להיות עם היד על הדופק.

 

img-20170713-wa0086

טוב מראה עיניים

 

למעון הילדים - מתיחת פנים

מעון הילדים במושב ברכיה הוא אחד הוותיקים במועצה שלנו. המעון יכול לקלוט כ-70 ילדים. במסגרת ההיערכות שלנו לשיפור המעונות ולהוסיף בהם מתקנים נאים ומשודרגים, הוריתי למנהל המתנ"ס, האמון על ניהול המעונות, להיערך מבעוד מועד לשנת הלימודים הבאה. לשם כך, העמדנו תקציב של כ-200 אלף שקלים למטרה חשובה זו. החצרות שודרגו, מרבדי דשא סינטטי תקני נפרשו ומתקני חצר נוספים הוצבו, קירות וחזיתות המבנה נצבעו בצבעים שמחים ויריעות הצללה נמתחו ברחבת החצר להגן מפני השמש הקופחת.

במהלך ביקורי למדתי כי, חובה להיערך למתן הסדרי תנועה בטיחותיים. לכן, הוריתי לזמן מהנדס תנועה על מנת להכין תכנית תנועה ותמרור מהכניסה אל הגן והמעונות דרך החניה ועד ליציאה משם, באופן שיספק  בטיחות מרבית לבאי הגן.

מעון ברכיה

שנה טובה וחדשה מתחילה במעון משודרג

 

"איך זה שכוכב אחד מעז..."

"איך זה שכוכב אחד מעז", שר מתי כספי. והשבוע העז לא כוכב אחד, אלא ים של כוכבים ! אלה הם ילדי המועצה שלנו, שהעלו השבוע מחזמר מושקע וססגוני  בשם "בדרך לעין כוכב". אני חייב להודות שמאוד התרגשתי לראות כ-40 בני נוער שרים, רוקדים משחקים ומלהטטים ובעיקר נותנים את כל הנשמה, כדי להביע את המסרים הכל כך חשובים של המחזמר.

ולא פחות מהם, מאחורי הקלעים פעלו עוד כ-20 בני נוער שסייעו בהפקה, בתפאורה, בתפעול המופע כולו בהצלחה מרשימה. נציין, כי במחזמר השתתפו בני נוער מקהילות רבות של תושבי המועצה, מבתי הספר שיקמה, חופים, בני יששכר וסילבר.

ועכשיו עוד קצת תרבות -  במה עוסק  המחזמר? בתופעת השיימינג ובהעברת מסרים חינוכיים לילדים ודרכים להתמודד עם התופעה הקשה. את המחזמר המרגש כתבה הגב' יפה מלול מנתיב העשרה, עומרי מצרפי מתלמי יפה היה על ההפקה המוסיקלית. את הניהול האומנותי והכוריאוגרפיה הובילה מורני צברי מנתיב העשרה ונימרוד פורת ריכז את הפרויקט. כמובן , עוד רבים וטובים היו שותפים לפרויקט, ביניהם רונית ואקנין רכזת פרויקט "עיר לא אלימות" ואיציק חזן וצוות המדריכות. ואחרון חביב יישר כוח ליוסי דהרי מנהל המתנ"ס, אשר מביא את הפעילות במתנס  לשיאים חדשים.

 

בדרך חעין כוכב

בדרך לעין כוכב

 

מתנדבים ונהנים

התנדבות היא ערך עליון של סיוע לזולת, של רצון טוב שמוביל לאחדות והעצמה קהילתית. שלהבת כהן, המרכזת את תחום ההתנדבות במועצה, יזמה השבוע פעילות חברתית לכל קבוצת המתנדבים, המונה כ-30 חברים. הפעילים יצאו לטיול בתל אביב, ביקרו בתערוכת צילומים ב"מגדל שלום", בבית העצמאות ובמוזיאון ההגנה וסיימו במתחם שרונה היפהפה.

במהלך השנה, עוסקים המתנדבים בייעוץ לקשישים למיצוי זכויותיהם, בתיעוד ובצילום, בסיוע במסגרת בית חם בישובים ופעמים רבות  הם מהווים אוזן קשבת לבני הגיל השלישי. מכאן אבקש לפנות לקוראים ולמי שמעוניין להצטרף לחבורת המתנדבים  וכן לכל מי שמכיר קשיש אשר זקוק לסיוע מהתחומים שציינתי – אנא פנו  ישירות לגב' שלהבת באגף לשירותים חברתיים. בטלפון: 08-6776422

מתנדבים ונהנים

תעשה טוב, תמצא טוב

 

 יום שישי את יודעת

במושב ברכיה נערך השבוע ערב לנשים בהשתתפות שרה שמיר, קיבוצניקית מכפר סאלד בצפון. שרה הציגה כיצד הופכים את החיים למופע עם תובנות ובחרה לצחוק במקום לבכות...ופעם אחר פעם חזרה על מטבע הלשון המדויק  " מנצח מי שצוחק ראשון"....

למופע הגיעו מעל 120 משתתפות מיישובי המועצה וכולן צחקו ונהנו . סיפרו לי שאת ההצגה "גנבו" נשות ברכיה בעצמן שהכינו מטעמי קוסקוס ומבחר מרקים וסלטים. כרמלה מספרת שנשים רבות בערב זה הגיעו למסקנה שהעולם יכול להתקיים ללא גברים אך מנגד, העולם איננו יכול להתקיים ללא נשים. וכגבר, איך אוכל לחלוק עליהן?

נשים שלא הספיקו להגיע למופע בברכיה, מוזמנות מחר, יום שישי, 14 ביולי, בשעה 10:00 בבוקר למרכז הכנסים יד מרדכי, ל"שישי נשי" שהפך למסורת מזה שנים. והפעם עם העיתונאית השנונה סיוון רהב-מאיר. נזכיר כי האירוע כולל הרצאה  וארוחת בוקר של בריאות (בתשלום סמלי של 40 שקלים).למרות שהמפגשים הם בימי שישי, הרי שזו הזדמנות לכן, הנשים, לצאת מהבית ולהתאוורר, ליהנות קצת לפני השבת ,ואת ההכנות לשבת הניחו הפעם בידי הבעלים... 

ערב לנשים

נשים- עמוד התווך של הבית

 

 

ובפינתנו פרשת השבוע...

פרשת השבוע, פרשת פנחס, תרמה ללשון העברית את אחד הניבים החכמים – "עושה מעשה זמרי – ומבקש שכר כפנחס". המעשה ידוע, זמרי בן סלוא שחטא עם המדיינית לעיניהם של בני ישראל, עורר את חמתו של פנחס בן אלעזר הכהן שדקר אותו ואת המדיינית כנקמה.

על זה אמר ינאי המלך לאשתו "אל תתיראי לא מן הפרושים ( הקיצונים הדתיים) ולא מן הצדוקים (הפחות דתיים) , אלא מן הצבועים, העושים מעש זמרי ומבקשים שכר כפנחס".

היזהרו מהצבועים! 

שבת שלום