דלג לתוכן העמוד

משולחנו של ראש המועצה מס' 132

בס"ד

ג' שבט תשע"ח, 19.1.2018

משולחנו של ראש המועצה מס' 132

קהילת חוף אשקלון, כמעט שבת שלום !

"אבן מאסו הבונים והיתה לראש פינה" (תהלים)

ביום שלישי פעמיים כי טוב ובשעה טובה, קיימנו את טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט הדגל: המרכז לתרבות ספורט ואומנות בקריית החינוך חופי-שיקמה שביד מרדכי. היה לי הכבוד לארח את ח''כ תא''ל במיל, שרת התרבות והספורט הגב' מירי רגב, אשר ביטאה בדברים וגם במעשה, שותפות מלאה. בעת שיצקה כף בטון אל אבן-הפינה אמרה השרה רגב: ''ההחלטה להירתם בכול הכוח באיגום הסכום המשמעותי העומד על 25 מליון שקלים, הוא אמירה חברתית ברורה של משרד הספורט והתרבות בהשקעה לדור הצעיר". משרד האדריכלים – גיבור הציג לנו סרטון המשקף את המודל אשר נמצא בימים אלה בהליכי אישור בוועדות השונות.

הערכת זמנים:

 1.השלמת כל התוכניות וההיתרים: אמצע יוני:  2018.

2. יציאה למכרז: סוף יולי: 2018

3. תחילת עבודה: נובמבר: 2018

4. סיום משוער :אפריל 2020

לילדי כיתה י- עוד תזכו ליהנות ממפעל מרשים זה. נמשיך ונעדכן בהתפתחויות.

משרד ''האדריכלים גיבור'' מציע לנו בינתיים  לעשות סיבוב וירטואלי במרכז.

https://www.youtube.com/watch?v=Ine68LtM7Go

 

אבן פינה

אמירה חברתית בעוטף עזה

 

מהכנסת בהוקרה

התמודדות מיטבית בחירום מתחילה בחיבור ישיר לשטח. מרכז חוסן שלנו הכשיר בשנים האחרונות (ועדיין מכשיר כל השנה ) צוותי חירום בישובים. החברים הפעילים בצוותי החרום עושים זאת בהתנדבות מלאה. כך הם שותפים מלאים בחיזוק חוסנה של הקהילה בשגרה ובחירום. בזמן אמת, הם חברי הצח''י יהפכו להיות בין רגע להיות "צינור הקישור" בין המועצה לישוב. הם יעסקו בהעברת מידע מהימן העברת הנחיות מקצועיות ממטה החרום של המועצה לתושבים, יופיעו בזירת האירוע יסייעו לכוחות ההצלה יגישו טיפול פרטני על פי הצורך ובעצם יהוו מטה הפעלה יישובי בזמן חרום.

ועדת הפנים של הכנסת הוקירה השבוע את פעילי צח"י מכל הארץ ומשלחת שלנו עלתה גם כן לירושלים. כחלק מהטקס, נבחר סרטון המציג את פעילות צח"י של הישובים כרמיה ונתיב העשרה. כל חברי הצח''י קיבלו תעודות הוקרה. האירוח בכנסת לא תם ומשם הוזמנו המתנדבים להיות נוכחים בדיון של אחת הועדות היוקרתיות בכנסת - ועדת חוץ וביטחון, אשר דנה בסוגיות המיגון האזרחי. החברים המתנדבים בצוותי צח''י, אשר עושם כל השנה ''אזרחות טובה'', עשו יום מיוחד בירושלים-בכנסת וראו מקרוב את בית הנבחרים ואת הפעילות הפרלמנטארית אשר מהווה את אחד מאפיקי החמצן של הדמוקרטיה שלנו. אבקש למסור תודה מיוחדת לגב' שירה אמיתי-רייניץ מנהלת מרכז חוסן ולחיה בוקובזה רכזת המתנדבים על העבודה השוטפת כל השנה ועל ארגון היום המיוחד בירושלים.

היכנסו לקישור הסרטון: https://youtu.be/hTWvDXNhIpQ

 

בכנסת

צח"י בונה חוסן- בונה חברה 

 

נוער, נוער, נוער אצלנו במועצה אתם כבר זכיתם

יחידת הנוער במועצה שלנו פעילה מאוד ומתנהלת במספר מישורים: הכלת ילדים עם צרכים מיוחדים, ניהול מערך פעילות חברתית פעילות אחר הצהרים עם מגוון תנועות הנוער: הנוער העובד והלומד בני המושבים השומר הצעיר ובני עקיבה כולם עוסקים במגוון פעילויות וכולם עוסקים גם בפעילות לטובת הסביבה לאהבת הארץ. במפגשים התקופתיים שאני מקיים עם הנהגת יחידת הנוער שלנו אני מוסר את ''האני מאמין שלי'' באמירה: בכל פעילות שהמדריך מקיים יעשה מאמץ ליצור סביבת פעילות אשר תגרום  לצעירים  לחזק את תחושת השייכות האישית, לקהילה למדינה ולארץ. יחידת הנוער מנוהלת בכישרון רב באורך רוח ובמקצועיות על ידי  שירן שושן. שירן בנתה למח' הנוער מוניטין הנישא למרחקים. כמה רחוק?  עד... למרכז השלטון המקומי ומשרד החינוך.          

מדי שנה בוחרת הוועדה מטעם מרכז השלטון המקומי 3 יחידות נוער מצטיינות:  בשלוש קטגוריות. בערים , במועצות המקומית ו...במועצה האזורית. אני שמח להודיע שיחידת הנוער שלנו- נוער חופא''ש- עלתה לשלב  מכובד ביותר. מתוך 54 מועצות אזוריות בארץ מחלקת הנוער שלנו  עלתה לשלב הגמר עם עוד 3 מועצות אזוריות. השבוע ביקרו אצלנו חברי ועדת השיפוט בראשותו של שר  החינוך לשעבר הרב שי פירון. עם סיום הצגת פעילות יחידת הנוער אמרה אחת מחברות הוועדה: "אין ספק שאחרי שראיתי את  מגוון  האתגרים, עושר הפעילויות, איכות וערכיות העשייה של יחידת הנוער של חופא''ש שווה לבוא ולגור בחוף אשקלון". (יתכן ורמזה על רמת הניקוד שהיא  מתכוונת לתת לנו ?). בעוד כמה שבועות יוכרזו המקומות שלושת הזוכים. ליחידת הנוער שלנו אני אומר: אצלנו במועצה כבר זכיתם !

 

ועדת בחינה בראשות שי פירון

   תחושת שייכות לקהילה , למדינה ולארץ

 

 באר מים חיים

כך פסקו חכמים: ''בישוב בו חיים יהודים. הקמת מקווה טהרה, תהיה קודמת להקמת בית כנסת'' וזו ההלכה. בשעה טובה ומוצלחת השבוע, חנכנו רשמית את מקווה הטהרה לנשים בישוב  המשגשג באר גנים. תושבים רבים מהישוב באר גנים פקדו את הרחבה ואורחים מרחוק ומקרוב הגיעו. כולנו התכבדנו בכיבוד ביתי וערב-לחיך של מרקים ומיני מאפים משובחים פרי-עמל שהובא הישר מהמטבח המשפחתי. הרב ניסים מזרחי, רב  הישוב באר גנים,  דיבר על מיקומו של המקווה בעיצוב התא המשפחתי בפרט והעם היהודי בכלל.  הרב יעקב אביטן רב המועצה סיפר על חוויות המפגש שלו  לפני 11 שנים עם מפוני גוש קטיף וכיצד סוגיית בניית המקווה באתר הקרווילות הזמני הייתה אתגר חברתי והלכתי ממעלה ראשונה, עמה היה צריך להתמודד באותם ימים. כיבד אותנו בנוכחותו מנהל מרחב ירושלים של משרד השיכון, ידידנו היקר משה מרחביה, אשר ללא עזרתו ותמיכתו העיקשת מול הבירוקרטיה המובנת במשרדי הממשלה ספק אם היינו מצלחים להשלים את מבנה הציבור בישוב  באר- גנים.

אבקש למסור תודה למשפחות התורמים שנתנו בלב פתוח להצטיידות פנים המקווה . ועוד תודות לאורי חיון הפרויקטור הנמרץ, לאבי בורשטיין שבמשך שנים היה האיש שדחף עקב בצד אגודל את קידומו של הישוב באר גנים. תודה לחברי וועד הישוב בראשותו של החב' חיים כהן שלקחו על עצמם להמשיך ולהוביל את באר-גנים למחוזות טובים. ריגשה אותנו הגב' נתלי יעקב תושבת המקום אשר השקיעה ימים רבים במלאכת עיצוב הפנים של המקווה. כל זה בהתנדבות מלאה ועל כך אבקש למסור לה את הערכתי ותודתי הרבה. אשרייך באר גנים שאלה בנותייך.

 

חנוכת מקווה נשים בבאר גנים

המקווה הראשון בישוב

 

היערכות לחירום

כחלק מתכנית העבודה שלנו לשנת 2018, אנו נמשיך ונתרגל היערכות למצבי חירום שונים. כפי שהנחתי את אגף הביטחון שלנו, נשאף השנה להקמת צוות סע"ר נוסף ונשתף את צוותי החירום בישובים בתרגילים שלנו. עיקר תכנית העבודה תעסוק בריענון כוח אדם במועצה, השתלמויות מקצועיות ואימון בסימולטור במטה פיקוד העורף. גולת הכותרת היא שדרוג היכולות הטכנולוגיות של מרכז ההפעלה, ממנו פועלת המועצה בחירום ונתרגל ממנו לראשונה בסיוע אמצעים טכנולוגיים.

גדעון

תרגול כחלק מהשגרה

 

משדרגים את המקצועיות

מעוזיה סגל מנהל האגף לשירותים חברתיים סיפר לי על פעולה  אחת מני רבות שהאגף מקיים לעובדיו. השבוע ביקרו העובדים הסוציאליים ומיחידת הנוער והחינוך המתמשך  .ב"רטורנו": זו פנימייה שיקומית הממוקמת ברמת בית שמש. הפנימיה מיועדת לנוער ומבוגרים הנמצאים על רצף ההתמכרויות השונות. אחד הנערים סיפר שם לקבוצה. את סיפור חייו, סביב ההתמכרות וכצד השהות שלו בפנימייה תוך כדי פעילות יום יומית  בפינת החי ועיסוק בבעלי חיים תורמים לו  להליך השיקומי באופן יוצא מן הכלל. אלעד בן דוד, הוא איש מאוד יסודי. הוא מנהל את היחידה להתמכרויות במועצה אומר: "מטרת הסיור הינה לחדד לעובדים כיצד  ניתן לזהות את שלבי הראשונים של התמכרות, ולטפל בה מבעוד מועד". חברים, כל הכבוד.

רווחה

מעמיקים את הידיעות

 

מובילים במשקעים

ככה מבלי להרגיש.

החליט היושב במרומים.

לשים את הישוב ניצן בקידמת הבמה.

מבלי שעמלנו אפילו בקצת.

השבוע עד יום חמישי בערב.

ניצן תופסת בשיא ארצי בכמות המשקעים.

להלן הנתונים:

גשם

 

פרשת השבוע

בפרשת השבוע "בוא", בורא עולם מצווה את משה רבנו במילים "בוא אל פרעה". נשאלת השאלה: מה הכוונה במילה "בוא", הרי יש לומר "לך אל פרעה". התשובה היא כזו: למרות שהקב"ה כבר הנחית שבע מכות על מצרים ופרעה עדיין מיאן לשלוח את העם לחופשי, אמר להקה"ה למשה: "בוא אל פרעה", כלומר אני בא איתך, אתה לא לבד. מכאן המסר הוא שאם אדם חש ייאוש ושאין סיכוי, עליו לדעת תמיד שהוא לא לבד ובורא עולם הולך איתו. 

שבת שלום.

 

לרשותכם, 

יאיר פרג'ון

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון

טל'- 08-6775500, דוא"ל-yairf@hof-ashkelon.org.il

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מראש המועצה מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il