בס"ד

20.10.2017 

 

קהילת חוף אשקלון,  כמעט שבת שלום !                                       

 

חקלאות, החקלאות, חקלאות. היא הלב הפועם של הארץ הזאת

ערב חג סוכות אירחתי אצלנו  במועצה את ידידי, שר החקלאות אורי אריאל. בפגישת העבודה הצגתי בפניו את מכלול האתגרים שאנו פועלים בהם בימים אלה עבודות מול החטיבה להתיישבות  בעוטף עזה מזה והמשך קיום החלטת הממשלה שעיקרה בינוי יישובי מפוני גוש קטיף. בשני הפרויקטים האלה העבודה נעשית בתמיכה של הקק''ל.

הצגתי בפני השר שני נושאים חשובים האחד עוסק במחירי המים לחקלאות ותוכנית נציבות המים לקצץ מים לחקלאים. הבהרתי את עמדת המועצה : החקלאים החרוצים והמעטים שעוד יש לנו לא יוכלו לעמוד בנטל קיצוץ מכסת המים. כל פגיעה במכסות המים יהיה בה להפקיר אלפי דונמים לחסדי גורמים לא רצויים אשר יחדרו לתחום הספסרות בקרקע. שמחתי לשמוע מהשר את עמדתו וראייתו את החקלאות כמובילת רעיון כלכלי חברתי ולאומי בסוגיית המים הוא יעלה בממשלה את הצורך להגדיל את מכסת המים מההתפלה על מנת להשיב למערכת את החסר שנוצר כתוצאה משנות בצורת מתמשכות. נושא שני הינו להוביל בממשלה החלטה שתתקצב את אתר המפונים לשלוש שנים נוספות על מנת שנוכל להמשיך ולתת שירות נאות לכ-150 משפחות אשר עדיין מתגוררות באתר הקרווילות. סוכם: יחד עם נציגי המשרד נגבש תכונית עבודה אשר תוגש לאישור הממשלה.

 

שר החקלאות

 

ממשיכים למנף פרויקטים

 

 

עוד ימשיך הניגון

ביה''ס למוסיקה" שלנו, בניהולה של דר' מיכל צור-דחוח,  ממשיך להרחיב את מעגלי המנגנים. למרכז הפועל  בקריית החינוך חופים- שקמה ולשלוחה הפועלות בניצן, הצטרפה שלוחה נוספת שפתחנו השבוע במושב כוכב מיכאל-שובל

חשוב לי להדגיש את העבודה המשותפת, המבורכת והעניינית שנעשתה יחד עם מנהיגות המושב הן ועד האגודה והן עם היו''ר של הוועד המקומי החבר אמנון ברזין. היו עוד חברה טובים ותומכים שפעלו וסייעו להרים את פרוייקט בית הספר למוזיקה במושב. אבקש לציין  דליה בז'יז'יזנסקי שהייתה המנוע שעמד מאחורי הפרויקט, דחפה וקידמה, סגרה פינות וחיברה בן כל הגורמים, פרמה תקלות  אפשריות ורככה כל גבנון בדרך.  כן, כן דליה, עוד היד נטויה בעשייתך ההתנדבותית למען הקהילה.

נקודה מרגשת הייתה בחנוכת המרכז כאשר החברה במושב החליטו פה אחד לקרא למרכז המוזיקה בכוכב מיכאל על שמה של החיילת אירית פורטוגז  ז''ל. בת המושב אשר נרצחה בזמן חטיפת  אוטובוס קו 300 על ידי מחבלים  לפני 30 שנה. חברי המושב סיפרו לי שהיום יש להם תחושת הקלה. שכן מזה 30 שנה יש להם מעין חובה מוסרית להנציח את חברתם והיום הם הגשימו זאת.

וסבא שלי היה אומר : ''המנגינה תמיד רוחשת בעולם. אם אתה לא תנגן,  הרוח תנגן. אם שניכם תנגנו, כל מלאכי מעלה ירדו לשמוע את נגינתכם....ופריון גדול ירד לעולם".

 

מרכז המוסיקה בכוכב

 

מטפחים כישרונות מוסיקליים

 

 

 

ספורט לגוף, לנשמה ולמוח

כן כן... שחמט  זה ספורט .. יש אסטרטגיה, יש חשיבה של מהלכים רבים קדימה  יש חוקים, יש ליגות ויש טורנירים.

בחול המועד סוכות התקיימו  במושב ניר- ישראל תחרויות וטורנירים בשחמט .האירוע נשא אופי של הפנינג אמיתי. משחק  השחמט מושך אליו חובבים רבים המוקדשים ומתנדבים אשר עוסקים כל השנה בתחזוקת ספורט מיוחד זה . נציין את החברים בני עיון מניר ישראל ומשה סוקר מיד מרדכי אשר מזה שנים רבות מתחזקים את ספורט השחמט אצלנו במועצה. ננצל במה זו למסור להם תודה  והערכה על פעילותם ההתנדבותית לאורך שנים.

 

טורניר ספורט נוסף וחביב  התקיים : במושב הודיה במגרש שחב''ק,  על מרבדי דשא סינטטי יפה ומזמין. בטורניר  השתתפו עשרות רבות מילדי הגנים וכיתות א'. כן חברים, גירסא דינקוטא בספורט על פי הכללים ורוח ספורטיבית תצמיח לנו דור של אזרחים, שהמונח רוח ספורטיבית הוא  חלק מהאופי הנרכש. בסיום המשחקים הוענקו מדליות לכל ילד..כן, ברוח ספורטיבית.

 

 

שחמט
טורניר

ממשיכים במסורת הספורטיבית

 

חניכי "השומר הצעיר" מבקרים בקן

רגע לפני חג סוכות, המריאה לה משלחת מטעם ''השומר הצעיר'' ותושבי המועצה   היישר לווינה שבאוסטריה.  , ודאי תתפלאו לשמוע, ביקרו שם  בקן  השומר הצעיר בווינה ( וואללה יש דבר כזה) שם קיימו מפגשים עם בוגרי התנועה אשר עדיין מתגוררים בווינה . בהמשך ביקרו התלמידים במוזיאון היהודי  ואף  נתנו יום בהתנדבות לעזור בבית אבות ובבית ספר היהודי. כמובן לא ויתרו על טיול יפה ביערות המיוחדים הסובבת את ווינה.

 

הקשר של קן השומר הצעיר שלנו עם קן מקביל באוסטריה מתקיים מזה מספר שנים.  פז רזיאל מיד מרדכי המנהל את עמותת "שקמה", המפעילה  גם את הקן,  מספר על החשיבות הרבה שיש לקשר של הנוער עם קהילות היהודיות, הגם שלפעמים נידמה שהן לא זקוקות לדבר. מסתבר כי תחושת הרצון להיות שייך לעם היהודי היא חזקה ומשפיעה באופן חיובי והדדי גם על האורחים וגם על המארחים. כאן המקום למסור תודה לקרן שאטו על הובלת הסיור הערכי .  

 

השומר הצעיר

תנועת הנוער היא אחד הכלים המשובחים למיצוב אישיותו של האדם

 

 

בוגי יעלון במרכז למורשת גוש קטיף

הרמטכ''ל ושר הביטחון לשעבר, מר משה (בוגי) יעלון, ביקר אותנו השבוע. את סיורו התחיל במרכז למורשת גוש קטיף בניצן. מוכי בטר מנהל האתר ערך לו סיור יסודי שבמהלכו התרשם בוגי מהפעילות המקיפה של המקום  מהתיעוד המפורט ומהתצוגה  העוצמתית.

בסיור נחשף בפני בוגי הגלעד האלקטרוני לזכרם של כל הנופלים ברצועת עזה ובסביבותיה עוד מימי ראשית המדינה. בוגי חתם את הסיור בכתיבת כמה מילים בספר המבקרים. כך הוא כתב: "מתיישבי גוש קטיף חלוצים לפני המחנה יצאו להתיישב בהוראת הממשלה ונהגו כיהודים גאים וגיבורים בכך שקיבלו עליהם את הגזרה  הקשה הקורעת והמטלטלת  בתולדות הציונות המעשית. למרות כל זה לא הרימו יד חס וחלילה על אושיות החוק וזו גבורה".

בוגי לא הסתיר את עמדתו גם הפעם, סיפר באופן גלוי וכנה כי באותם ימים שימש כרמטכ''ל  ובשל התנגדותו הנחרצת לפינו  גוש קטיף, הוא שילם מחיר אישי לא מבוטל בכך שהוא היה אחד הרמטכ"לים הבודדים שלא קיבל הארכת כהונה בת ארבע שנים ובעצם שימש בתפקיד 3 שנים בלבד.

בהמשך, קיימנו מפגש חברים במקום נייטרלי. שם,  בוגי פרש  בפני החברים את משנתו הביטחונית חברתית. כלכלית ומדנית.

בטח שיש עוד מה לספר אך נסתפק בזה השבוע.

חברים וחברות, היה ויש לכם נושא אשר לדעתם היה ראוי שנתן עליו פוקוס ונרחיב אודותיו, אנא כתבו ונתייחס בכובד ראש

 

בוגי במרכז גוש קטיף

בוגי ומוכי- במרכז למורשת גוש קטיף

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע הינה םרשת נח ובה נאמר: "אלה תולדות נח, נח איש צדיק, תמים היה בדורותיו..."."

אם כן, נשאלת השאלה: מדוע מוזכר שמו של נח פעמיים ברציפות? לומר שאדם יהיה נוח למקום ונוח לבריות.

מכאן אנו למדים:  כל מי שנוח לבריות, כלומר לסביבתו, הוא יהיה נוח גם למקום.

שבת שלום.