בס"ד

ח תשרי תשע"ח 28.9.2017

 

הרב הראשי לישראל

רגע לפני יום כיפור, אירחנו בבתי הספר שקמה וחופים את הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו. את המפגש קיים הרב באופן נפרד עם ילדי היסודי ועם ילדי התיכון. ניכר שהתלמידים התרגשו מהמעמד, גם מהעובדה שבמהלך כל השיחה, היה קשב רב וכן השאלות שנשאל, היו בטוב טעם ובנימוס ראוי. הרב הראשי בירך את התלמידים בברכת אחדות עם ישראל ואמר: כשם שאין אדם אחד דומה לרעהו, כך גם מחשבתו של כל אדם ואדם היא ייחודית לו. היתרון שלנו כבני אדם, הוא לדעת לכבד אחד את השני למרות השונות בין אדם לחברו.

את הביקור חתם הרב הראשי בהשמעת קול שופר השופר. קודם לכן, הדגיש הרב כי מצוות השופר היא שמיעה ולא תקיעה, מכאן שכל הנוכחים יקיימו עתה את מצוות שמיעת השופר וכל ילד וילדה יכולים בזמן שמיעת קול השופר לבקש משאלות להם ולמשפחתם.

אני מודה לומר שגם אני התרגשתי כאשר שמעתי את קול השופר וגם אני ביקשתי את משאלה.

 

20170928_131436

המצווה היא שמיעת קול השופר-  היכנסו ללינק המצורףhttps://youtu.be/6M65Wv87Rtw

 

מפגש פסגה כלכלי

השבוע אירחנו במועצה ועידה כלכלית ראשונה של תנועת המושבים, שמטרתה לחבר בין יזמות ביישובי הדרום לבעלי עניין. כיבדו אותנו בהשתתפותם מר דני עטר יו"ר הקק"ל, מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים ומומחים נוספים הבקיאים ברזי היזמות המושבית ויחסי הגומלין בין רשות מקרקעי ישראל, חברות סולאריות ועוד.

להבנתי, על האגודות השיתופיות להשקיע יותר מאמץ בלימוד ורכישת כלים על מנת להיערך נכון יותר לנהל את המשאבים העומדים לרשות האגודה.

ככל שהאגודה תתמיד בחיפוש חלופות, הדבר ישפיע בעתיד על התמורות הכלכליות של חבריה.

פאנל
ועידה 2

מתניעים את הרעיונות

 

 

שעתו היפה של הפועל

בית הספר לכדורגל שלנו, המופעל על ידי המרכז הקהילתי, מטפח את הנוער לנורמות של משחק כדורגל פשוט, הוגן ואיכותי. כמו שאמר כדורגלן העבר, יוהאן קרויף: "כדורגל פשוט הוא היפה ביותר". כולנו יודעים, שלשחק פשוט, זה הדבר הקשה ביותר.

אז בואו פשוט נשחק פשוט. בשבוע שעבר, איחדנו כוחות ספורטיביים. בית הספר לכדורגל שלנו נותן חסות לקבוצת העלית הפועל באר שבע. סתם... רציתי לראות אם אתם מרוכזים. האמת, הפועל באר שבע נותנת חסות לקבוצת הספורט שלנו ועל כך אנו מברכים.

במסגרת החסות, הילדים ישתתפו בטורנירים אזוריים, שחקני באר שבע ישתתפו באימוני הילדים במועצה והמאמנים שלנו יעברו הכשרות מקצועיות על מנת ללמוד לשחק פשוט. ויש בונוס: יהיו גם מדים חדשים לצעירים. זה המקום להודות ליוסי דהרי מנהל המתנ"ס ולסמדר בלדיגה מנהלת הספורט שלנו, על הייצוג ההולם בטקס החתימה החגיגי עם הבעלים של הקבוצה, הגב' הראשונה של הכדורגל בישראל- אלונה ברקת.

 

הפועל והמועצה

בליגה של הגדולים משחקים פשוט

 

לכוכב יש בית

באוקטובר אשתקד, קיימנו טקס הנחת אבן הפינה לבית הכנסת בכוכב מיכאל. אני זוכר, וזה לא היה מזמן, כשבאנו לברך "שהחיינו", נמצא שאף אחד מהנוכחים לא הצליח להחזיק את הכיפה על ראשו בשל הרוחות החזקות שנשבו באותו יום. רק אז, לחש לי הרב אביטן בהלצה: "עכשיו אתה מבין את ערכה של המגבעת"...למרות הרוחות העזות באותו היום, ירימי בחש בבטון, אמנון ברזין הניף את המקוש, הרב לחש תפילה, הציבור ענה "אמן" והרוח התחזקה עוד יותר והכיבוד עף לכל עבר, אבל לא התכניות שלנו.

אנו המשכנו במרץ עם הנהגת הישוב לקדם את בנייתו של בית הכנסת והשבוע, ערב יום הכיפורים, חנכנו בחגיגיות "מקדש מעט", אשר ישמש את כל קהילת המושב. באירוע המיוחד כיבד אותנו ידידי, שר הדתות ח"כ דוד אזולאי, שאמר : "אני שמח לראות את כל קהילת כוכב מגיעה לחנוכת בית הכנסת ועליכם נאמר: "מה טוב ומה נעים שבט אחים גם יחד". זו הבמה להודות לחברה הכלכלית על הובלה, ניהול וביצוע הפרויקט, למנהיגות המושב ובאופן מיוחד לחבר חלפון, שליווה בחן ובנעימות את כל שלבי ההקמה וכן לחברים נוספים אשר תרמו בעין יפה לכבוד בית הכנסת.

 

בית כנסת בכוכב מיכאל
20170927_174108

חנוכת מקדש מעט

 

משפחה ברוכת ילדים

ריטה משמשת ביום יום כמנהלת מטבח בכפר הנוער "סילבר". עבודה לא קלה לכל הדעות ופעמים רבות מצריכה השקעה של נשמה יתירה. הרי לא תמיד אתה יכול לקלוע לטעמם של מאות ילדים. וריטה, ייאמר לשבחה, עושה זאת בחן ובטבעיות. 

 

בשבוע שעבר, הוכיחה ריטה כי יכולותיה הן לא רק בתחום הבישול, וקליעה לטעמם של התלמידים, אלא גם בליבה הרחב.

 

תשמעו סיפור: ממש בערב החג, הסתבר לריטה כי 41 חניכי נעל"ה (נוער עולה לפני הורים), לא שובצו בקרב משפחות מאמצות וריטה החליטה לארח את כולם בביתה באשדוד על מנת לתת לכל הנערים והנערות תחושת בית אמיתית וחמה שכל אחד מאתנו זקוק לה, בטח ובטח בחגים.

 

כששאלו את ריטה איך עשית זאת, היא אמרה בהתרגשות: "קטונתי מכל 41 החסדים".

הסולידריות החברתית שביטאה גב' ריטה, מלמדת אותנו מהי דוגמא אישית, מהי ערכיות ואיך באמת צריך לחנך.

 

ריטה רעות

''קטונתי מכל החסדים"

 

 

הצפונית מצדיעה לדרומיים

לפני מספר חודשים נכנס אל"מ אבי רוזנפלד לתפקידו כמפקד החטיבה הצפונית של אוגדת עזה. מפגשי העבודה בין הנהלת המועצה לחטיבה מתקיימת באופן רציף. כחלק מהידוק הקשר המקצועי והבין אישי בין כל הגורמים הפועלים בגיזרה, קיימה החטיבה ערב הוקרה לנציגי צח"י, רבש"צים, קב"טים, עובדי מרכז חוסן.

העבודה המשותפת בין המערכת האזרחית והמערכת הצבאית בזמן שגרה, חשובה ביותר לבניית שפה מקצועית ובהירה, שאם חלילה יפקוד הגורל ונידרש לעימות נוסף- יהיה בידינו הכלים לתת מענה מיטבי ויעיל לתושבינו. ומכאן נשלח ברכה ותודה לכל הפעילים, המתנדבים, עובדי המועצה שלאורך כל השנה עוסקים במוכנות העורף לחירום. ונוסיף ברכה ואיחולי שנה טובה לכל חיילי צה"ל העומדים על משמר ארצנו.

ערב חטיבה

חטיבה שיש לה מועצה שיש לה חטיבה

 

השתלמות חברתית

סדנת טיפוח, הפגה בבריכות המינרליים, הרצאה בתחום היופי בתרבויות העולם וארוחה מזינה ומשובחת. הקורא בוודאי סובר שזו הצעה להצטרף לסדנה ייעודית, אך לאמיתו של דבר, הסדנה הזו כבר בוצעה והשתתפו בה כ-50 נשים מוותיקות המושבים שלנו: הודיה, משען, ברכיה, בית שקמה וחלץ.

האירוע החוויתי התרחש בשבוע שעבר במתקן הנופש חמי יואב ובהשתפות משרד הרווחה.

קורין חג'ג', המרכזת את הפרויקטים במחלקה לעבודה קהילתית בתחום המבוגרים, סיפרה שהיוזמה להשתלמות נולדה מהקמת מועדונים חברתיים ביישובי המועצה במסגרת המדור לאזרחים ותיקים, אותו מובילה עו"ס נורית קדמון. עוד מוסיפה קורין כי המפגש בין נשות המועצה, שחלקן לא נפגשו עשרות שנים, היה מרגש וחוויתי וחיזק את תחושת שייכות לקהילת חוף אשקלון.

השתלמות חמי יואב 4

גיבוש חברתי לגיל השלישי

 

 

ולסיום, רגע לפני יום הכיפורים...

ניצבים אנו בפתחו של יום אדיר בימי השנה, בו כל בית ישראל כולו מתכנס עטוף ולבן כאיש אחד בלב אחד ומבקשים מחילה.

חז"ל אומרים:

 ''עבירות שבין אדם למקום יום הכיפורים מכפר. עבירות שבין אדם לחברו- אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חברו''.

המשמעות: חובה לבקש סליחה בין אדם לחברו.

ננצל את ההזדמנות ובשעת תפילת הנעילה, נבקש שייפתח ליבנו ושער האחדות לקהילתנו ולכל בית ישראל.

לכולנו, גמר חתימה טובה.

20170927_173756