בס"ד

כ"ז חשוון תשע"ח, 16.11.2017

 

כל נתיבותיה שלום

ציר הנסיעה המרכזי לאורך המועצה שלנו, שמחבר בין הישובים, הוא כביש מס' 4.

אני שמח לבשר לכם שבשבוע שעבר הסתיימו העבודות בצומת כביש 4 וכביש 232 לניצנים, הכוללים הסדרת מעברי חציה ואיי תנועה לפי התקן של חברת נתיבי ישראל.

צומת נוסף שכעת עומד להיות משודרג הוא  צומת ניצן עם כביש 4. כולנו חווים את העומס שאנו נתקלים בו  מדי יום

בימים אלה מתחילות העבודות, הכוללות גם הזזת איי תנועה, הכפלת נתיבי היציאה הוספת רמזורי שמע לליקויי ראיה והתאמת המדרכה לנכים. המטרה היא אחת: לשפר את השירות לשדרג את התשתיות להזרמת התנועה ולהצלת חיים.

 

לצפייה בסרטון :

https://www.youtube.com/watch?v=jRV1UTikehM

 

img-20171112-wa0126

הקלה בתנועה נראית באופק

 

 

קורס סייעות

ילדינו הרכים לומדים במסגרות החינוך השונות שלנו בישובים. לצידה של כל גננת העושה את תפקידה נאמנה, יש עובדות מסורות ונמרצות, אלה הן הסייעות. תפקידן משלים את עבודת הגננת ויחד, כצוות, מעבירות תוכן ערכי ודפוסי חיים לילדינו. אין ספק, כי טיפוחו וחינוכו של הדור מתחיל מינקות, על ברכיהן של הגננות והסייעות ועל כך הן ראויות להערכה רבה.

ביום שני השבוע פתחנו במתנ"ס בשעה טובה ומוצלחת קורס לסייעות. המיזם יצא לדרך הודות לקידומה ועידודה של מנהלת משאבי אנוש במועצה, הגב' גלית קקון שאמרה לי: הסייעות כאן מקבלות העצמה וכלים להתמקצע בתפקידן המבורך.

 

img-20171113-wa0215

דיפלומה לסייעת

 

 

הגדר הטובה

לפני חודשיים פתחנו את שנת הלימודים תשע"ח במועצה שלנו. כ-5500 תלמידים לומדים בכל מוסדות החינוך שלנו. כל העת אנו בודקים איך ניתן לשפר ולייעל את האבטחה ותחושת הבטחות בסביבה הלימודית.  לפני מס' חודשים הורתי לקב''ט מוסדות החינוך החבר יגאל מצרפי  לבציע בדק כללי על מצב כל הגדרות המקפים את מוסדות החינוך שלנו. יגאל הנמרץ והמסור שקד על הסקר והשלימו ביעילות.  לאחרונה השלים הצוות המקצועי את רוב העבודות שכללו הגבהת גדרות חסימת כל הפרצות וייצוב עמודים .

וזה מזכיר לי ...היה מי שאמר: ''אין גדר שלא ניתן לפרוץ אותה'' .                                                                           

ואבא שלי היה אומר: תחושת הביטחון עולה על כל גדר ..

 

הגדר הטובה

''תחושת הביטחון עולה על כל גדר''.

 

 

מש"ק  כנפיי  לניצן-באר גנים

 נעדכן כי  לישובים ניצן ובאר גנים  הגיע מש״ק חדש העונה לשם: גבריאל כהן. גבריאל החליף את המש"ק הוותיק, יעקב אמנו אשר הגיע למועצה עם הקמת אתר הקרווילות ניצן. אבקש להודות לשוטר יעקוב אמנו על עבודתו המקצועית אותה עשה במסירות וברגישות . כמו כן אבקש להודות למפקד תחנת המשטרה באשקלון על שנאות לבקשתי  להרחיב את פעילותו באופן פורמאלי של השוטר הקהילתי. על כל מרחב: ניצן, חוף הים ובאר גנים.

להזכיר כי נקודת התחנה של השוטר הקהילתי ניצבת באתר  הקרווילות בניצן סמוך למרפאה .

שם גבריאל יעמוד לרשות כל בעלי העניין.

 

בדיקת שבחים

הפעילות השוטפת נמשכת

 

 

 

ערב למתנדבי צח"י

ברחבי המועצה שלנו פועלים, בהתנדבות מלאה, צוותי חירום (צח"י). לאורך כל השנה, מתרגלים החברים את ההתנהלות בחירום, מחדדים את המימשק והחיבור בין הקהילה לבין המועצה ועוברים סדנאות עם בעלי תפקידי מפתח כמו נציגי פיקוד העורף, משרד הרווחה, אגף הביטחון, הקואליציה לטראומה ועוד. מדובר בשיתוף פעולה מלא בין תחום ההתנדבות במחלקה לעבודה קהילתית ומרכז חוסן באגף לשירותי רווחה, חברה וקהילה במועצה שלנו. במועצה פועלים מתנדבים נוספים בתחומים רבים.

ביום שני השבוע התכנסנו במלון באשקלון לערב שכולו הצדעה למתנדבים והפעילים הרבים, כולל ארוחה ומופע אומנותי. באירוע המכובד השתתפו נציגים משרד הרווחה, נציג המתנדבים שלום קוניס, מנהל השירותים החברתיים במועצה מעוזיה סגל ועוד. כל אחד מהמתנדבים הוא מכפיל כוח אמיתי, שמתאפשר הודות לבסיס של כל מתנדב: הרצון הטוב לתרום לאחר. ישר כוח להם.

 

img_1055

img_1009

מוקירים את מתנדבים

 

 

מים לדוד המלך...

 

"ודוד חשק במים מן הבאר שליד פלישתים

למלא את רצונו יצאו שלושה גברים".                   

כך שרו פעם הגששים באחד מהמערכונים המצחיקים שלהם.

השבוע ביקרתי במושב חלץ, שם החלו העבודות לשדרוג תשתיות, כביש ומדרכה. 

הפרויקט התאפשר הודות לשיתוף הפעולה הפורה המתקיים בהנהגת המושב.

אין ספק כי לעבודה המשותפת בין רצון בן שלום, יו"ר וועד האגודה לבין יגיל יוסף יו"ר הוועד המקומי, יש בה יכולות להניב תרומה חשובה לקידומו של המושב.

מושב חלץ ממוקם ממש בגבולה הדרום מזרחי של המועצה, סמוך לקיבוץ ברור חיל.                              

חלץ הוקמה בשנת 1950 וחלוצי ההתיישבות בחלץ עלו מתימן.

אז איך השיר למעלה קשור לעניינינו?  ובכן, חלץ בן פלטי היה אחד מגיבורי דוד המלך וכמה שמחה היתה לוותיקי המושב  כאשר שמעו כי זכו לקבל שם של גיבור מקראי .. ועתה יהיה בחלץ גם מדרכה יפה ובטיחותית

 

חלץ תשתיות

גיבור מקראי ומדרכה יפה

 

 

טיפים גדולים לעסקים הקטנים

טיפוח העסקים הקטנים היא מנוע לקהילה יציבה ולרשות מקומית איתנה. השבוע ציינו במועצה את שבוע היזמות הבין לאומי בשני ימי הרצאות לבעלי עסקים קטנים מאזורנו.שהובילה מנהלת תחום עסקים ותיירות במועצה הדס קרמזין, בשיתוף מעוף ומשרד הכלכלה, הביאו עשרות משתתפים שלמדו  על שווק עסקי,  אך "להיכנס" לתקשורת  ולהגדיל מעגל הלקוחות. בהזדמנות הזו נפגשתי עם מנהל "מעוף" אשקלון, חזי שגיא ומנהלת סניף "מעוף" בשדרות ועוטף עזה, גב' שרית מנשקו. המטרה המשותפת היא לעבוד בשיתוף פעולה לקדם ולסייע לעסקים הקטנים ברחבי המועצה.

 

מעוף

עסק קטן מניע כלכלה גדולה 

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע פרשת תולדות, בה נקרא את תולדות יצחק ובניו.

יעקב מקבל  מאביו את ברכת: "ויתן לך האלוהים מטל השמים משמני הארץ ורוב דגן ותירוש". זו הברכה שאחיו, עשו, התאווה אליה, אבל אותה לקח יעקב.

אבל לא זו הברכה שהייתה מיועדת ליעקב אבינו, אלא הברכה: "ויתן לך את ברכת אברהם לך ולזרעך אתך לרשתך את ארץ מגריך אשר נתן אלוהים לאברהם".

ברכת הארץ היא הברכה שאותה מנחיל יצחק ליעקב בנו והיא  הברכה שנתברך בה גם אנו וגם נזכה לברכת "ויתן לך אלוהים מטל השמים ומשמני הארץ...".

שבת שלום.

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

פרשת השבוע