בס"ד

י"ב אב תשע"ז, 4.8.17

משולחנו 111

נערכים לפתיחת שנת הלימודים בגנים

חודש אוגוסט כבר כאן ואנו במועצה מצויים  בעיצומה של ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ח, הבאה עלינו לטובה . בימים אלה נעשות עבודות השיפוץ והשדרוג של גני הילדים, במסגרת שיפוצי הקיץ. העבודות כוללות צביעה, הצללה, הצטיידות, טיפול בחצרות ועוד.

כמו כן, אני שמח לבשר לכם כי, בימים אלה החברה הכלכלית שלנו מסיימת, בשעה טובה, את בנייתם של שני גני ילדים חדשים: גן "שיקמים" בבית שיקמה וגן "האלה" במבקיעים. כל גן משתרע על 165 מ"ר, ממוזג  ויאובזר במתקני משחקים, תאורה בעיצוב חדשני, ריהוט חדש וצבעוני, הצללה חצר מטופחת  ושבילים.

 

מבנה גן חדש במבקיעים

הגן החדש במבקיעים

גם גן "בושמת" עתיד להתחדש ולעבור מהקרווילות בניצן ליישוב באר-גנים. הנחיתי את אנשי המקצוע לעשות מאמץ עילאי להשלים את העבודות  ולפתוח את המבנה במועד.

בנושא הצהרונים, אני מבקש  להוסיף כי, אגף החינוך ומחלקת גני ילדים במועצה  עמלים על השארת תכנית  מיל"ת במתכונת הישנה. במקביל, אנו נערכים לפתוח צהרונים בגנים שלא יוכלו להשתלב בתוכנית מיל"ת (בשל ההוראה שלא  לאשר צירוף גנים חדשים  לתכנית).

בית שיקמה

שדרוג מרחב הסביבה הלימודית. הגן בבית שיקמה

 

 

 

משרד החינוך נענה לבקשתי - אושרה הרחבת בית הספר שיקמה

באחרונה  הגיע לביקור במועצה שלנו תמיר בן משה, סמנכ"ל משרד החינוך ומנהל מינהל הפיתוח במשרד. תמיר סייר עם הנהלת המועצה וקיים פגישת עבודה מקצועית. הוא שפע מחמאות לנו על הצמיחה המבורכת במועצה, על מראה בית הספר "שיקמה" וטיפוחו. ובהזדמנות זו, אני שמח לבשר להורים ולתלמידי בית הספר שיקמה כי מר בן משה אישר את בקשתי להרחבת בית הספר ב-1123 מ"ר והורה על יציאה מידית לעבודה. יפית בוכריס, ראש אגף החינוך, סיכמה את הביקור המוצלח ואמרה: "אני שמחה שהצלחנו להביא בשורה לרווחת התלמידים והמורים".

תיכון שקמה

 

מרחיבים את ההצלחה

 

 

בית ספר חדש בבאר-גנים

כל הנוסע בכביש העוקף בבאר-גנים לא יכול שלא להבחין  בקו הנוף שהשתנה  לטובה ובו בולט מבנה חדש ונאה. זה בית הספר החדש, שישמש כבית קבע לבית הספר הצומח ובו כבר שש שכבות גיל (א'-ו').  זו ההזדמנות לברך אתכם, הורים, תלמידים וגם סגל המורים, לקראת פתיחת שנת הלימודים במבנה החדש שבו שמונה כיתות לימוד.

גיורא נחשון, מנכ"ל החברה הכלכלית, מדגיש  שעבודות הבניה נעשו על ידי מנהלי הפרויקטים של החברה ובפיקוחם. אני בטוח שהתלמידים כבר מחכים בקוצר רוח להיכנס לכיתתם החדשה, ולהתחיל ללמוד. (טוב, אני מקווה שהם רוצים להתחיל ללמוד...)

במקביל, כבר בתחילת השבוע הבא יתחילו בע"ה עבודות השיפוצים  במבנה המעון לשעבר, ששימש עד היום את בית הספר. במסגרת העבודות  ישופץ המבנה וישודרג ויחזור לייעודו המקורי- חינוך לגיל הרך.

בית ספר חדש בבאר גנים

התלמידים כבר משתוקקים לחזור לספסל הלימודים...

 

 

 

בני המנשה  מחזקים את  הקשר עם הקהילה

קהילת בני המנשה היא אחת הקהילות הגדולות שהיכו שורש במועצה שלנו, לצד קהילות אחרות. במרכז הצעירים של המועצה טיפחנו יוזמה עסקית חדשה בשם NAKAMA    ("נקמה" ביפנית פירושה: "חברים") בשיתוף הביטוח הלאומי, שמטרתה לסייע לבני נוער מקהילת בני המנשה לפתח מיזמים עסקיים, כחלק מתכנית למנהיגות עסקית. במיזם השתתפו בני נוער רבים שהפעילו מגוון רחב של תחנות פעילות לילדים שמטרתן ליצור אמון, שיתוף פעולה ותחרותיות. ביום חמישי שעבר היה יום השיא של המיזם בקייטנת "חופים" בקיבוץ יד מרדכי, ובמסגרתו ערכו בני הנוער הפנינג לילדי כיתות א' עד ו'.

ארז צייזלר, רכז התכנית "עתיד בטוח", סיפר שבמהלך השנה שעברה עסקו  חברי הקבוצה  בפיתוח הפן האישי והחברתי, תוך שילוב  בין עסקים ומנהיגות. בזכות המיזם גילו חברי הקבוצה את כישרונותיהם, פיתחו מסוגלות תעסוקתית ויותר מכל, הפכו חלומות  למציאות ופיתחו מיזם עסקי חברתי משלהם.

מנהלת "חופים" דניאלה כהן אמרה: " בשמי ובשם התלמידים אני רוצה להודות על יום חוויתי ומרגש. במהלך פעילות בית הספר בחופש הגדול זכינו לפעילויות עם נוער איכותי מקהילת בני המנשה. הנערים העבירו פעילויות חווייתיות המשלבות ערכים של שיתוף פעולה עם אחריות והקשבה".

בני המנשה

מנהיגים צעירים בפעולה

 

הסתיימה  סדנת העצמה לנשים במושב חלץ

השבוע הגיעו לסיומם שנים-עשר מפגשים של סדנת העצמה לנשים שהתקיימה  במושב חלץ. הסדנה הינה חלק מתהליך קהילתי שעובר המושב. את הקבוצה הנחתה אסתי ברונר ומטרתה העיקרית , לחזק ולהעצים את הנשים.

 הנשים קיבלו בסדנה  כלים וטכניקות להעצמה, ביניהן טכניקות של מדיטציה ודמיון מודרך, יצירת תמונה מנצחת ובניית חזון אישי. את הסדנה ליוותה קורין חג'ג' מהמחלקה לעבודה קהילתית במועצה שלנו. אחת הנשים שהשתתפו בקבוצה סיפרה: "הקבוצה תרמה לי רבות והעניקה כלים מעשיים להתמודדות בחיי היום יום".

אני רוצה לברך את העוסקות במלאכה ואת המשתתפות. נשים מועצמות – מעצימות את החברה כולה.

העצמה נשית

הכוח הנשי

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, "ואתחנן", פותחת בתחנונים של משה לקב"ה להתיר לו להיכנס לארץ המובטחת. כזכור, נענש משה שלא ייכנס לארץ, לאחר שהיכה בסלע במקום לדבר אליו, כפי שהצטווה. "ויתעבר ה' בי למענכם, ולא שמע אלי, ויאמר ה' אלי, רב לך, אל תוסף דבר אלי עוד בדבר הזה".

דברי המנהיג הגדול מוכיחים כי גם הוא, אחרי הכל, בן אדם. הוא מסתיר את הסיבה שבגללה נענש שלא להיכנס לארץ. והוא גם מוסיף שהדבר נעשה "למענכם", למען העם.

גם מנהיג הוא, אחרי הכל, ולפני הכל,  בן אדם.

 

שבת שלום