בס"ד

 כו כסלו תשע"ח, 14.12.2017

 

מאחורי כל פרס- ניצבים אנשים

לחברי מליאת המועצה השותפים לדרך, לכל עובדי המועצה, המתנ"ס, החברה הכלכלית ומרכז יום לוותיק-  המשקיעים ממירצם לתת שירות מכובד, נאות ויעיל לחברי קהילות המועצה ולכם לתושבים יקרים- אבקש למסור תודה.

בשליחותכם עליתי השבוע לירושלים וקיבלתי את הפרס היוקרתי לניהול תקין של הרשויות המקומיות משר הפנים. הגם שאנו מקבלים פרס חשוב זה במשך עשר שנים רצופות, אין זה ברור מאליו. רק עבודת צוות עניינית ומקצועית עם כל אגפי ומחלקות המועצה, תוך השקעה אמיתית לעבוד על פי הספר והכללים- מובילים לקבל פרס מיוחד זה.

אציין שעמדנו בכ-50 קריטריונים ביניהם: סדרי עבודה ומנהל, העסקת עובדים וניהול ההון האנושי, ניהול התאגידים העירוניים, היערכות לחירום, רישוי עסקים,  יעילות כספית, ביצוע התקציב ועוד.

פרס ניהול

עשור של יציבות כלכלית

 

 

נאמני חינוך למען ילדינו

"החינוך מתחיל מהבית" הוא לא סיסמה נבובה.

אני מעריך שכולנו מסכימים  עם קביעה זו, שהבית והמשפחה הם המעטפת הראשונית והחשובה לעיצוב הזהות והאופי של הילד.

מתוך האמונה בחשיבות שיתוף הפעולה בהתוויית הדרך, התכנסנו מעל 100 הורים ואנשי חינוך בכפר סילבר בו קיימנו סדנאות לנאמני חינוך. הכנס היה פורה, מאתגר ובעיקר מעורר עניין. מודל הפעילות כלל "שולחנות העגולים", בהם דנו בסוגיות חינוכיות מגוונות, למשל: חינוך חברתי, מוגנות חברתית ואישית, מענה טיפולי-רגשי, הגיל הרך, חדשנות וסביבת למידה ועוד.

 

בהזדמנות זו, אני מבקש למסור תודה והערכה מיוחדת לכל חברי וועדי ההורים במוסדות החינוך, שעושים את עבודתם לאורך כל השנה בהתנדבות ובמסירות תוך השקעה של זמן ומחשבה.

 

אבקש למסור תודה למנהלת אגף החינוך, גב' יפית בוכריס על ההשקעה וניהול המפגש.

בחודשים הקרובים נמשיך וניפגש עד להשלמת תכנית החומש שעיקרה עיצוב והתאמת החזון החינוכי שלנו.

כנס נאמני חינוך
 

הצדעה לנאמני החינוך

 

 

המכתש הגדול-אולם ומלואו

כל מי שיחלוף בסמוך לביה"ס החדש בבאר גנים לא יכול להתעלם מהמכתש גדול שנפער בקרקע. דחפורים, מערבלי בטון ומנופים פועלים במרץ להקים לנו אולם ספורט חדש.

כשם שעמדתי על פתיחתו של מבנה הקבע של ביה"ס בבאר גנים כבר השנה, אני שמח לבשר שיחד עם ידידי אורי אריאל שר החקלאות הממונה על תיק שיקום המפונים, הצלחנו לגייס סכום של כ-8.8. מיליון שקלים לתכנון ולביצוע הפרויקט.

אולם הספורט החדש בבאר גנים ישתרע על פני 1500 מ"ר ויכיל טריבונה שתאכלס 500 צופים.

על פי התכנון, אנו עתידים לקיים את טקס חנוכת האולם בתחילת אוקטובר 2018. נמשיך לעדכן אתכם מהשטח.

 

בונים אולם ספורט
אולם הספורט

אולם ומלואו

 

                                                                                                                        

על קו הזינוק

אבקש לספר לכם על תחרות ריצה מיוחדת הנקראת "מירוץ שדה 360" של מחוז דרום. המיוחד במירוץ זה הוא תוואי הריצה המגוון וכולל גם דרכי עפר, חורש ושדות.

לביא כרמי פעל בצניעות ובמקצועיות והכשיר את התלמידים מביה"ס "שיקמה". לאחר הכנות רבות שכללו אימונים, מיונים, בדיקות והכנות ספורטיביות- ניתן האות !

נציגינו מתיכון "שקמה", הראל שיין וסהר מלכה,  הגיעו לקו הסיום וקטפו את המקומות הראשונים.

בנות ז-ח קטפו גם הן מקום ראשון ובנות י' – י"ב השיגו את המקום השלישי והמכובד.

כל ספורטאינו הנמרצים עתידים להשתתף בתחרות הגמר הארצית שתתקיים בבית שאן.

בנות שקמה

האלופים שלנו

 

יש לי יום יום חג...

השבוע הדלקנו נר ראשון של חג החנוכה ויחד איתו נדלק הניצוץ של התלמידים היוצאים לחופשה. נספר לכם על פעילויות שונות שעשו התלמידים רגע לפני שיצאו לחופשת חנוכה.

* תלמידי כיתות ז' וט' מישיבת בני יששכר בבאר גנים קיימו יום פעילות חברתית בדמותו של החג יחד עם תלמידי ניצני קטיף בישוב ניצן.

* תלמידות האולפנא ביקרו במרכז יום לוותיק ושימחו את החברים והחברות בפעילות חברתית ובסיומה העניקו להם שי מקורי בסימן החג- מה אם לא בקבוקון שמן זית עם הקדשה.

* תלמידי בית הספר למוסיקה שלנו קיימו הפסקה מנגנת ופרטו על מיתרי הגיטרה והנעימו את חצר ביה"ס חופים. על האורקסטרה ניצח המורה לגיטרה מישה פרלשטיין.

מכאן נאחל לילדינו חג שמח וחופשה נעימה.

שמן זית
 

מושגים במורשת

 

המיגונית של פיקאסו

הצייר המפורסם ביותר בז'אנר האומנותי "קוביזם" הוא לא ספק פאבלו פיקאסו.

הקוביזם למעשה "מפרק" את הציור לכמה גורמים, כמו קוביות ומכאן נגזר שמו.

גם אנו במועצה עוסקים באומנות ה"קוביזם", אלא שאצלנו אנו עובדים על המיגוניות.

ילדי מושב נתיב השערה בחרו לתרום למען הקהילה ולכבוד פרויקט בני המצווה שלהם הם יצרו עם האמנית שירלי עוקב יצירת אמנות של ממש. הם ציירו וקישטו את המיגונית בצורה צבעונית ומקסימה בשם "מיגונדלה" להנאתם של כל התושבים.  כן, גם את הפרויקט הזה מוביל מרכז חוסן שלנו בכישרון רב, תרתי משמע. אני מרוצה מיצירת האומנות, מה דעתכם?

 

מיגונית

קופסת הצבעים

 

לעולם בעקבות השמש

כבר שנים שמדברים אצלנו על תכניות להקים שדות סולארים. אלא מה, שכל שדה סולארי דורש משאבי שטח נרחבים ומצד שני, לפעמים שדה המראות המחזירות אור- יש בו די להוות מפגע סביבתי. על כן, כל תכנית שכזו מחייבת אישור של גורמי תכנון רבים. על מנת לקדם את התכנית של קיבוץ גברעם, יצאתי לשטח על מנת לראות בעין, לתמוך ולשכנע את האחרים בחשיבות קידום התכנית ועשיתי זאת בכל הכוח.

ואתם חושבים שלא הצלחנו?

סולארי

שמש-מראה-אנרגיה

 

שישה מי יודע ?

 

ביום א' הקרוב, נר שישי של חג החנוכה, בשעה 16:00 בדיוק, אלחץ על הכפתור ואעלה לאתר האינטרנט שלנו את "חידת ראש המועצה". החידה מסכמת את החידון שיזמתי לפני חודשיים "בעקבות חמיצר ואוצרות שביל האור".

מעל 10 אלפים משתתפים מכל הארץ נטלו חלק בחידון "שביל האור" שמחבר אנשים לנופים, לטבע ולמורשת. לשלב הגמר הגיעו כמה מאות ורק שלושת הראשונים שיענו נכונה על שאלת ראש המועצה- יזכו בפרסים.

 

פרשת השבוע

בפרשת "מקץ" מסופר על חלומות פרעה, בהם הפרות הרזות אוכלות את הפרות השמנות והשיבולים הדקות אוכלים את השיבולים המלאות. חלום זה מסמל גם את חג החנוכה, בו ניצחו המעטים את הרבים והחלשים את החזקים- המכבים את היוונים. כל זאת מאור האמונה שבסוף הוא זה שמנצח. 

מי יתן ואור האמונה יאיר את בתיכם.

חג חנוכה שמח ושבת שלום.