בס"ד

 

חג האור מבשר על בוא הרמזור

ואבא שלי היה אומר: אין קיצורי דרך. אבל יש עבודה סיסטמתית. לכל פרוייקט יש תהלכי הבניה והבשלה. אז מה הם השלבים, אתם שואלים ? איתור צרכים, רתימת הגופים הרלוונטיים, פעילות פוליטית מקומית וארצית, פעילות ציבורית ורתימת הציבור, גיוס משאבים, קידום התכנון, הערכות למכרז, ביצוע וגמר...ברור שיש גם שלבי ביניים. אז מה הקשר?

השבוע קיימתי מפגש חשוב בצומת בת הדר עם המפקח על הפרויקט מטעם נתיבי ישראל לקראת הצבת הרמזור כאן אצלנו. אעדכן שהתכניות לקראת סיום, אחריו ייצא המכרז בחודש מארס ובחודש אפריל יתחילו העבודות (אל דאגה, ביקשתי שזה לא יהיה ב-1 באפריל). סיום העבודות מתוכנן לסוף אפריל. עד אז, כמו תמיד, סעו בזהירות ועל פי חוק. מכאן נמסור תודה לברק פלד על הפעילות הנמרצת בנושא.

מעניין לעניין באותו עניין: 

צומת זיקים כרמיה גברעם: שם הקבלן נמצא בעיצומם של העבודות הכוללת גם הצבת רמזור.

צומת ניצן: אשר דיווחתי עליה לפני כחודש ,שם מתבצעת עבודת הרחבת הצומת אל כביש 4, אנו לקראת סיום.  

צומת באר גנים : עתידה להסגר עם בנייתו של מחלף רבין על כביש 4. ( ארחיב עליו בהמשך).

צומת בת הדר

למען בטיחות התושב

 

התושב במוקד העניינים

24 שעות, שבעה ימים. לא, לא מדובר במוסף ידיעות אחרונות, אלא בשירות חדש סביב השעון שאנו במועצה משיקים עבורכם- התושבים. מעתה, לאורך כל שעות היממה לאורך כל השבוע- המוקד יהיה זמין עבור פניותיכם בנושאים שונים. ומה החידוש אתם שואלים? אם עד היום המוקד שלנו קלט פניות שונות בדגש למחלקת התברואה (פסולת וכו'), הרי שמעתה המוקד יקלוט פניות גם בתחום החינוך, התחבורה, הרווחה והחכ"ל.

אז מה עושים? במקום לטלפן למחלקות המועצה השונות, טלפנו ישירות למוקד 5106* או לטלפון 08-6775527. המוקד יקלוט את פנייתכם ויפעיל את המחלקה הרלוונטית אשר תתן לכם טיפול ומענה. ייעול השיטה מתבטא גם בתיעוד כל הפניות, מעקב ובקרה מלאה אחר הטיפול בהן ועד לסגירתן. לפני כשבוע זימנתי את כל מנהלי המחלקות ויחדיו קיימנו יום עיון והסברה  על מנת להיערך באופן מיטבי ביותר לתת מענה ותשובות באופן יעיל מהיר מקצועי וטוב. תמיד אמרתי ונמשיך לומר: השירות לתושב- כל יום, כל הזמן, מוכן ומזומן.

שדרוג מוקד

המוקד לך ובשבילך- 5106*

 

מתנדב נחוץ-  לכוח החרוץ

טיפוח  ושימור כוח המתנדבים תוך העצמת המוטיבציה שלהם לשמור על הבית, לכולנו ברור כי זאת תניב תוצאות חיוביות. אני שמח לבשר לכם שיש גם פירות לעמלכם, נכון להיום יש לנו מעל 100 מתנדבים חברות וחברים מתושבי המועצה הפעלים בשיטור הקהילתי כמתנדבים-  אין ספק כי  חבורה איכותית זו, היא  מכפיל כוח ואיכות, לשיטור הקהילתי. כל זאת למען הביטחון האישי של כל אחד ואחת..

השבוע קיימתי פגישת עבודה עם מפקד השיטור הקהילתי, רס"מ מגוז, בו הוא מציג לי שב-2017 נרשמה  ירידה של  44% באירועי הפשיעה. לשם הבנת המשמעות נציג את הנתונים באופן כך: בשנת העבודה 2016 היו במועצה 289 ארועים שדווחו ואילו בשנת 2017 דוווחו למוקדה המשטרתי רק 161. אין ספק כי זו ירידה משמעותית. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את כל העוסקים במלאכה ולומר שאסור לנוח על זרי הדפנה. אנו חייבים להמשיך ולהיות ערניים ובמקביל להמשיך במאמץ לצרף מתנדבים חדשים לשורות השיטור הקהילתי.                                             

מגוז ופרגון

   ההתנדבות כמכפיל כוח

 

שלושה בצמרת

ביום א' בשעה 16:00בדיוק ניתן האות. השלב האחרון בחידון, ''אוצרות שביל האור" יצא לדרך עם "שאלת ראש המועצה". לפני כחודשיים פרסמנו את החידון על השביל המיוחד שלנו. סיפרתי כבר כי שכרנו את שירותיו של החידונאי  דן חמיצר. המטרה: לחבר בין אנשים לאתרי הטבע והמורשת שלנו. כ-20 אלף איש (!!), קצת יותר מכול מתושבי המועצה שלנו השתתפו בחידון. 100 מתוכם עלו לשלב הגמר אבל רק 3 יזכו בפרס: 2 מהזוכים הם תושבי פתח תקווה ואחד מקיבוץ סעד. נציין כי מתוך העשיריה הראשונה יש גם מתושבי המועצה שלנו. בקרוב נקיים טקס חגיגי להענקת הפרסים.                                                                                         

אם תשאלו אותי, מה הוא הפרס הגדול באמת ? לדעתי, מתבטא במכתב שכתב משתתף: "עכשיו אני יודע הרבה יותר מאשר לפני חודש על מועצה אזורית חוף אשקלון, על ההיסטוריה, היישובים, הנוף, התיירות ועוד.... ".לאור הצלחת החידון אנו עתידים לפתח את המודל כך שיותר ויותר מתושבי המועצה יהיו שותפים בו ויכירו את אוצרות השביל מקרוב.

נוף חבוי על שביל האור
 

החידון להכרת האזור- לא רק ב"דרום אדום"

 

חגיגת תרבות בפסטיבל האור

לנו במועצה יש תכנית תרבות עשירה במיוחד לבילוי וחוויה לאורך כל השנה. אך גולת הכותרת חנוכה. זו השנה השלשת שאנו מקיימים את אירועי פסטיבל האור. כל זה ללא פקקים ובלי לנסוע רחוק. הכול: ב- 10 שקלים למשתתף. כל שנה אנו עושים מאמץ לשכלל את המבנה הארגוני של ההופעות. השנה הנחתי את המתנ''ס לפזר ככול שניתן את מיקום הפעילויות .לשמחתי זה צלח.ילדי להקת המחול שלנו נתנה "שואו" ביד מרדכי ואחריה עלתה ההצגה "שוליית הקוסם". בבת הדר התקיימה תחרות "עדי שף" ובמקביל, התקיימה במושב חלץ ההצגה "ממלכת הכוכבים" וההצגה "עכבר העיר ועכבר השדה" של תיאטרון אורנה פורת במושב ברכיה. בערב התקיימה במשען "חגיגה יוונית" אותנטית ובמרכז מורשת גוש קטיף בניצן- ערב שירה שמח במיוחד.  ביום שלישי התקיימו ההצגות "אלומיני במוזיאון" במתנ"ס בבת הדר, "נס פך השמן" בבית שקמה. את הפסטיבל חתם אברהם טל בהופעה מחשמלת ביד מרדכי כולל הופעת חימום של הזמר והיוצר מיכה ביטון שלנו. מכאן נודה לכל עובדי צוות המתנ"ס המסורים על הובלה והארגון של פסטיבל האור שלנו..

זמן איכות בקהילה 

 

מסורת קולינרית קהילתית

רס"ל עדי בריגה ז"ל (23) ממושב בית שקמה היה חייל מילואים שנפל במבצע צוק איתן. לפני שלוש שנים, יחד עם משפחתו היקרה וחבריו יזמנו אצלנו במתנ''ס  תחרות בישול לזכרו, "עדי שף", כשבמרכזה מנות ותפריטים שאהב. האירוע הוא חלק בלתי נפרד מ"פסטיבל האור". בנוכחות המשפחה קהל רב וחברים, התקיימה השבוע התחרות השלישית בבת הדר.  כאשר 6 קבוצות בישלו מטעמים מהמטבח האיטלקי: "שותפות ביחד" של הסוכנות היהודית: אורט צריפין: נוער המועצה:  קבוצת חברים- משפחה: חיילי גדוד 75 וגם קבוצת ברק- בני משפחתו של ברק רפאל דגורקר ז"ל מגן יבנה, שנפל באותו מבצע צבאי יום לפני עדי. סגל השופטים הורכב מהשפים מיקי סוויסה, יוסי צרף, צ'רלי פדידה, צחי בוקששתר ופנינה, אמו של עדי. האירוע היה הפנינג קולינרי של ממש וכולם התלהבו מהמאכלים. הקבוצה שזכתה במקום ראשון היא קבוצת החיילים. אין ספק שהאירוע חשוב למשפחה וגם לנו, כקהילה. נמשיך לחבק את המשפחה ולקיים את המסורת.

עדי שף
 

זיכרון דרך ריחות ומטעמים

 

בונים חופים

בשנתיים האחרונות השקענו משאבים ומאמצים כדי לקבל הסכמה להרחיב את ביתה ספר "חופים" ביד מרדכי. הצמיחה הדמוגרפית המבורכת מחייבת אותנו לתת מבט לעתיד ולדאוג לכיתות לימוד נאותות. לאחר פגישות רבות וסיורים בשטח עם גורמים ממשרד החינוך, הצלחתי לגייס את התקציב למימון הפרויקט: כ-7.7 מיליון שקלים.

אני שמח לבשר שבימים אלה העבודות החלו במרץ, הטרקטורים בשטח והחברה הכלכלית מובילה את הפרויקט. מדובר בבניית אגף חד-קומתי חדש שישתרע על פני 1000 מ"ר ובו שש כיתות לימוד ממוגנות לפי התקנים המחמירים ביותר. נברך את השותפים לדרך- הנהגת בית הספר והמנהלת דניאלה וכמובן עובדי אגף החינוך. באחד בספטמבר 2018, בלי נדר, נחנוך את המבנה.

ואיך זה קשור ל"גשש החיוור"? היכנסו לסרטון:  https://youtu.be/gcF0Wia4OwA

בונים אגף חדש בחופים
 

אגף ממוגן וחדיש

 

הגיבושון של חוף אשקלון

אחד המשאבים היקרים שלנו במועצה הוא בני הנוער. טיפוח הערכים מגיל קטן, העידוד להצטיין והרצון להצליח- הם המנוע שמניב פירות. חשוב לתת דגש לצעירים ולצייד אותם בכלים גם לקראת הצבא ואני שמח שאחוז הגיוס אצלנו גבוה במיוחד. בהמשך לתכנית עבודה סדורה שהובלתי, אנו שוקדים על גיוס משמעותי וגיוס ליחידות שדה.  

בימים אלה הכנסנו למועצה את תכנית "אחריי", המכשירה צעירים לכושר קרבי. המאמן שאולי אסולין מגיע ומאמן את החברים והחברות מי"א וי"ב. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם "עיר ללא אלימות" בהובלת גב' רונית וקנין. יש מוטיבציה? קומו מהכורסא והצטרפו לקבוצה !

אחריי
 

מוטיבציה בונה כושר

 

פרשת השבוע

בפרשת השבוע "ויגש" מסופר על המפגש הדרמטי בין יוסף לאחיו.

יוסף אומר להם: "אני יוסף אחיכם...לא אתם מכרתם אותי...כי למחיה שלחני אלוהים".

מכאן אנו למדים שלמרות כל מה שעבר יוסף מצד אחיו, הוא  לא נוטר טינה ושנאה, אלא דואג

מאוד לקרבם אליו. המסר: גם אם מישהו פגע בנו- נמשך לעשות לו טוב.

שבת שלום.