בס"ד

יט כסלו תשע"ח, 8.12.2017

 

פיתוח הכפר

במועצה שלנו חרטנו על דגלנו את טיפוח החינוך. משפט זה הוא אינו סיסמה ומשמעותו חתירה תמידית בהכנסת תכניות לימוד חדשות, חשיבה על שידרוג התשתיות, טיפוח חצר בית הספר ועוד. סיפרנו לכם על הקמת המרכז האזורי למצוינות במורשה. סיפרנו על המסע הרגלי המיוחד לירושלים שעשו תלמדי התיכון בסילבר, אותו נבקש להנחיל בשאר מוסדות החינוך שלנו. בסילבר מתקיים שיתוף פעולה מדהים עם מכון וויצמן בתחום הכימיה והפיסיקה. יחד עם הנהלת סילבר הנמרצת אנו רוקמים לקדם את מגמת הג'ודו.  כן...כן...חברים, עוד יהיו לנו תלמידים שייגשו להיבחן לבגרות גם במגמה זו.

נ''ב- לפני שבוע באירועי שישי נשי שמארגנת נסיכת התרבות שלנו הגב' כרמלה מיכאלי הופיעה אצלנו אורחת מיוחדת: יעל ארד הג'ודאיסטית האולימפית. תגידו אתם, האין בזה הכשרת הלבבות לאותה מגמה מיוחדת שאנו חפצים לקדם בסילבר?

ובתחום התשתיות לאחרונה רתמתי את איגוד הכדורסל והטוטו על מנת לגייס תקציב מכובד וייעודי לטובת שדרוג אולם הכדורסל בסילבר. בעיני, הכפר הוא פנינה של יופי ואיכות בטבורה של המועצה. אבקש להודות למנכ''ל הכפר ח"כ לשעבר שמעון סולומון, למנהל התיכון אהרון עטייה ולצפריר בן- סיני סגן מנהל הכפר על עבודה עניינית ופורייה לטובת ילדנו.

שמעון סולומון

סילבר כמקפצה חינוכית וספורטיבית

 

הסבתות הסורגות

אני מרגיש צורך לספר לכם כי אני לא ממתין לאיזה אירוע מיוחד על מנת להיכנס למרכז הוותיקים שלנו. השבוע החניתי את הרכב בסמוך ופשוט נכנסתי. איזה כיף, איזו שמחה ואופטימיות, מצאתי שם בין מעגלי הפעילות והיצירה במרכז. באחת משיחותיי עם גיורא נחשון, המשמש כיו''ר העמותה, הגענו לתובנה כי אנו לא צריכים לחכות לחודש לנובמבר כפי שהכנסת קבעה, בו מציינים את ''חודש האזרח הוותיק". בחודש זה לכאורה כל המסגרות בארץ צריכות לקיים פעילות מוגברת לטובת וותיקי הישוב. באותה שיחה סיכמתי עם גיורא, כי אצלנו לטובת הוותיקים שלנו כל השנה הוא יהיה ''נובמבר'' מתמשך.... נופשים, טיולים והרצאות ימי שירה, פעילות עמלנית, מעגלי ריקוד קלילים ועוד... כי ותיקי המועצה מאפשרים לנו לקיים את מצוות כיבוד הורים ועל כזו מצווה אנו לא מוכנים לוותר.  

20171122_121404
 

אבקש לספר לכם מה שראו עיניי: שלוש חברות המרכז, ריטה בלונד, מרצדס סיבוני ואסתר אטיאס, סרגו 200 כובעים! צבעוניים, מקושטים, איכותיים ומחממים את הראש ואת הנשמה. כל הכובעים נתרמו  באהבה למחלקת ילדים ולמחלקה האונקולוגית בביה"ח ברזילי.

''מה עוד תבקשי מאתנו מכורה ואין עדיין'' ?

נמסור תודה מבורכת לכל  הצוות המסור ''במרכז היום לוותיק'' בניהולה החם והמקצועי של אושרית וכן, חזק ואמץ לכוח הנשי התורם והמתרים וממשיך ללמד אותו אופטימיות מהי.

סורגות

תרומה מרגשת לילדים

 

הגן הירוק כל ימות השנה

הגיל הרך הוא הזמן הנכון והטוב לעצב בו את יסודות האופי של ילדינו הקטנים. כן, גם אהבת הזולת, הטבע והסביבה, וארץ ישראל כולה ניטעים בגרסא דינקוטא. מתוך הבנה עמוקה בחשיבות טיפוח הקשר של הילד הרך עם האדמה פיתחנו במועצה פרויקט: "הגן הירוק". לשמחתי נמצא, כי משרד החינוך מכיר בתוכניות ייחודיות אלה. לאחרונה נקבע על ידי משרד החינוך כי: גן שיעמוד במשימות מוגדרות של, פעילות מחזור, שמירה על הניקיון, טיפוח גינה וגידול ירקות העונה בחצר הגן יקבל "תו תקן ירוק". עד היום קיבלו אצלנו תו תקן ירוק 8 גנים. לאחרונה קיימתי מפגש עבודה אגף עם מנהלת תחום הגנים, שלנו הגב' אביבה פולד, הוותיקה והמקצועית. הנחתי אותה לשקוד על גיבוש מודל בו כל  גני הילדים במועצה ישאפו לקבל  תו תקן ''לגן ירוק''.

תעקבו אחרי ... עוד נרחיב על פרוייקט ערכי זה.

גנים ירוקים
 

ירוקים מגאווה

 

 

תשלומים וטפסים לאגף הגבייה ? מהיום גם מהנייד

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים אני ער לצורך לשלב את השירות המהיר והזמין כחלק מהנגשת השירות לתושב אנו במועצה מובילים תכנית דיגיטלית משלנו. בימים אלה כבר ניתן יהיה להיכנס לאתר המועצה ולהירשם בצורה מקוונת לאגף הגבייה, דרכו ניתן יהיה לברר כיצד לשלם את הארנונה ומה מצב החשבון, להודיע על נכס ריק או על שינוי שם המשלם כאשר הבית מושכר לאחר. בקרוב גם באגף החינוך כל הרישום לגני הילדים ולבתי הספר יתנהל באמצעות המחשב. כמו כן כל הפעילות הענפה של המתנ''ס. על הכל מכל כול תוכלו לקבל באפליקציה ייחודית לנו.

מתי מתחלים ? זה מזכיר לי דבר מה: 'פעם שאלתי את סבא שלי: "תגיד לי סבא, מה הוא המועד הטוב ביותר לנטוע את עץ?". סבא שלי הביט בי בחיוך מאושר פתח ואמר: "הטוב ביותר זה היה לפני 10 שנים, אך אם לא נטעת אז. גש עתה ועשה זאת היום".

כמצוות סבי בואו ונתרגל: ראו קישור: https://www.magic-city.co.il/Services.aspx?cmp=153

אפליקציה בגביה
 

אפליקציה ידידותית למשתמש

 

איך אומרים בעברית: פוייקה?

מרכז חוסן. שם יפה יש למרכז. במסגרת תוכנית עבודה הרב שנתית עם  האגף לשירותים חברתיים חידדנו את התובנה שמשמעות המילה חוסן: הוא בחוסנה החברתי של הקהילה. לאור הכרה זו ביקשתי ממעוזה סגל, שלחלק מהציבור ניראה שהוא הולך לאט אך בפועל הוא גומע מרחקים אדירים בעשייתו כאן במועצה, להתמקד בפעילויות קהילתיות של הורים וילדים, פעילויות שיש בהם העצמה הורית וקהילתית.

שירה אמיתי ריינץ מנהלת החוסן סיפרה לי השבוע בסיפוק על מגוון הפעילות שהתקיימה בקהילות המועצה. בזיקים, עסקו המשתתפים - הורים וילדים- בפרוייקט ''החורשה המנגנת'' ומבקיעים יצרו יצירת אומנות בשם ''כיכר-הכבשים''. בבאר גנים פעלו שם להכשרת פינת פיקניק נאה ובקרוב עתידים להכין פינת פוייקה..... מה זה ? זהו סיר כבד במיוחד שנועד לבישול איטי וממושך. אתם מבינים שזה לא  מיועד לירקות....העיקר שיהיה בתאבון...שירה מוסיפה ואומרת כי בכל העבודה המקצועית והאומנותית מלווה אותה ארגון העונה לשם היפה והמחייב: ''יוצרים מן הטבע''...

הרהרתי בלבי ואמרתי לספר לכם...גם אלוק'ים יצר את האדם מן הטבע ... חשבתם על זה?

פינת פוייקה
 

מדורת השבט

 

 

הגיל שאפשר להתחיל (להתנדב)

לא כל האזרחים הוותקים  שלנו משתתפים בפעילות של המרכז יום לוותיק. חלקם מחליט להישאר בבית מיתוך מגוון שיקולים אישיים . אנו במועצה חשבנו שגם אם  הוותיק מחליט להישאר בביתו הוא חייב לקבל סיוע חברתי. בחלק גדול מהמקרים זה פשוט להגיע לביתו פעם או פעמים בשבוע לשוחח על עניני חולין של היום יום ולאפשר ונטילציה חברתית. לצורך כך גייסנו תקציב ייעודי מהביטוח הלאומי על מנת שנוכל לממן  רכז מתנדבים. הרכז יגבש קבוצה של תושבי קהילות המועצה אשר מוכנים בנפש חפצה לצאת לבתי הוותיקים ולהיות להם לחברה ולפוגג מתח ולהרים את המוראל .שלהבת כהן, היא רכזת תחום התנדבות אצלנו במועצה ומזה תקופה ארוכה היא שוקדת על גיבוש קבוצה ערכית ואיכותית של אנשים  מתושבי קהילות המועצה אשר עושים בשקט וברוגע מלאכת קודש ממש.

בשבוע האחרון התקיימה פגישת עבודה עם הגב' ורה שלום והגב' הגר אלימלך מסניף הביטוח הלאומי בעיר אשקלון, פגשו את המתנדבים הנמרצים שלנו והביעו הערכה רבה לפעילותם. בשל העובדה כי יש בקרב קהילות המועצה שלנו ותקים נוספים הזקוקים לאותם מפגשים חברתיים המרחבים את הלב. אנו נערכים להרחיב את השורות ולהגדיל את המעגל.

אבקש לנצל במה זו וממנה אני קורא לכם- צעירים מגיל 55 ומעלה- שיש ביכולתם לבוא ולהצטרף לקבוצה ערכית ואידאליסטית ולהמשיך להיות חוד-חנית של עשייה מבורכת בתוכנית :  המתנדבים למען הקהילה...

ואיך סבא שלי היה אומר: מעשה טוב צריך לעשות בכל יום. אז לחכות למי ? בואו הצטרפו... 

לפרטים נוספים ניתן לפנות להגר אלימלך –-08-6750698                                                                                         

נורית קדמון עו"ס אזרחים וותיקים 050-5971604

שלהבת כהן רכזת תחום התנדבות 052-3356908.

מתנדבים לקשישים
 

התנדבות היא עוצמה

שמחה עד השמיים עושים בני האדם

ילדי שכבה ב' מבית הספר "ניצן" שבקיבוץ ניצנים ערכו השבוע באולם הספורט טקס לקבלת ספר התורה. גם אני נכחתי בטקס ואני מודה לומר שהתרגשתי יחד עם ההורים, הסבים והסבתות של הילדים מכל גווני הפסיפס החברתי שלנו. טקס ערכי זה  הוא חלק מרשימת ארוכה של פעילויות והאירועים שחווים ילדינו. כן ממש פעילויות שכאלה יש בהן תרומה עצומה לבנייה ועיצוב, הטמעה וחיזוק אותו חותם הקרוי: זהות. שמחתי לראות שלכל ילד וילדה ניתנה האפשרות להתבטא ולהשתתף בטקס המכובד שהיה בהחלט דינאמי ופעיל, מרגש משפחתי וחם. מכאן אבקש למסור תודה והערכה לכול צוות בית הספר שעמל על התוכנית הערכית והמכובדת, לוועד ההורים הנותן כתף מסייע ותומך בבית הספר והערכה מיוחד לגב' איזבל שרון, אשר מושכת בעול הניהול ביד רמה ולעוד שנים טובות בניצן.

טקס ניצן
 

ההתרגשות מילאה את האולם

פרשת השבוע

בפרשת השבוע "וישב" מסופר על הסכסוך הקשה שבין יוסף לאחיו.

חז"ל מרחבים את היריעה ומספרים לנו שהקנאה והשנאה ליוסף מצד האחים נבעה כתוצאה מאפליה, שנוצרה מכך שאביהם יעקב, עשה  ליוסף כתונת פסים ובכך הביע הערכה יתרה לאחד מהבנים  על פני אחיו. מכאן למדו אותנו חז"ל: ''לעולם לא יפלה אדם בין הבנים". אנו נוסיף גם בין הבנות. אפליה של ההורים בין ילדיהם היא מסוכנת לשלמות המשפחה ולכן עלנו המשימה לדאג לבנינו ובנותינו באופן שוויוני.

שבת שלום.